Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#559582 Ηθελα να παω Σερρας σήμερα, αλλα με Θερινά χωρίς αλυσίδες δεν το κουναου ρούπι!
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559586 9 που βγήκα βόλτα με το ντατσουν, ανατολικά κάνεις αλυσίδες και όλοι πήγαιναν αργά με αποστάσεις.. Μέχρι το Ικεα ο δρόμος ήταν ψιλό παγωμένος. Πριν λίγο που γύρισα, όλα καλά. Αλλά έχει κίνηση.

Οι γονείς ταξιδεύουν Αθήνα με το passat που τους έδωσα, γιατί το scenic δε θα έφτανε. Πήραν και αλυσίδες μαζί. Άντε να δούμε πότε θα φτάσουν
Άβαταρ μέλους
By markvag
#559592
GeorgT έγραψε:Ηθελα να παω Σερρας σήμερα, αλλα με Θερινά χωρίς αλυσίδες δεν το κουναου ρούπι!


Ούτε κατά διάνοια! :lol: Πάνω στα βουνά θα σε βρούνε την άνοιξη που θα λιώσει το χιόνι! :lol: :lol:

Αεροδρόμιο χιονίζει αρκετά καλά τώρα... Και κόβω βόλτες έξω σήμερα όλη τη μέρα :rant:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#559595
kyr80 έγραψε:Οι γονείς ταξιδεύουν Αθήνα με το passat που τους έδωσα, γιατί το scenic δε θα έφτανε

Γιατί δε θα έφτανε;
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559598 Γιατί θέλει αλλαγή συμπλέκτη, λάστιχα, υαλοκαθαριστήρες..
Επιπλέον είναι πολύ θορυβώδες και κουραστικό σε ταξίδια άνω των 100 χλμ
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#559604
kyr80 έγραψε:Επιπλέον είναι πολύ θορυβώδες και κουραστικό σε ταξίδια άνω των 100 χλμ

To scenic ?? θορυβώδες και κουραστικό ; :hmmm:
Λάστιχα και καθαριστήρες είναι μια ώρα υπόθεση η αλλαγή τους.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559607 Έχω κάνει αρκετά ταξίδια με το scenic. Είναι αρκετά ευχάριστο για τους συνεπιβάτες, αλλά πολύ κουραστικό για τον οδηγό. Δεν έχει cruise control. Δεν έχει άνετο κάθισμα, και έχει κοντό σασμάν.
Καμία σχέση με το passat.
Πέρα από τα 2 συγκεκριμένα, που το ένα είναι διλιτρο και το άλλο 1.6..
Ακόμα και 16αρι να ήταν το passat, έχει καλύτερο ταξίδι
Άβαταρ μέλους
By elteo
#559608
markvag έγραψε:Χιονίζει πάλι από τις 8παρά ΓΜΤΧΜ μέσα! :s_mad

Σε 15 λεπτά στρωμένο παντού στην Καλαμαριά... Τα σχολεία ανοιχτά, απλά (τουλάχιστον στα δικά μας) δεν θα βγουν τα παιδιά διάλειμμα στις αυλές.

Στο αεροδρόμιο στρωμένο παντού λίγο χιονάκι, αλλά δεν υπάρχει θέμα. Οι δρόμοι έχουν κάποια θεματάκια, αλλά προχωράς κανονικά (με τη δέουσα προσοχή βέβαια)... Να μην υπήρχαν και οι κλασσικοί ηλίθιοι που συνεχίζουν να χώνονται, να μην βγάζουν φλας και γενικά να συμπεριφέρονται σαν κάφροι, θα ήμασταν καλύτερα...




Εικόνα

< Pocophone μου
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#559674 Η Μουδανιών, μέχρι Θέρμη τουλάχιστον, είναι οκ όπως και οι κεντρικοί δρόμοι της πόλης. Τα στενά θέλουν προσοχή. Αν δεν έχει χιόνι έχει λάσπη που γλιστράει χειρότερα, ακόμα και με λίγο παραπανω άγγιγμα του φρένου ή του γκαζιού.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#559743 Και προσοχη στις γεφυρες!! Πιανουν παγετο ακομα και αν πριν και μετα ειναι πεντακαθαρα....
Μου εφυγε το αμαξι με 80χλμ απο μαυρο παγο (υπερστροφη) πανω σε γεφυρα και ευτυχως το ESP και μερικες απαλες κινησεις στο τιμονι με γλιτωσαν απο τα χειροτερα!
6.15 το πρωι και μετα ημουν λες και ειχα πιει 3 εσπρεσσο!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#559870
ArrowsFA1 έγραψε:
περί χιονιού, θυμάμαι μια φορά που είχε χιονίσει από το πουθενά Πρωτομαγιά. Πρέπει να ήταν κάπου μεταξύ 2000-2005.
Το Δεκέμβρη του 2001 θυμάμαι ότι χιόνιζε ΠΣΚ και η πόλη είχε παραλύσει για όλη την επόμενη βδομάδα.


7 Απριλίου 2003 μάλλον λες. Μισή μέρα χάος, το περίεργο ήταν ότι ήταν πρωινό και όχι νύχτα.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#559875
ArrowsFA1 έγραψε:έχεις ΠΜ
edit βασικά το γράφω εδώ, γιατί όχι.

Αντωνία, 25ης Μαρτίου 37
Μπάμπης, Μητροπόλεως 25

και οι δύο κάνουν καλή δουλειά.

περί χιονιού, θυμάμαι μια φορά που είχε χιονίσει από το πουθενά Πρωτομαγιά. Πρέπει να ήταν κάπου μεταξύ 2000-2005.


Ευχαριστώ. :thumbsup:

Για τα χιόνια, εγώ θυμάμαι μέσα στον Απρίλιο να χιόνισε κάπου μεταξύ 2005-2007 περίπου. Αν βρω χρόνο, θα κοιτάξω στο αρχείο μου.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#560372 Α σορρυ νόμιζα ήταν προφανές απο την φωτογραφία. Το κομμάτι δίπλα στο Τουρκικό προξενείο.

< >