Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#800694
saxon_747 έγραψε:Ο Αντύπας προσβάλει την αισθητική σου ή ακόυς σκυλάδικα;


Λίγα λόγια για τον Αντύπα, είναι και Αρειανάκι! :rtfm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#800701
224v έγραψε:αφού επιμένεις να το ακούσεις, προσβάλουν την αισθητική μου αλλά και πολλών άλλων.

.

...

δεν χρειάζονται άλλα σχόλια...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#800729 Α τώρα μας φταει η κορεκτιλα; Ομολογώ πως αυτή η απαντηση προσβαλει την αισθητική μου και την νοημοσύνη των συνομιλητών σου.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#800734
mirage έγραψε:αυτή η απαντηση προσβαλει την αισθητική μου

με βαση αυτα που εχουν ειπωθει εδω, εχεις το πρασινο φως για να αρχισεις να δερνεις :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800741
Chris έγραψε:
mirage έγραψε:αυτή η απαντηση προσβαλει την αισθητική μου

με βαση αυτα που εχουν ειπωθει εδω, εχεις το πρασινο φως για να αρχισεις να δερνεις :s_thumbsup


:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800757
224v έγραψε:οδηγώ 50 χρόνια!!! εσύ πόσα οδηγείς??

.

36... κερδισες :x

Σε εχω στο μυαλο μου για λογικο ανθρωπο και δεν πιστευω οτι θα εδειχνες τη δυσαρεσκεια που περιγραφεις ουτε θα τους προσβαλες, οσο "κραγμενους" και να εβλεπες στο διπλανο τραπεζι.

Οσον αφορα τη δυσαρεσκεια που αισθανεσαι με καθε τι διαφορετικο, εγω σε καταλαβαινω. Εισαι μεγαλυτερης ηλικιας τα εμαθες αλλιως τα πραγματα και φανταζομαι ακομα κι οταν μεγαλωνες τα παιδια σου, παλι δεν ειχε αρχισει το κυμα της κορρεκτιλας ωστε να σκεφτεις "κατι αλλαζει εδω περα".

Δε σου κρυβω οτι κι εγω ζοριστηκα στην προσπαθεια μου να δεχτω τη διαφορετικοτητα. Αλλα εμενα με βοηθησε πολυ οτι ταυτοχρονα μεγαλωνα παιδια οποτε ηταν μονοδρομος να κανω το σωστο. Εχω και την Πριξαινα που ειναι οβερκορρεκτιλα και καταφερα να πλησιαζω σε ανθρωπος τελικα :shifty:

Κατσε σκεψου μερικα πραγματα και αποδεξου τις αλλαγες στην κοινωνια και στο σωστο τροπο σκεψης φιλε. Εσυ εισαι πιο συγχρονος και πιο νεος απο τον πατερα μου, οποτε δεν εχεις χασει ακομα την παρτιδα :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By 224v
#800763 κοίτα να σου πω, έχω ζήσει με "αδελφες", και στην τάξη μου στο σχολείο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα μαζί τους, γιατί ήταν αξιοπρεπεις με όλους τους συμμαθητές τους όλες τις τάξεις γυμνασίου η λυκείου. ίσως η έκφραση που σας ενοχλησε να ήταν το "κραγμενοι". μάλλον άλλο εννοώ εγώ και άλλο οι φίλοι εδώ μέσα. τα παιδιά μου 40αρησαν και είμαστε πολύ κοντά, εννοώντας ότι μιλάμε και ξέρω, τι πιστεύουν, δεν κάθομαι να διαφωνήσω, αν και φυσικά έχουμε άλλες απόψεις σε θέματα ζωής οικονομικά κλπ. Συμφωνούμε στα αυτοκινητιστικά και στον τρόπο οδήγησης. φοβάμαι όταν οδηγεί ο γιος μου φοβάται όταν οδηγώ εγώ.!!!!.
σε παρακολουθώ όταν λες για την οδήγηση σου και συμφωνώ απόλυτα!!! απλά εγω βαρέθηκα να τους περνάω όλους από πάνω, και πλεόν δεν κάνω ταξίδια μόνος μου, όποτε η συνοδηγός δυσφορει όχι από φόβο, αλλά δεν έχει πλέον την κα..λα να τρέχει όπως παλιά είναι θέμα ηλικίας μάλλον.
κάποτε πήγαμε 1000χλμ μονορούφι εκτός μια στάση για βενζίνη με το 50 ημερων μωρό αγκαλιά,και το θυλαΖε εν κινήσει... σε διαδρομή στη Σαουδική Αραβία, χωρίς δυνατότητες οδικής βοήθειας κλπ. με ένα 320 εξακύλινδρο εν σειρά 125 άλογα αυτόματο, το χειρότερο όχημα σε κρατήματα, Ε21 1978.
δεν θα σου πω τι να κανείς στους δρόμους είσαι μεγάλος και τα έχεις δει όλα, συνέχισε να κάνεις το κέφι σου, γιατί αργότερα θα σου την πέφτει η οικογένεια!!!


.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800772
224v έγραψε:...δεν θα σου πω τι να κανείς στους δρόμους είσαι μεγάλος και τα έχεις δει όλα, συνέχισε να κάνεις το κέφι σου, γιατί αργότερα θα σου την πέφτει η οικογένεια!!!

Αφηνω κανεναν αλλον να στην πεσει για τα ομοφοβικα και θα σταθω σε αυτο...

Για κατι ταυλωμενους σαν εσενα, ασχετου ηλικιας, λεω τις ιστοριες μου. Και καθε φορα που τις λεω, μου την πεφτουν ολες οι Πριξαινες. Απο κυρηγμα για το σωστο εχω χορτασει απο τη γυναικα μου παναθεμα τους. Μπροστα στην οποια, ειστε ολοι γατακια στο σπασαρχιδιαζμα :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#800782 μη μασάς!!! έχω πει την προσωπική μου θεωρία για την ταχυτητα, και εδώ μέσα Πολλά χρόνια πριν, αλλα βεβαια οι γνωστοί όπως είπες μου τα εχωσαν ότι δεν έχω δίκιο!!.
απλά λέω ότι αν ξεκινήσουμε δύο οχήματα την ίδια χρονική στιγμή από το Α σημείο με προορισμό το Β σημείο εγώ που θα πάω γρηγορότερα από το άλλο οχημα, θα διασταυρωθω με λιγότερα αντίθετα ερχομενα οχηματα, και στατιστικά οι πιθανότητες να πέσει ένας από αυτούς επάνω μου είναι λιγότερες, άρα είμαι πιο ασφαλής, όσον αφορά να πέσει κάποιος ηλιθιος επάνω μου. μαθηματικά είναι αυτονόητο ότι έτσι είναι αλλά οι κορεκτιλες διαφωνούν με χίλιες δικαιολογιες , εγώ πάντως έτσι επεζησα, στις πιο επικίνδυνες χώρες όπως Σαουδική Αραβία, Abu Dhabi, Qatar, Ομαν κλπ.χωρις ατυχημα, 20 χρόνια....

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#800806
224v έγραψε:μη μασάς!!! έχω πει την προσωπική μου θεωρία για την ταχυτητα, και εδώ μέσα Πολλά χρόνια πριν, αλλα βεβαια οι γνωστοί όπως είπες μου τα εχωσαν ότι δεν έχω δίκιο!!.
απλά λέω ότι αν ξεκινήσουμε δύο οχήματα την ίδια χρονική στιγμή από το Α σημείο με προορισμό το Β σημείο εγώ που θα πάω γρηγορότερα από το άλλο οχημα, θα διασταυρωθω με λιγότερα αντίθετα ερχομενα οχηματα, και στατιστικά οι πιθανότητες να πέσει ένας από αυτούς επάνω μου είναι λιγότερες, άρα είμαι πιο ασφαλής, όσον αφορά να πέσει κάποιος ηλιθιος επάνω μου. μαθηματικά είναι αυτονόητο ότι έτσι είναι αλλά οι κορεκτιλες διαφωνούν με χίλιες δικαιολογιες , εγώ πάντως έτσι επεζησα, στις πιο επικίνδυνες χώρες όπως Σαουδική Αραβία, Abu Dhabi, Qatar, Ομαν κλπ.χωρις ατυχημα, 20 χρόνια....

.


Η προσωπική σου θεωρία βέβαια διαψεύδεται από το σύνολο των πραγματικών δεδομένων για το θέμα, που αποδεικνύουν θετική συσχέτιση μεταξύ ταχύτητας κίνησης και κινδύνου, αλλά, είπαμε... όταν η πραγματικότητα διαφωνεί με την άποψή μας, φταίει η πραγματικότητα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#800878 εγώ δεν έπαθα κάτι, ενώ άλλοι που παθαινουν ισως δεν πανε και πολυ γρηγορα με αποτελεσμα να τους παίρνει ο υπνος.
Ο καθένας με την τύχη του, και προσωπικά δεν έχω παράπονο
Εχεις καποιο αξιοπιστο link για τον ισχυρισμός σου οτι η πραγματικοτητα διαφωνει, όχι φυσικά ότι θα με πείσεις αφού μέχρι τώρα ζω... αλλά βα μην πετάμε τσιτάτα έτσι χωρίς στοιχεία μόνο και μόνο για να τη λέμε σε άλλον

.
Τελευταία επεξεργασία από 224v και 11 Ιαν 2023, 17:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά