Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#604732 Εξαιρετικότητα η ΚΝΕ χθες. Μιλιούνια κόσμος, αλλά άψογη οργάνωση (πολύ καλύτερη από περασμένες χρονιές), με άπλετο χώρο, τουαλέτες, καρέκλες και τραπέζια. Ο Μπάσης εξαιρετικός, όπως πάντα, και το αφιέρωμα στον Μητσάρα τον Μητροπάνο συγκινητικότατο. :inlove: :inlove: :inlove:

Εικόνα

https://youtu.be/IoPcVunfcCQ
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#604733 Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ο νεοέλληνας Νεάτερνταλ επί κομουνισμού δε θα είχε 10 διαμερίσματα (προσφορά του κόμματος) κι εσύ ένα υπόγειο στην Κολοπετινίτσα; Αυτό το σενάριο το έχω δει να παίζει επί Ζίφκοφ στη Βουλγαρία. Πραγματικότητα , όχι ψέμματα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#604736 Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτό που λες έχει κάποια σχέση με το ποστ που έκανα;

Επίσης ρώτα 50άρηδες Βούλγαρους εργάτες σήμερα στην Ελλάδα, πότε ήταν καλύτερα στην πατρίδα τους. Τώρα ή τότε; :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#604828 δηλαδή εσύ Δία βρήκες στη Θεσνίκη 50άρηδες Βουλγαρους εργάτες και σου είπαν οτι παλαιότερα στη Βουλγαρία ήτανε καλύτερα ? :hmmm:
Ήρθανε στην Ελλάδα για χειρότερα ? Στην Ελλάδα της κρίσης that is...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#604846 Έχω ένα τηλεκοντρόλ από γκαραζόπορτα και θέλω να βγάλω άλλο ένα. Υπάρχει κάποιος (κατά προτίμηση κέντρο) που θα μπορούσε να το κάνει;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#604848 και σε Καυκά μπορείς να το κάνεις. Αν δουλεύει το αυτό που έχεις και ταυτόχρονα δεν είναι κάποιας ειδικής κωδικοποίησης (αν ειναι δλδ το κλασσικό με τα 4 κουμπάκια) μπορείς να πάρεις κ από εμάς το 2ο. pm αν θες παραπάνω διευκρινήσεις
Άβαταρ μέλους
By gianik
#604851
JimClark έγραψε:και σε Καυκά μπορείς να το κάνεις. Αν δουλεύει το αυτό που έχεις και ταυτόχρονα δεν είναι κάποιας ειδικής κωδικοποίησης (αν ειναι δλδ το κλασσικό με τα 4 κουμπάκια) μπορείς να πάρεις κ από εμάς το 2ο. pm αν θες παραπάνω διευκρινήσεις





τέτοια τηλεκοντρόλ αντιγράφονται στον Καυκα;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#604890
georgetz έγραψε:δηλαδή εσύ Δία βρήκες στη Θεσνίκη 50άρηδες Βουλγαρους εργάτες και σου είπαν οτι παλαιότερα στη Βουλγαρία ήτανε καλύτερα ? :hmmm:
Ήρθανε στην Ελλάδα για χειρότερα ? Στην Ελλάδα της κρίσης that is...


Ήρθαν όταν κατέρρευσε το σύστημα εκεί, προφανώς. Δεν νομίζω να τρολλάρεις όμως...


panos2171 έγραψε:Έχω ένα τηλεκοντρόλ από γκαραζόπορτα και θέλω να βγάλω άλλο ένα. Υπάρχει κάποιος (κατά προτίμηση κέντρο) που θα μπορούσε να το κάνει;
:s_scratchhead

Κι ένας οποιοσδήποτε ηλεκτρονικός φυσικά.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#604892
gianik έγραψε:
τέτοια τηλεκοντρόλ αντιγράφονται στον Καυκα;
Εικόνα


το προϊόν που έχουμε είναι κατάλληλο για αντιγραφή κοντρόλ με 4 κουμπιά (κυλιόμενο ή σταθερό κωδικό). για αυτό που δείχνεις πραγματικά δεν παίρνω όρκο.

Δες εδώ, υπάρχουν κ συνοδευτικά αρχεία οδηγιών
Άβαταρ μέλους
By corsair
#604893
panos2171 έγραψε:Έχω ένα τηλεκοντρόλ από γκαραζόπορτα και θέλω να βγάλω άλλο ένα. Υπάρχει κάποιος (κατά προτίμηση κέντρο) που θα μπορούσε να το κάνει;


Αν μιλαμε για παλιες γκαραζοπορτες και οχι καινουργιου τυπου με rolling codes, τοτε μαλλον σου κανει αυτο: https://www.banggood.com/Universal-4-Bu ... 59583.html

Εχω παρει 5 τέτοια και αντικατεστησα τα παλια μου. Παιζουν τελεια εδω και 2 χρονια και η διαδικασια αντιγραφης (απο εσενα) ειναι πανευκολη.

Δεν ειναι στο κεντρο, θα το κανεις εσυ και θα γλυτωσεις και αρκετα φραγκα.

Εναλλακτικά πας στα καταστηματα ΠΙ&ΦΙ.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#604897 @corsair
τα εν λόγω χειριστήρια ειναι όντως ποιοτικά , έπεσε ένα στα χέρια μου το καλοκαίρι...
Την διαδικασία αντιγραφής την έκανες μονος σου; πως; το ένα δίπλα στο άλλο έτσι απλα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#604903
corsair έγραψε:Αν μιλαμε για παλιες γκαραζοπορτες και οχι καινουργιου τυπου με rolling codes, .


Για πες και για κυλιόμενου κωδικού? 60€ ζητάει η εταιρία που έβαλε την πόρτα.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#604907 Αν δουλεύει το παλιό τηλεκοντρόλ η διαδικασία αντιγραφής είναι πολύ απλή σε αυτούς τους κλώνους και γίνεται μέσα σε δύο λεπτά.

Μπορείς αν θέλεις να ψάξεις να βρεις και ακριβώς ίδιο με αυτό που έχεις τώρα. Συνήθως οι εταιρείες που κατασκευάζουν γκαραζόπορτες, χρησιμοποιούν κάποια συγκεκριμένα μοντέλα που μπορείς να βρεις εύκολα. Για να βρεις το μοντέλο πιθανότατα χρειάζεται να ανοίξεις το τηλεκοντρόλ και να δεις την πλακέτα του. Θα έχει κάποιο κωδικό πάνω.
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#605168
REALZEUS έγραψε:Επίσης ρώτα 50άρηδες Βούλγαρους εργάτες σήμερα στην Ελλάδα, πότε ήταν καλύτερα στην πατρίδα τους. Τώρα ή τότε; :whistlink:

Ειδικά στη Βουλγαρία δία είδα πρόσφατα ότι διδάσκουν πως είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ το κομμουνιστικό καθεστώς και οι συνέπειες που προκαλεί στον κοινωνικό ιστό χρειάζονται χρόνια για να αποκατασταθούν (επιδοματική πολιτική, οκνηρία με ελάχιστο εγγυημένο εισόδημα...)
Άβαταρ μέλους
By nEK
#605169
corsair έγραψε:
panos2171 έγραψε:Έχω ένα τηλεκοντρόλ από γκαραζόπορτα και θέλω να βγάλω άλλο ένα. Υπάρχει κάποιος (κατά προτίμηση κέντρο) που θα μπορούσε να το κάνει;


Αν μιλαμε για παλιες γκαραζοπορτες και οχι καινουργιου τυπου με rolling codes, τοτε μαλλον σου κανει αυτο: https://www.banggood.com/Universal-4-Bu ... 59583.html

Εχω παρει 5 τέτοια και αντικατεστησα τα παλια μου. Παιζουν τελεια εδω και 2 χρονια και η διαδικασια αντιγραφης (απο εσενα) ειναι πανευκολη.

Δεν ειναι στο κεντρο, θα το κανεις εσυ και θα γλυτωσεις και αρκετα φραγκα.

Εναλλακτικά πας στα καταστηματα ΠΙ&ΦΙ.

Τετοια εχω αγορασμενα απο την εταιρια που πηρα και το μηχανισμο. 20€/τμ. Κινεζοαντιγραφα ειναι τελικα?