Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#541056
Morx έγραψε:Το να κατεβεις στο κεντρο για ψωνια ή καφε με αυτοκινητο ειναι απλα ηλιθιοτητα.


Χμμμμ, anytime προτιμω να με λενε ηλιθιο παρα να ανεβω σε ΜΜΜ :s_sarcastic . Οταν δεν ειχα μηχανακι, το αμαξι ηταν μονοδρομος. Ποτε δεν ειχα προβλημα να σε πω την αληθεια.

Ειμαι γνωστος hater των MMM
Άβαταρ μέλους
By Morx
#541058
corsair έγραψε:
Morx έγραψε:Το να κατεβεις στο κεντρο για ψωνια ή καφε με αυτοκινητο ειναι απλα ηλιθιοτητα.


Χμμμμ, anytime προτιμω να με λενε ηλιθιο παρα να ανεβω σε ΜΜΜ :s_sarcastic . Οταν δεν ειχα μηχανακι, το αμαξι ηταν μονοδρομος. Ποτε δεν ειχα προβλημα να σε πω την αληθεια.

Ειμαι γνωστος hater των MMM

Εσυ μπορει να εισαι νοημων ανθρωπος και να πονταρεις σε αμαξι και χρηση ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ θεσης σταθμευσης.
(οπως κανω και εγω καθε φορα που θα το χρησιμοποιησω... ειτε ειμαι στο κεντρο, ειτε σε εμπορικο κεντρο, ειτε στο κωλοχωρι απ'οπου καταγομαι και θα βγω για καφε)

Οι περισσοτεροι ομως ειναι πιθηκοι. Την μια μερα βριζουν την αργοπορια του ΟΑΣΘ και την επομενη πανε και κλεινουν λεοφωρειολωριδα ή διπλοτριπλοπαρκαρου οπου τους κατεβει.


Διαβασα ενα αρθρο χθες, για 2 μαλακες που εκλεισαν περασμα λεοφωρειου στη Ανω Πολη.
Ο ενας λεει εμφανιστηκε μετα απο 20 λεπτα και υπερασπιστηκε πως δεν ειχε που αλλου να αφησει το αμαξι του.
Να το εβαζε στον κωλο του δεν του περασε απο το μυαλο.
Απο την αλλη, ειναι λυπηρο να βλεπεις ενα λεοφωρειο γεματο αποβλακωμενους με ζωγραφισμενη απαθεια στα προσωπα τους να περιμενουν 20 λεπτα...
Λυπηρο επισης να βλεπεις κοσμο νεαρης ηλικιας που μπαινει στο αστικο ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ ολοκληρα και αγοραζει το ενα αηφον μετα το αλλο... που λεφτα για ενα μηχανακι λενε οσοι γνωριζα σε τετοια φαση....
Ενα, οποιο να ναι, της πλακας, των 600€ ... να πηγαινεις απο το σημειο Α στο Β ξεγνοιαστος 200 μερες το χρονο που ο καιρος παλευεται! :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By corsair
#541062 Κοιταξε, για μενα το κατεβασμα στο κεντρο = Parking πλατειας Ελευθεριας. Αν δεν υπηρχε αυτο απλα δεν θα κατεβαινα. Δεν το εχω χομπι να τριγυρνω σαν αδικη καταρα μεχρι να βρω μια θεση... μια θέση που μπορει να μου βαλουν καμια πορτα η κανα προφυλακτηρα μέσα. Ουτε λογος για να το πεταξω σε ακυρα σημεια.

Παντως εχω αποδεχθει οτι ανθρωποι ΔΕΝ θα γινουμε σε οτι εχει σχεση με το αμαξι...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#541110
mirage έγραψε:Πίσσα και πούπουλα


Ω, ναι! :twisted:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#541127 Απίστευτα ηλίθιοι και οι μηχανόβιοι που χρησιμοποιούν τον πεζόδρομο της Αγίας Σοφίας. Προχθές ένας τέτοιος καραγκιόζης που οδηγούσε την μηχανή στον πεζόδρομο και μιλούσε ταυτόχρονα στο κινητό, θα χτυπούσε ένα παιδάκι με ποδήλατο.
Υπάρχει τροχαία σε αυτή την πόλη; :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#541134
axel12p έγραψε:Υπάρχει τροχαία σε αυτή την πόλη; :thumbsdown:


Όχι και πολύ, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν μπορεί να είναι και παντού... Χρειάζεται κι εμείς να έχουμε λίγο περισσότερο μυαλό από αμοιβάδα σε κώμα...
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#541167
Σύμφωνα με περιοίκους, εξαιτίας της τοποθέτησης των οριοδεικτών έχουν ήδη κλείσει δύο καταστήματα και εντός των ημερών θα ακολουθήσει και τρίτο λουκέτο. Πρόκειται για ένα κατάστημα με νεανικά ρούχα, που βρίσκεται στην οδό εδώ και 32 χρόνια. «Στεναχωριέμαι πολύ που το κάνω αυτό, αλλά μέσα σε έναν μήνα έχω μείωση 23% του τζίρου. Δεν ξέρω αν πήρα τη σωστή απόφαση, αλλά δεν μπορώ να το διακινδυνέψω, γι’ αυτό στις 20 Οκτωβρίου θα μεταφέρω το κατάστημα σε άλλη οδό» αναφέρει ο επιχειρηματίας


Αν αυτός είναι επιχειρηματίας 32 χρόνια, κάτι κάνουμε λάθος. Αντανακλαστική μεταφορά του μαγαζιού του σε 1 μήνα. Δηλαδή κάθε φορά που φτιάχνει ο καιρός, αυτός κάνει και μια μικρή επέκταση στο μαγαζί του για να ικανοποιήσει τη ζήτηση από την περατζάδα. :lol:

Οι καταστηματάρχες φοβούνται πως η αγορά θα «νεκρώσει» χωρίς τη δυνατότητα ολιγόλεπτων στάσεων, που είναι μεν παράνομες αλλά όπως λένε «με την παρουσία της δημοτικής αστυνομίας κανείς δεν τολμούσε να αφήσει το όχημά του για μεγάλο χρονικό διάστημα».


Θυμάμαι, ακριβώς στο σημείο που όλως τυχαίως υπάρχει ένα κατάστημα ρούχων που θα κλείσει σύντομα, μόνιμα παρκαρισμένο το φορτηγάκι του. Καταπατώντας την τότε πρόσφατη λεωφορειολωρίδα.

Βρε δεν πάτε στο διάολο λέω εγώ...που βασίζεστε στον πελάτη που περνώντας από τη Λ.Στρατού θα παρκάρει παράνομα για να ψωνίσει εμποδίζοντας τα λεωφορεία και την υπόλοιπη πόλη να κινηθεί. Λες και δεν περπατάει κόσμος εκεί, λες και δεν υπάρχουν στάσεις λεωφορείου πήχτρα στον κόσμο, λες και δεν υπάρχουν γύρω στα 500 διαμερίσματα φουλ στους κατοίκους σε απόσταση 100 μέτρων από τις "επιχειρήσεις" σας.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#541169 Ε παπά μου, πιπέρι, μη βρίζεις :s_tongue

Η δημοτική αστυνομία ήταν εκεί και απλώς τους έβλεπε να διπλοτριπλοπαρκάρουν; :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#541171 Φαντάσου πού με έφτασαν...

Η δημοτική αστυνομία εμφανιζόταν μια στο τέρμινο για να ξεμπλοκάρει τα πράγματα ΑΝ κάποιος τους φώναζε και φυσικά φαινόταν (και ήταν) το πιο εισπρακτικό πράγμα στον κόσμο. Λεπτομέρεια: το δημαρχείο είναι περίπου στα 10 λεπτά περπάτημα από εκεί, φυσικά γύρω από το δημαρχείο οι κλήσεις πέφτουν βροχή.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#541196 Ψωμιάδης: «Θα είμαι ο επόμενος δήμαρχος Θεσσαλονίκης - Θέλω αντίπαλο τον Μπουτάρη»
Την υποψηφιότητα του για τη θέση του δημάρχου Θεσσαλονίκης, ανακοίνωσε και επισήμως ο Παναγιώτης Ψωμιάδης.

«Δεν έκρυψα πότε τη θέληση μου για τον δήμο Θεσσαλονίκης. Δεν έχω πρόβλημα να κατέβω υποψήφιος.» δήλωσε ο κ. Ψωμιάδης σε συνέντευξη τύπου που παραχώρησε.

«Η Θεσσαλονίκη θέλει έναν δήμαρχο να ενώνει και να μη διχάζει», είπε ο ίδιος, τονίζοντας παράλληλα «Θέλω για αντίπαλο τον Γιάννη Μπουτάρη. Θα είμαι ο επόμενος δήμαρχος. Τέλος.».


εισαι ο μεγαλυτερος μαλακας της θεσσαλονικης. Τέλος
Άβαταρ μέλους
By bebes
#541198 Ο Παπαμιμίκος δεν προαλείφεται για υποψήφιος;

Είναι φήμη ή απλά ο Ζορό "έτρεξε" να προλάβει τις καταστάσεις;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#541199 Μεγαλύτεροι θα είναι αυτοί που θα τον ψηφίσουν.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#541201
bebes έγραψε:Ο Παπαμιμίκος δεν προαλείφεται για υποψήφιος;

Είναι φήμη ή απλά ο Ζορό "έτρεξε" να προλάβει τις καταστάσεις;


αααααααααααααλλος κεφτες