Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#535779
egobrain έγραψε:φλασια: προσφατα ηδα στην Αθηνα επιγραφη σε φαγαδικο "σουβλακι με φαλαφελ" :lol: :lol:


Τέσσερις καθηγητές ορολογίας φαγητού μόλις εισήχθησαν σε ψυχιατρική κλινική. :lol:
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#537688 με τον καιρο εχουν πλεον μπουχτισει ΚΑΙ τα πεζοδρομια απ' τα διτροχα ντουγανια που πανε γαμιωντας ολοκληρα τετραγωνα!
παλια αντε κανας μπουφος ντελιβερας αλλα, τωρα, ποδηλατες και μηχανοβιοι ρολαρουν ανιωθοι :superman:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#537777
egobrain έγραψε:με τον καιρο εχουν πλεον μπουχτισει ΚΑΙ τα πεζοδρομια απ' τα διτροχα ντουγανια που πανε γαμιωντας ολοκληρα τετραγωνα!
παλια αντε κανας μπουφος ντελιβερας αλλα, τωρα, ποδηλατες και μηχανοβιοι ρολαρουν ανιωθοι :superman:


Πλακα θα χει να κάνεις στην ακρη για να περάσουν... :hmmm: Προσωπικά κοβω και ρυθμό για να τους τσακισω τα νευρα. Αν παλι βιάζεται πολυ ο Γιανικ ειναι ενα τηλεφωνο μακρια να ερθει να τον μπουζουριασει :x
Άβαταρ μέλους
By markvag
#537913 Θα ήθελα να σε δω με 1-2 μπαρμπάδες 150 ετών που ώρες ώρες κόβουν βόλτες με τα κωλάμαξά τους στον πεζόδρομο στην Καλαμαριά, χωρίς να νιώθουν καν αν ζουν ή πέθαναν... :rant: Την ώρα που παιδιά πάνε σχολείο... :s_mad
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#538043 #####
Η Διοικούσα Επιτροπή του Περιφερικού Τμήματος Θεσσαλονίκης, Κιλκίς και Χαλκιδικής στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Φυσικοθεραπείας (8 Σεπτεμβρίου) και της Ημέρας Μυοσκελετικής Υγείας αποφάσισε να ενημερώσει τους συμπολίτες μας για την:

«Συμβολή της Εργονομίας και της Προληπτικής Φυσικοθεραπείας στην μείωση των Μυοσκελετικών καταπονήσεων από την εργασία και την καθημερινότητα»

σε ανοιχτή εκδήλωση την οποία θα πραγματοποιήσει το Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου από τις 12:00 ως τις 16:00 στην Πλατεία Αριστοτέλους στο ύψος της Β. Ηρακλείου.

Στα πλαίσια της εκδήλωσης θα γίνεται ενημέρωση του κοινού, καθώς θα είναι δυνατόν να αξιολογούνται δωρεάν όσοι το επιθυμούν, με επιστημονικό εξοπλισμό καθώς και να εκπαιδεύονται στη σωστή στάση και θέση του σώματος κατά την εργασία στο γραφείο ή και σε όποια άλλη εργασία επιθυμούν.
#######

Λίγο δύσκολο να είμαι εκεί, αλλά για όσους ειναι κοντά ή το βρίσκουν ενδιαφέρουν αξίζει τον κόπο να πάρει κάποιος μια ιδέα... :))


< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#538200 Ο Παναγιώτης της καρδιάς μας;;;

Ο Ν;;;

Το παιδί της διπλανής πόρτας;;;

:inlove: :inlove: Δεν πιστεύω τίποτα, σίγουρα τα έβαλε στην τσέπη τους κάποιος κακόβουλος χωρίς να τον πάρουν χαμπάρι τα λαϊκά παιδιά! :lol:






ΥΓ: Ας μην ξεχνάμε πως έβγαινε από την πρώτη Κυριακή με 52-53% και ήταν πρώτος σε σταυρούς βουλευτής εδώ πέρα... :vava:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#538210
markvag έγραψε:Ας μην ξεχνάμε πως έβγαινε από την πρώτη Κυριακή με 52-53% και ήταν πρώτος σε σταυρούς βουλευτής εδώ πέρα... :vava:


Δε θα ξεχασω αυτο που μου ειχε πει ενας γνωστος πριν απο λιγα χρονια... Μου ειχε πει οτι τα τελευταια 2 χρονια ειχε παει σε 2 γαμους και πετυχε και στους 2 τον Ψωμιαδη. Και οι οικογενειες δεν ηταν καν πολιτικοποιημενοι δεξιοι. Απλα ετρεχε περα δωθε σαν τρελος ο Ψωμιαδης μερα-νυχρα και εκανε δημοσιες σχεσεις για να τσιμπαει 52-53%
Άβαταρ μέλους
By markvag
#538303
George_Prix έγραψε:
markvag έγραψε:Ας μην ξεχνάμε πως έβγαινε από την πρώτη Κυριακή με 52-53% και ήταν πρώτος σε σταυρούς βουλευτής εδώ πέρα... :vava:


Δε θα ξεχασω αυτο που μου ειχε πει ενας γνωστος πριν απο λιγα χρονια... Μου ειχε πει οτι τα τελευταια 2 χρονια ειχε παει σε 2 γαμους και πετυχε και στους 2 τον Ψωμιαδη. Και οι οικογενειες δεν ηταν καν πολιτικοποιημενοι δεξιοι. Απλα ετρεχε περα δωθε σαν τρελος ο Ψωμιαδης μερα-νυχρα και εκανε δημοσιες σχεσεις για να τσιμπαει 52-53%


Και μπόλικα ρουσφατάκια βεβαίως βεβαίως... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#538328 Ψάχνω parking στην περιοχή Σοφούλη στο ύψος του mini golf. Έλεγα να το αφήνω έξω, αλλά το μετάνιωσα. Όποιος ξέρει κάτι pm. Δυστυχώς η οικοδομή δεν διαθέτει πυλωτή.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#538597
George_Prix έγραψε:Δε θα ξεχασω αυτο που μου ειχε πει ενας γνωστος πριν απο λιγα χρονια... Μου ειχε πει οτι τα τελευταια 2 χρονια ειχε παει σε 2 γαμους και πετυχε και στους 2 τον Ψωμιαδη. Και οι οικογενειες δεν ηταν καν πολιτικοποιημενοι δεξιοι. Απλα ετρεχε περα δωθε σαν τρελος ο Ψωμιαδης μερα-νυχρα και εκανε δημοσιες σχεσεις για να τσιμπαει 52-53%

Επειδή έχω πάει σε σχεδόν τριψήφιο αριθμό γάμων, ήταν στανταράκι ότι μετά το πέρας της τελετής, χαιρετούρες κλπ έκαναν την εμφάνιση τους:
α) διάφορες συμπαθητικές Ρομάφατσες να παίζουν βιολί με το ζόρι με σκοπό να αναγκάσουν το κουμπάρο να τους δώσει κάνα 20€ ώστε να πάνε στα τσακίδια
β) ο Παναγιώτης Ψωμιάδης για ευχές, χειραψίες και σέλφι. Αυτός έφευγε από μόνος του, χωρίς 20ευρο.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#538605
Zorz έγραψε:
George_Prix έγραψε:Δε θα ξεχασω αυτο που μου ειχε πει ενας γνωστος πριν απο λιγα χρονια... Μου ειχε πει οτι τα τελευταια 2 χρονια ειχε παει σε 2 γαμους και πετυχε και στους 2 τον Ψωμιαδη. Και οι οικογενειες δεν ηταν καν πολιτικοποιημενοι δεξιοι. Απλα ετρεχε περα δωθε σαν τρελος ο Ψωμιαδης μερα-νυχρα και εκανε δημοσιες σχεσεις για να τσιμπαει 52-53%

Επειδή έχω πάει σε σχεδόν τριψήφιο αριθμό γάμων, ήταν στανταράκι ότι μετά το πέρας της τελετής, χαιρετούρες κλπ έκαναν την εμφάνιση τους:
α) διάφορες συμπαθητικές Ρομάφατσες να παίζουν βιολί με το ζόρι με σκοπό να αναγκάσουν το κουμπάρο να τους δώσει κάνα 20€ ώστε να πάνε στα τσακίδια
β) ο Παναγιώτης Ψωμιάδης για ευχές, χειραψίες και σέλφι. Αυτός έφευγε από μόνος του, χωρίς 20ευρο.


Εχω βιντεο απο τον Αγ. Δημητριο που ο γυφτος εχει καρφωσει το κλαρινο στο αυτι του γαμπρου για να τον αναγκασει να πληρωσει με το ζορι. Ολα αυτα πριν ακομα γινει το μυστηριο, οχι μετα.

Τριψηφιος αριθμος γαμων :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#538631 Στην Αθηνα είχαμε ενα βουλευτή που πήγαινε στις κηδείες!!!. Βγήκε 1ος σε ψήφους και ήθελε να πάρει το υπουργείο ΔΕ τοτε, για να παίρνει Μίζες απο τους εργολάβους. Ο γερο Καραμανλής όμως δεν του έκανε τη χάρη.... Αυτός όμως συνέχιζε και πήγαινε... Τον είχα πετύχει στο 1ο νεκροταφείο και με Πιάσαμε τα γέλια όταν χαιρέτισε τους συγγενείς

.