Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#541417 Μη μου λέτε για ανάπηρους τώρα και γυρνάνε πάλι τα λαμπάκια μου.... Στην είσοδο από την οικοδομή της πεθεράς μου υπάρχει θέση για αμεα. Ο οποίος αμεα το παρκαρει με τέτοιο τρόπο, που δεν χωράω να περάσω(στενό πεζοδρόμιο + σήμανση για παρκάρισμα αμεα) . Προχθές του είπα αν μπορεί να παρκάρει 30 πόντους πιο μπροστά ή πιο πίσω για να χωράω. "δε βλέπεις ότι είμαι σε αμαξίδιο;;"
Εκείνη την ώρα με τη γυναίκα μου σηκώνουμε το καρότσι με τα μικρά πάνω από το καπω του, για να μπούμε στην είσοδο της οικοδομής.....
Αν δεν καταλαβαίνουν ακόμα και αυτοί που τραβάνε τα πάνδεινα, πώς θα καταλάβουν άλλοι;;

Δεν υπάρχει ελπίδα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#542242 Πριν κατρακυλήσει η συζήτηση εκ νέου σε γύρο, πάρκινγκ, Ψωμιάδη, Αριστερά και ΑΕΚ που είναι αλλιώς:

Η Cobra με τους συναγερμούς που βρισκόταν εντός παιδότοπου :lol: στη Σοφούλη (Κολχίδος 4 για την ακρίβεια), ξέρει κανείς που έχει πάει; Πέρασα σήμερα, το μαγαζί είναι προς ενοικίαση, το τηλέφωνο δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή και στα ιντερνετς δεν βρήκα κάτι.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#542246 Είδες τι συμβαίνει στην πόλη άμα ο Ψωμιάδης δεν είναι στα πράγματα να τα έχει όλα τακτοποιημένα;;; :rtfm:

:shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#542259 Σκέφτηκα να στείλουμε κάνα 2 φιλάθλους που να είναι αλλιώς στους εργαζόμενους στυλ Ρουβίκωνα στο γυράδικο που βρίσκεται δίπλα στο plaisir της γυναίκας του Ψωμιάδη αλλά δεν ξέρω πού θα παρκάρουν.

Τα έβαλα όλα νομίζω, trademark post για το petrolheads.gr
Άβαταρ μέλους
By markvag
#542268
funkyreverend έγραψε:Σκέφτηκα να στείλουμε κάνα 2 φιλάθλους που να είναι αλλιώς στους εργαζόμενους στυλ Ρουβίκωνα στο γυράδικο που βρίσκεται δίπλα στο plaisir της γυναίκας του Ψωμιάδη αλλά δεν ξέρω πού θα παρκάρουν.

Τα έβαλα όλα νομίζω, trademark post για το petrolheads.gr


Διπλοσειρά! :rtfm: Ή θα κλείσουν τα στενά! :rtfm:

Τώρα ολοκληρώσαμε το trademark! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#543452 http://seleo.gr/thessalonikh/282707-%E2 ... 9%E2%80%99

Ουαου.... αυριο κιολας, να αρχισουμε να αδειαζουμε ραδιενεργα αποβλητα στα εν λογο ακίνητα. Καμμενη γη κεραταδες.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#543489
corsair έγραψε:http://seleo.gr/thessalonikh/282707-%E2%80%98%E2%80%99h-lista-ths-ntrophs-ta-akinhta-ths-kalamarias-poy-metabibazontai-sto-ypertameio%E2%80%99%E2%80%99



:help: Πόσο μα πόσο μαλάκες... :(
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#543508 Ξέρουμε τι γίνεται με τα φαρμακεία της πόλης;;; Ο καθένας χρεώνει ότι γουστάρει;;;
Συγκεκριμένες καραμέλες που παίρνω για το λαιμό τις έχω πληρώσει από 5€ έως 6,5€. ΕΛΤ 4,95€
Συγκεκριμένο παυσίπονο που χρησιμοποιώ συχνά, από 6,30€ έως και 8€!!

Για τη Χαλκιδική λένε, αλλά τις φθηνότερες τιμές μου φαίνεται τις έχει το φαρμακείο του χωριού μου.

Γενικά το απρόσωπο της πόλης, μου έχει δημιουργήσει λίγο το αίσθημα της αρπαχτής…
Πιτόγυρα(για να έρθει και στα ίσια το θέμα) στον Γιώτη, μετά από προτροπή γνωστού, ότι ντεμέκ θυμίζει τα παλιά(1990κάτι...).Πάρε ένα άκυρο για άλλα 15 χρόνια.
1) γεύση σαν να έτρωγα χόρτο, αν και σωστά ψημένος
2) ποσότητα μικρή για τα δεδομένα της Τούμπας
3) 8,5€ 2 πιτόγυρα + αναψυκτικό είναι ΠΑΡΑ πολύ
4) ΔΕΝ έχει Coca-Cola, αλλά pepsi…. Pepsi ρε φίλε.... Που ακόμα και καλό να ήταν το πιτόγυρο, έχει χάσει το 50% της γεύσης του... :thumbsdown:

Πιτύγυρο round two... Έκλεισε ο Φίλτσος…. Ένα δάκρυ κύλησε... Υποθέτω ότι βγήκε στη σύνταξη, όπως μου έλεγε η γυναίκα του πριν το καλοκαίρι. Έγινε και παππούς, οπότε πάει... Ένας Κώστας έμεινε, αλλά το γκουρμεδιάζει τώρα τελευταία, και φοβάμαι ότι θα τρώμε τα αποστειρωμένα του κέντρου....

Καλαμαριά mode on.... Ποια εταιρεία σκάβει εκεί κοντά στο Νταλίπη, και έχει γ@μίσει όλη την περιοχή;;;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#543510
kyr80 έγραψε:4) ΔΕΝ έχει Coca-Cola, αλλά pepsi…. Pepsi ρε φίλε.... Που ακόμα και καλό να ήταν το πιτόγυρο, έχει χάσει το 50% της γεύσης του... :thumbsdown:


το εχω συναντησει πολλες φορες αυτο.
Θα πιειτε κατι?
-μια κοκα κολα 500 μλ
δεν εχουμε κοκα,μονο πεπσι
-οχι δεν θα πιω κατι.

το ιδιο και οταν εχουν κοκα κολα στο γυαλινο μικρο μπουκαλακι.
κουτακι ή 500 μλ εχετε?
-οχι μονο γυαλινο μπουκαλι.
ωραια δεν θα πιω κατι.

προφανως επειδη στην πεπσι κερδιζει παραπανω,θελει να αλλαξει τις συνηθειες των πελατων,στο τι θα πινουν.
Τοσο βλακες.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#543516 Ή σκέφτονται εμάς που πίνουμε Pepsi.
Επίσης θεωρώ, τουλάχιστον από αυτά που βλέπω, ότι τους περισσότερους δεν θα τους ενοχλήσει.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#543520 Στο γρήγορο τρώω devido στην παλιά μου γειτονιά....

Μόλις μετακομίσω, πρέπει να κάνω πάλι νέα χαρτογράφηση(γύρος-πίτσα-παγωτό)…. Γύρο με βλέπω στο plaza. Εκτός αν δίνει πακέτο κοτόγυρο το χάλαρο, που είναι σε απόσταση αναπνοής.
Τόσα χρόνια δεν εκτίμησα όσο έπρεπε το φαγητό της γειτονιάς μου... Subito απέναντι, Μίλτος στο ίδιο πεζοδρόμιο, Φούρνος της Μαρτίου δίπλα, Μέχρι 2 χρόνια πριν είχε και goody's, Corner στο 2λεπτο. Ακόμα και το Alfa με τα παγωτά, όταν δεν είχε άλλο παγωτό ο Μίλτος.

Και τώρα;;; Το απόλυτο 0... Ξενέρωτοι οι Καλαμαριώτες… Ένας πεζόδρομος η ζωή τους όλη.

υ.γ. η pepsi μου προκαλεί συχνοουρία. Δεν ξέρω γιατί.