Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...

Παρακαλώ απαντήστε

6
7%
6
7%
0
N/A
0
N/A
2
2%
2
2%
36
41%
36
41%
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#211469
21 quadra έγραψε:Aγαπητέ όλοι έχουμε μια αισθητική που δεν έχει να κάνει με την ηλικία αλλά με ότι κουβαλάει κανείς μέσα του είτε είναι στα καπή είτε καβλωμένος πιτισρικάς που νομίζει ότι ο κόσμος του ανήκει και ότι όλοι κρέμονται από τις ορέξεις του, εσένα σου αρέσει εγώ δεν γουστάρω να βλέπω στο δρόμο τα άθλια μανίκια κλπ αηδίες που χτυπάει σε εμφανή σημεία ο κάθε και η κάθε πικραμένη, διαφέρουν οι αισθητικές μας πως να το κάνουμε δηλαδή ?

Την γνώμη μου είπα και τη γνώμη σου λες, από εκεί και πέρα να την αναγάγεις και ηλικιακά δείχνει πως σκέφτεσαι γενικότερα και δεν με αφορά καθόλου.


Εν είδει (κακού) χιούμορ γράφτηκε ο χαρακτηρισμός "μπαρμπαθείοι" και όχι για να θιχτεί κανείς. :iconcool:

Σχετικά με την αισθητική του καθενός, σίγουρα μπορεί να διαφέρει και ευτυχώς θα έλεγα που διαφέρει. Θα ήταν αφάνταστα βαρετό να ντυνόμασταν/στολιζόμασταν όλοι ακριβώς το ίδιο.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#211476 Πάντως έχει την πλάκα του το πως οι συντηρητικές απόψεις που έχει κάποιος μεταφέρονται παντού (απο τα πολιτικά, την προσωπική αισθητική, τους μετανάστες, κλπ).
Άβαταρ μέλους
By pro
#211492 Το 1991 (μπαρμπαθειος alert), οταν ηταν στα ορια του περιθωριακου για τους περισσοτερους, ημουν ετοιμος να κανω ενα μικρο στον ωμο. Τελικά κώλωσα και δεν το έκανα. |λογοκρισία| εκανα τοτε, αλλα δε θα εκανα τωρα με τιποτα. Θεωρω οτι καποια πραγματα πρεπει να γινονται στην ωρα τους, αλλιως ποτε. Απο την αλλη για θεματα εμφανισης, δεν εχει νοημα να επιχειρηματολογεις και κυριως να ηθικολογεις. Καθε γενια τα ιδια κανει - τα ακουει απο την προηγουμενη και τα χωνει στην επομενη, οποτε ξεκολατε απο την εμφανιση και δειτε την ουσια.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#211504
kovathe έγραψε:Πάντως έχει την πλάκα του το πως οι συντηρητικές απόψεις που έχει κάποιος μεταφέρονται παντού (απο τα πολιτικά, την προσωπική αισθητική, τους μετανάστες, κλπ).



Την ίδια πλάκα έχουν και οι ακραίες απόψεις επί παντός επιστητού ειδικά όταναυτές είναι πασπαλισμένες με επίπλαστη προοδευτικότητα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#211518
Geo f1 έγραψε:Το 2011 αποφασισαμε να παμε μαζι να δουμε τι παιζει.
Ειχε εκεινη κατι στο μυαλο της (την βοηθησαν τα παιδια εκει και εκαναν κατι πιο καλλιτεχνικο)
Εγω ηξερα χρονια τι ηθελα.
Ναι Γιαννη μου. Ενα μικρο πανω απο τον αστραγαλο.



Photo or did not happen.. :)
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#211519
Bayern7 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Ναι Γιαννη μου. Ενα μικρο πανω απο τον αστραγαλο.

Πάνω από τον αστράγαλο;;;;; :help: :s_whiteflag


Ε πως λεγεται μωρε εκει?

Εξωτερικη γαμπα?? :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#211527
giannik1977 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Το 2011 αποφασισαμε να παμε μαζι να δουμε τι παιζει.
Ειχε εκεινη κατι στο μυαλο της (την βοηθησαν τα παιδια εκει και εκαναν κατι πιο καλλιτεχνικο)
Εγω ηξερα χρονια τι ηθελα.
Ναι Γιαννη μου. Ενα μικρο πανω απο τον αστραγαλο.



Photo or did not happen.. :)

Εικόνα

Πάνω από τον αστραγαλο και μαλακιες..








Την επόμενη φορά γκεακο που θα ζητήσω μπουζουκοδανειο όχι απλά θα το εγκρινετε, αλλά θα μου κερνατε και 30 πανερια γαρυφαλλα. :x
Άβαταρ μέλους
By otso
#211557
21 quadra έγραψε:
diplomat έγραψε:Ρε μπαρμπαθείοι ήμαρτον... :lol: μια χαρά είναι τα ταττού και τα σκουλαρίκια. Βλέπεις το πιστολάκι με το τραμπ-σταμπ του και το τρυπημένο αφαλό και ανεβαίνεις. :metalo:
Τα μανίκια επίσης είναι ψιλογαμάτα. Το θέμα βασικά είναι να είναι καλό το σχέδιο και μάστορας ο ταττουατζής, γιατί αν δεν γίνει σωστά η δουλειά, πιαστοαυγόκαικούρευτο. :svivhaha:

Υ.Γ. Ούτε είχα, ούτε έχω, ούτε πρόκειται ποτέ να κάνω ταττού-piercing. :oops:


Aγαπητέ όλοι έχουμε μια αισθητική που δεν έχει να κάνει με την ηλικία αλλά με ότι κουβαλάει κανείς μέσα του είτε είναι στα καπή είτε καβλωμένος πιτισρικάς που νομίζει ότι ο κόσμος του ανήκει και ότι όλοι κρέμονται από τις ορέξεις του, εσένα σου αρέσει εγώ δεν γουστάρω να βλέπω στο δρόμο τα άθλια μανίκια κλπ αηδίες που χτυπάει σε εμφανή σημεία ο κάθε και η κάθε πικραμένη, διαφέρουν οι αισθητικές μας πως να το κάνουμε δηλαδή ?

Την γνώμη μου είπα και τη γνώμη σου λες, από εκεί και πέρα να την αναγάγεις και ηλικιακά δείχνει πως σκέφτεσαι γενικότερα και δεν με αφορά καθόλου.


μαστορα τοσα λιμανια περασες δεν χτυπησες κανενα; τοτε που εκαναν οι κανονικοι αντρες κι οχι οπως τωρα οι φλωροι ασε που οι πιο φλωροι το κανουν και σε δυσδιακριτο σημειο , μην το δει η μαμα τους.
γιαλαντζι διαφορετικοτητα και επανασταση σαν του τσιπρα