Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#349975
Geo f1 έγραψε:Επειδή είμαι καχύποπτος για πειτε ρε καρντασια σε αυτην την διευθυνση Εθνικής Αμύνης 5-7 Θεσσαλονίκη T.K.:546 21
επικρατει κακος χαμος με τον καιρο?? :shifty:

Το ότι στο κέντρο δεν επικρατεί ο κακός χαμός δε σημαίνει ότι περιξ της πόλης τα πράγματα είναι ομαλά. Δε μένουν όλοι οι υπάλληλοι απέναντι από το κατάστημα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#349977
panos2171 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Επειδή είμαι καχύποπτος για πειτε ρε καρντασια σε αυτην την διευθυνση Εθνικής Αμύνης 5-7 Θεσσαλονίκη T.K.:546 21
επικρατει κακος χαμος με τον καιρο?? :shifty:

Το ότι στο δεν επικρατεί ο κακός χαμός δε σημαίνει ότι περιξ της πόλης τα πράγματα είναι ομαλά. Δε μένουν όλοι οι υπάλληλοι απέναντι από το κατάστημα.

< Note >


Ναι μωρε χιουμοριστικο ηταν..Αμεσως να μαλλωσεις....
Εσυ και ο Στεφαν η άλλη μαλλωστρα!!!
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#349986 Άκουγα τώρα στις ειδήσεις της TV100 τον "υπεύθυνο" του Δήμου Θεσσαλονίκης που έλεγε ότι τους την έφερε ο καιρός με αποτέλεσμα να παγώσει το αλάτι (και να θέλει κομπρεσέρ για να σπάσει), ενώ πάγωσε και το θαλλασινό νερό στα βυτιοφόρα, με αποτέλεσμα να μην κυκλοφορεί καμιά αλατιέρα ή βυτιοφόρο του Δήμου στην πόλη.

Υπομονή, η θερμοκρασία θα ανέβει, το καλοκαίρι έρχεται! Χαλαρά... ( ο τύπος προφανώς θα παραμείνει κανονικά στην θέση του :thumbsdown: )
Άβαταρ μέλους
By drdino
#349993 Ρε τον άτιμο τον καιρό, στρατηγός άνεμος μας προέκυψε.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#349996
panos2171 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Επειδή είμαι καχύποπτος για πειτε ρε καρντασια σε αυτην την διευθυνση Εθνικής Αμύνης 5-7 Θεσσαλονίκη T.K.:546 21
επικρατει κακος χαμος με τον καιρο?? :shifty:

Το ότι στο κέντρο δεν επικρατεί ο κακός χαμός δε σημαίνει ότι περιξ της πόλης τα πράγματα είναι ομαλά. Δε μένουν όλοι οι υπάλληλοι απέναντι από το κατάστημα.

< Note >


Καλά..... Το "greek way" φαίνεται ακόμα και εδώ....

Η πεθερά μου, με αφορμή τα κλειστά σχολεία-υπηρεσίες κλπ, μου είπε ότι στη Γερμανία έχει άλλο έργο. Όποιος δεν μπορεί να πάει στη δουλειά του, μετράει σαν μέρα κανονικής άδειας.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#350005
kyr80 έγραψε:Η πεθερά μου, με αφορμή τα κλειστά σχολεία-υπηρεσίες κλπ, μου είπε ότι στη Γερμανία έχει άλλο έργο. Όποιος δεν μπορεί να πάει στη δουλειά του, μετράει σαν μέρα κανονικής άδειας.


Το λες και απαραδεκτο. Οταν εχεις να κάνεις με ιδιαζουσες καιρικες συνθηκες, δεν μπορεις να το βαφτιζεις άδεια. Εκτός και αν προτιμουν τα εργατικα ατυχηματα, οπερ σημαινει πολλαπλασια ζημια ασφαλισμένου, ασφαλιστικου φορεα, εργοδοτη.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#350013
Geo f1 έγραψε:
panos2171 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Επειδή είμαι καχύποπτος για πειτε ρε καρντασια σε αυτην την διευθυνση Εθνικής Αμύνης 5-7 Θεσσαλονίκη T.K.:546 21
επικρατει κακος χαμος με τον καιρο?? :shifty:

Το ότι στο δεν επικρατεί ο κακός χαμός δε σημαίνει ότι περιξ της πόλης τα πράγματα είναι ομαλά. Δε μένουν όλοι οι υπάλληλοι απέναντι από το κατάστημα.

< Note >


Ναι μωρε χιουμοριστικο ηταν..Αμεσως να μαλλωσεις....
Εσυ και ο Στεφαν η άλλη μαλλωστρα!!!


:s_roses

:shifty:
Άβαταρ μέλους
By famas
#350014 με το πανικό σήμερα παράτησα το αμάξι στη δουελιά κ γύρισα σπίτι με τα πόδια, κακός χαμός, γλυστρούσε πολύ. οπότε :
Εικόνα
Εικόνα
Εδώ ο τύπος με το βουλγάρικο μοντέο ξεφουσκώνε ιτα λάστιχα του.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#350018 Βγήκε βρώμα στο γραφείο ότι ο ΟΑΣθ απέσυρε τα λεωφορεία αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα σχετικό στο internet. Ξέρει κανείς αν ισχύει;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#350020 Ναι τα αποσυρει. Ημουν μεσα στο τελευταιο 23. Βεβαια με την κινηση που εχει με τα ποδια πας πιο γρηγορα.

< >
Άβαταρ μέλους
By elvet
#350022 Ο ΟΑΣΘ σταμάτησε τα δύσκολα δρομολόγια (ανω πόλη, Φίλυρο, Λιβάδι, Συκιές, Μηχανιώνακλπ) και θα βγάλει κάποια με αλυσίδες.
Το πρόβλημα είναι οτι στο δήμο Θεσ/νικης δεν είχε αλάτι πουθενά, ούτε βέβαι πρόλαβε να καθαριστεί κάτι, οπότε όλα είναι μποτιλιαρισμένα.
Εάν οι @@@ έλληνες οδηγοί αντί για 5 πήγιαναν με 20 δεν α είχαμε τέτοιο πρόβλημα, γιατί δεν γλιστράει τόσο μέσα στην πόλη. Αλλά κλείνουμε τις διασταυρώσεις και σερνόμαστε, οπότε έκλεισαν όλα.
Εκανα από Παλαιό Σιδηροδομικό Σταθμό στην Ανω τούμπα μέσω Εγνατίας 2 ώρες! μόνο στην ανηφόρα της Τούμπας γλιστρούσε λίγο, αλλά με προσεκτικό ξεκίνημα και μετά 2α κανένα πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#350025
NiTse έγραψε:Βγήκε βρώμα στο γραφείο ότι ο ΟΑΣθ απέσυρε τα λεωφορεία αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα σχετικό στο internet. Ξέρει κανείς αν ισχύει;

Το είπαν στο Ραδιο Θεσσαλονίκη. Τεχνικό πρόβλημα σε 60 λεωφορεία τους ... στα υδραυλικά τους.
axel12p έγραψε:Άκουγα τώρα στις ειδήσεις της TV100 τον "υπεύθυνο" του Δήμου Θεσσαλονίκης που έλεγε ότι τους την έφερε ο καιρός με αποτέλεσμα να παγώσει το αλάτι (και να θέλει κομπρεσέρ για να σπάσει), ενώ πάγωσε και το θαλλασινό νερό στα βυτιοφόρα, με αποτέλεσμα να μην κυκλοφορεί καμιά αλατιέρα ή βυτιοφόρο του Δήμου στην πόλη.

Υπομονή, η θερμοκρασία θα ανέβει, το καλοκαίρι έρχεται! Χαλαρά... ( ο τύπος προφανώς θα παραμείνει κανονικά στην θέση του :thumbsdown: )

Ο ίδιος ο Δήμαρχος το είπε. Απρόβλεπτη κατάσταση, παγωμένο αλάτι και παγωμένες βανες στις υδροφορες.

Και στην Καλαμαριά τα ίδια χάλια πάντως. Μια ώρα η αδερφή μου από Αγιο Παύλο (Φοίνικα) μέχρι Καλαμαριά (Στρ. Κοδρα) με αλυσίδες και με τρόμο...

Και μια ... ειδυλλιακη φωτογραφία! Ας κάνουμε υπομονή.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#350038 Παίδες τι παίζει πάνω? Με πήραν οι δικοί μου πριν λίγο που πετάγανε 5 η ώρα για Αθήνα και λέει από Καλαμαριά ότι δεν κατάφεραν να πάνε αεροδρόμιο! :dizzy: