Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#568984
popolaros έγραψε:



αγαπαμε ΟΑΣΘ :inlove:

Καλα τα λεει.... εγω ομως τον καημο μου θα τον πω: 2019 και συνεχιζουν να μην δινουν ρεστα τα μηχανηματα τους :x
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#569244 https://www.newsauto.gr/news/pia-dimoti ... s-to-2018/
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#569251
corsair έγραψε:
popolaros έγραψε:



αγαπαμε ΟΑΣΘ :inlove:

Καλα τα λεει.... εγω ομως τον καημο μου θα τον πω: 2019 και συνεχιζουν να μην δινουν ρεστα τα μηχανηματα τους :x


Θυμάμαι πύρινα ποστ elvet, καλή του ώρα για την αχρηστία του Παππα :lol:

Δεν πτοουμαστε όμως, υπάρχει κι ένας τζιτζικωστας στην φαρέτρα της Μακεδονίας μας :inlove:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#569273
dimviii έγραψε:https://www.newsauto.gr/news/pia-dimotiki-astinomia-ekopse-pano-apo-154-000-klisis-to-2018/


Ούτε σταγόνα στον ωκεανό δυστυχώς... Καλά κάνουν, αλλά σε κάποιους δρόμους η κατάσταση είναι χάλια... Η Βασ. Όλγας για παράδειγμα πλεον είναι δεδομένο πως θα έχει διπλοπαρκαρισμένα από την αριστερή μεριά και μία (ίσως και δύο) σειρές παρκαρισμένα στη δεξιά (στη λεωφορειολωρίδα... :help: ).

Είναι η αλήθεια βέβαια, πως τα αμάξια δεν μπορούν να εξαφανιστούν εν μία νυκτί. Δηλαδή, μπήκε μία τάξη σε πολλά μέρη με την ελεγχόμενη στάθμευση, αλλά τα αμάξια δεν μπορούν να πετάξουν, κάπου πρέπει να πάνε και αμφιβάλλω σφόδρα αν υπάρχουν αρκετές θέσεις στάθμευσης στην πόλη (δημόσιες ή ιδιωτικές) και για το αν οι περισσότεροι συμπολίτες μας είναι σε θέση να πληρώσουν γι' αυτές. Δεν λέω φυσικά πως δεν πρέπει να μπει τάξη, απλά πως το πρόβλημα είναι δυσεπίλυτο...







Περί ΟΑΣΘ: Ξαναλέω πως μιλάμε για την ντροπή του ανθρώπινου είδους. Το φαγοπότι που γινόταν εκεί πέρα ήταν πέρα από τα υγρά όνειρα οποιοδήποτε! Ας μην ξεχνάμε βέβαια, πως ήταν (θεωρητικά) ιδιωτική εταιρεία, στην οποία είχε παραχωρηθεί το μονοπώλιο των αστικών συγκοινωνιών μίας τεράστιας αστικής περιοχής. Και σημαντικές κρατικές επιδοτήσεις. Οι μέτοχοι (κάπου 160 άνθρωποι αν δεν απατώμαι) εδώ και δεκαετίες είχαν στήσει απίστευτο πανηγύρι εις βάρος όλων μας.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#569281 Ζω για τη στιγμή που θα χτυπάω Oyster στο 39 έχοντας πριν λίγο βγει από το μετρό (κανονικής διαδρομής :lol: ) :inlove:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#569287
Dimitris_P έγραψε:Ζω για τη στιγμή που θα χτυπάω Oyster στο 39 έχοντας πριν λίγο βγει από το μετρό (κανονικής διαδρομής :lol: ) :inlove:


Και γω ζω για την στιγμη που θα περνετε ολοι το μετρο... για να πηγαινω πιο γρηγορα με το αμαξι :innocent: :innocent: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#569400
corsair έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Ζω για τη στιγμή που θα χτυπάω Oyster στο 39 έχοντας πριν λίγο βγει από το μετρό (κανονικής διαδρομής :lol: ) :inlove:


Και γω ζω για την στιγμη που θα περνετε ολοι το μετρο... για να πηγαινω πιο γρηγορα με το αμαξι :innocent: :innocent: :innocent:

αφού θα γίνουν πεζόδρομοι ντε :innocent:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#569445
axel12p έγραψε:Ωραίος... Βρήκε ανοιχτωσιά και το άφησε!

Εικόνα

https://www.protothema.gr/greece/article/869785/thessaloniki-parkare-fortigo-katheta-se-nisida-ki-ekleise-misi-diastaurosi/


Τι το περίεργο βλέπουμε εδώ;;; Στάνταρ παρκάρισμα στην Καλαμαριά τουλάχιστον... :tomato:




ΥΓ: Προφανώς και ξέρω το περίεργο, ειρωνεύομαι...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#569598
corsair έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Ζω για τη στιγμή που θα χτυπάω Oyster στο 39 έχοντας πριν λίγο βγει από το μετρό (κανονικής διαδρομής :lol: ) :inlove:


Και γω ζω για την στιγμη που θα περνετε ολοι το μετρο... για να πηγαινω πιο γρηγορα με το αμαξι :innocent: :innocent: :innocent:


Σ΄αγαπώ!!! :inlove:
Άσε τους άλλους να μπαίνουν σαν τα ποντίκιια στην υπόγα. Εμείς με το αιρ-κον στην Τσιμισκή με 5η!!! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#569627 Μόλις πεζοδρομηθεί... :shifty: :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#569661 Eυρυτερη περιοχη Καλαμαριάς για ενα καλο γευμα 6 ατομων το βραδακι στα 15-20€ το ατομο, τι αξιολογο παιζει? Τα κλασσικα χαλαρο-μανιταρι προτείνονται?