Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#569673 Μιεχ. Και χωρίς απόδειξη. Όταν ζητήσαμε αποδειξη μας έδωσε κατι random. Οπότε ενα τεράστιο οχι απο εμένα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#569681 Κρίμας :( .
Πριν 2 χρόνια που 'χα πάει ήταν όλα άψογα και είχα ενθουσιαστεί πολύ. Από ποιότητα φαγητού;
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#569682 Όχι και από εμένα για Εύξεινο, μην τον κάψουμε τον άνθρωπο!
Αν θες σούβλες μπορείς να πας Βλάχικα ή Κληματαριά στη Σοφούλη. Το μανιτάρι είναι εστιατόριο, καλούτσικες τιμές, λίγα πιάτα. Ακριβούτσικο (ανεξήγητα) η Διαγώνιος στην Πλαστήρα.
Αν θες ουζερί-ψαροταβέρνα πολύ ωραίος είναι ο Βούδας στη Μιαούλη.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#569685
Dimitris_P έγραψε:Κρίμας :( .
Πριν 2 χρόνια που 'χα πάει ήταν όλα άψογα και είχα ενθουσιαστεί πολύ. Από ποιότητα φαγητού;
Ακριβό γι αυτο που ήταν. Τπτ το ιδιαίτερο, προς κακο σε κάποια πιάτα, λοιπόν και σε γεύση ποιότητα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#569704
socratesn έγραψε:Eυρυτερη περιοχη Καλαμαριάς για ενα καλο γευμα 6 ατομων το βραδακι στα 15-20€ το ατομο, τι αξιολογο παιζει? Τα κλασσικα χαλαρο-μανιταρι προτείνονται?


Να προσθέσω μόνο πως το χάλαρο παραμένει στο ίδιο καλό επίπεδο που ήταν πάντα και κάπου στο 20ευρω λογικά. Καλό φαγητό στάνταρ, αλλά πολύς κόσμος, αν πας σε ώρα αιχμής παίζει και να μην βρεις. Για τα υπόλοιπα ακούω κι εγώ και υπακούω τους προλαλήσαντες. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#570277 https://www.voria.gr/article/chalkidiki ... -nosokomio

ο ιερέας κρατούσε στα χέρια του το νεογέννητο, προκειμένου να του διαβάσει ευχή, όταν σκόνταψε και το βρέφος του έπεσε από τα χέρια.

:help:

Κυριάκο :s_shout
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#570615 Δύο μέρες άδεια χρειαστηκα με την 2η από δική μου |λογοκρισία| αλλά τεσπα.
2ωρες και 3ωρες αναμονές και αμέτρητο πλήθος υπερηλικων κυρίως κληρονομων που ξεθαβουν μέχρι και χρυσοβουλα, λογιστες και μηχανικούς που κουβαλάνε τουλάχιστον 10 περιπτώσεις ο καθένας και κλασικά ιθαγενεις ελληναραδες που μονολογουν για το κακό κράτος που ζητάει 35ευρα και τους σηκώνει από τα καφενεία...
Η διαδικασία όμως εκτός της αναμονής είναι εύκολη με νέους δικηγόρους και μηχανικούς που εξυπηρετούν.
Ηλεκτρονικά επίσης είναι πιο εύκολο αν δεν υπάρχει θέμα εντοπισμού και αρκεί να υπάρχουν σκαναρισμενα όλα τα εγγραφα.
Υπομονή όσοι πάνε αν και σίγουρα θα δοθεί παράταση. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By glf
#570618 Αυτά τα χω φάει 3 φορές σε διαφορετικά στάδια κτηματογραφησης στην Κοζάνη