Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#454043 Θυμάσαι Θανάρα;
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#454676 Σήμερα τσίμπησα πιτόγυρο από το Νίκο στο Φοίνικα. Καλό, αλλά τα 3,5€ είναι υπερβολικά για ένα απλό. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#454701
kyr80 έγραψε:Σήμερα τσίμπησα πιτόγυρο από το Νίκο στο Φοίνικα. Καλό, αλλά τα 3,5€ είναι υπερβολικά για ένα απλό. :hmmm:

wtf man.... why? :hmmm:
Εγω τραβιεμαι Μαρτιου στο Αλατι Ριγανη για κάτι καλο.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#454764
corsair έγραψε:
kyr80 έγραψε:Σήμερα τσίμπησα πιτόγυρο από το Νίκο στο Φοίνικα. Καλό, αλλά τα 3,5€ είναι υπερβολικά για ένα απλό. :hmmm:

wtf man.... why? :hmmm:
Εγω τραβιεμαι Μαρτιου στο Αλατι Ριγανη για κάτι καλο.

Ο Νίκος στο Φοίνικα είναι αυτός που παλιά η πίτα του έσταζε λάδι; Θυμάμαι να παίρνουμε από εκεί αρχές 90s είναι ο ίδιος;
Εννοείς την Αλατορίγανη επί της Όλγας δίπλα στο βενζινάδικο; Αν ναι θεωρώ πως έχει χαλάσει αρκετά τον τελευταίο καιρό.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#454788
NiTse έγραψε:Εννοείς την Αλατορίγανη επί της Όλγας δίπλα στο βενζινάδικο; Αν ναι θεωρώ πως έχει χαλάσει αρκετά τον τελευταίο καιρό.


Αυτήν εννοω. Δεν μπορώ να επιβεβαιωσω για το αν χαλασε η οχι. Τουλαχιστον μπριζολα σουβλας & ελασσονιτικο που τιμώ ποιο τακτικα, παραμένουν καλά. Βεβαια οκ... καμια φορά μπορει να πέσεις σε φολα κρεας... αλλα αυτά τα παθαινεις και απο τον χασαπη της γειτονιας.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#454830 Ναι οι σούβλες του μάλλον παραμένουν καλές απλά δεν παίρνω πλέον τις ψιλοβαρέθηκα, για το γύρο μιλούσα κυρίως ότι χάλασε (αυτόν δεν γίνεται να τον βαρεθώ με τίποτα).
Άβαταρ μέλους
By bebes
#454835
Από σήμερα ισχύει η ενιαία τιμή των εισιτηρίων του ΟΑΣΘ, καθώς αφαιρείται η επιπλέον επιβάρυνση των δέκα λεπτών από αυτά που εκδίδονται από τα εντός των λεωφορείων εκδοτικά μηχανήματα.

Τα εισιτήρια που εκδίδονται είναι αποκλειστικά και μόνο των 0,50 ευρώ, 1 ευρώ, και 2 ευρώ.

http://aftodioikisi.gr/koinonia/oasth-a ... isitirion/
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#454843
NiTse έγραψε:
corsair έγραψε:
kyr80 έγραψε:Σήμερα τσίμπησα πιτόγυρο από το Νίκο στο Φοίνικα. Καλό, αλλά τα 3,5€ είναι υπερβολικά για ένα απλό. :hmmm:

wtf man.... why? :hmmm:
Εγω τραβιεμαι Μαρτιου στο Αλατι Ριγανη για κάτι καλο.

Ο Νίκος στο Φοίνικα είναι αυτός που παλιά η πίτα του έσταζε λάδι; Θυμάμαι να παίρνουμε από εκεί αρχές 90s είναι ο ίδιος;
Εννοείς την Αλατορίγανη επί της Όλγας δίπλα στο βενζινάδικο; Αν ναι θεωρώ πως έχει χαλάσει αρκετά τον τελευταίο καιρό.

Πλέον δε στάζει λάδι. Και ο γύρος του είναι ξεροψημένος και αλμυρός. Θες ένα κουβά νερό μετά. Αλλά έτρωγα από τη δεκαετία του 80 εκεί, και έχει ίδια γεύση.
Το μέγεθός του όμως δεν είναι για 3,5€. Να τα δώσω στο γυράδικο που με 2 είμαι τέντα. Στο Νίκο τρώω άνετα και 3.

Αλατορίγανη ο Αλβανός που το έχει τα τελευταία χρόνια, το ταβερνοποίησε. Ο γύρος του δεν είναι καλός.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#454853 Τρως ακόμα δύο γύρους ε; Μπράβο αντοχές! Αν και έτσι όπως τους μικραίνουν όλοι πάλι στους δύο θα καταλήξω και εγώ :lol:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#454855 Τρώω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2. Χωρίς πατάτες.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#454891 έπεσε στα χέρια μου ένας κτηνώδης από το "Γυράδικο". Το κρέας, παραδόξως, ήταν σχετικά καλό.
Άβαταρ μέλους
By otso
#454950 Τελικα και τα ξυπνοπουλια της σαλονικης τρωνε οτι ναναι αποπου ναναι , ακου αλβανογυραδικο .
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#455068
corsair έγραψε:
NiTse έγραψε:Εννοείς την Αλατορίγανη επί της Όλγας δίπλα στο βενζινάδικο; Αν ναι θεωρώ πως έχει χαλάσει αρκετά τον τελευταίο καιρό.


Αυτήν εννοω. Δεν μπορώ να επιβεβαιωσω για το αν χαλασε η οχι. Τουλαχιστον μπριζολα σουβλας & ελασσονιτικο που τιμώ ποιο τακτικα, παραμένουν καλά. Βεβαια οκ... καμια φορά μπορει να πέσεις σε φολα κρεας... αλλα αυτά τα παθαινεις και απο τον χασαπη της γειτονιας.


Αυτό παλιά δεν ήταν Λύκος;