Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#806954
Δήμος Θεσσαλονίκης: Μία «παρακινδυνευμένη» απευθείας ανάθεση
https://parallaximag.gr/thessaloniki-ne ... s-anathesi

Πολλά είναι τα ερωτήματα, αλλά και οι ενστάσεις, που εγείρονται από την απόφαση του δημάρχου Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνου Ζέρβα, να προχωρήσει στην άμεση ανάθεση έρευνας για τους κινδύνους στη λειτουργία των υπηρεσιών και των εγκαταστάσεων του δήμου Θεσσαλονίκης, σε εταιρία που φέρεται να συνδέεται με τη διαχείριση γνωστού μέσου ενημέρωσης της πόλης. Το θέμα λαμβάνει μεγαλύτερες διαστάσεις μετά και τη δημοσιοποίηση από το συγκεκριμένο μέσο ενημέρωσης, δημοσκόπησης που εμφανίζει τον δήμαρχο Θεσσαλονίκης, να προηγείται με μεγάλη διαφορά από πραγματικούς ή δυνητικούς αντιπάλους του, ενόψει των δημοτικών εκλογών του Οκτωβρίου..


καλή χώνεψη στην voria.gr για το μεζεδάκι :s_drinks
ο καλλιτέχνης δώνει και ο λαός παίρνει :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#807953 Το ξέρατε ότι το μετρό λειτουργεί ήδη;
Αν δεν το ξέρατε, σας το μαθαίνει η Υπουργάρα μας.
https://www.ieidiseis.gr/parapolitika/1 ... leitourgei
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#807955
ArrowsFA1 έγραψε:Το ξέρατε ότι το μετρό λειτουργεί ήδη;
Αν δεν το ξέρατε, σας το μαθαίνει η Υπουργάρα μας.
https://www.ieidiseis.gr/parapolitika/1 ... leitourgei


κοιτα ποσο ανετα μπορουν να εκστομιζουν τετοια ψεμματα,μετα απο τετοια τραγωδια,απλα για να πουν οτι εχουν κανει εργα,και απλα στον σιδηροδρομο δεν καναμε οσα θα θελαμε.
Τωρα αμα ρωτησουνε τον Σπυριδωνα θα τους πει ''καλα και τι θελατε να πει στο bbc ,οτι δεν εχει μετρο η Θεσσαλονικη?''

τετοια σκουπιδια ,και τετοιους κλεφτες, δεν πρεπει να εχει ματαδει η χωρα.
Άβαταρ μέλους
By glf
#807968 Να όμως που αυτή τη γαμάτη δήλωση για το μέτρο στη Σαλονίκη, από τον Κανάκη την άκουσα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#807974
ArrowsFA1 έγραψε:Το ξέρατε ότι το μετρό λειτουργεί ήδη;
Αν δεν το ξέρατε, σας το μαθαίνει η Υπουργάρα μας.
https://www.ieidiseis.gr/parapolitika/1 ... leitourgei





Απορώ πώς γίνεται ανεκτή η γνώση αγγλικών επιπεςδου I speak England very best από την κομματική βάση, νόμιζα ότι ο πήχης είναι πολύ ψηλά.

Κάποιος επαγγελματιας να μας διαφωτίσει;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#807977 εχει μια 5ετία τωρα που έγιναν τα εγκαίνια με κάθε επισημότητα, εγω ο ίδιος μπήκα σε βαγόνι του μετρό στην έκθεση Θεσσαλονίκης. :innocent:
Πρίν κάποιους μήνες άνοιξαν εναν σταθμό (Παπάφη;) για το κοινό.

Οι συρμοί κάνουν δοκιμαστικές διαδρομές πολύύύ καιρό τώρα...

Το μετρό λειτουργεί, απλά δεν εξυπηρετεί κόσμο, μήν τα θέλουμε ολα δικά μας... :metalo:

Ε, πόσα θέλει να μπερδευτεί η υπουργάρα μας, δεν ειναι και του άμεσου αντικειμένου του το θέμα...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#807978 Πάντως κι εγώ έκανα βόλτα στο μετρό τις προάλλες.


Περνώντας από πάνω περπατώντας δίπλα στα εργοτάξια :shifty:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#807998
g8777 έγραψε:
Απορώ πώς γίνεται ανεκτή η γνώση αγγλικών επιπεςδου I speak England very best από την κομματική βάση, νόμιζα ότι ο πήχης είναι πολύ ψηλά.



Κι εγώ νόμιζα πως το ελάχιστο αποδεκτό είναι οριακά σαν του Χάρβαρντ. :hmmm: :hmmm:

Κάπου έχω μπερδευτεί... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#808034
markvag έγραψε:
g8777 έγραψε:
Απορώ πώς γίνεται ανεκτή η γνώση αγγλικών επιπεςδου I speak England very best από την κομματική βάση, νόμιζα ότι ο πήχης είναι πολύ ψηλά.



Κι εγώ νόμιζα πως το ελάχιστο αποδεκτό είναι οριακά σαν του Χάρβαρντ. :hmmm: :hmmm:

Κάπου έχω μπερδευτεί... :hmmm:

Οτιδήποτε άλλο είναι δείγμα αμορφωσιάς. Θα επιμείνω ειδικότερα στην προφορά, προσωπικα είμαι υπέρ αυτής της Οξφόρδης. Για να είσαι σίγουρος πως ακόμη και στην Βουλή των Λόρδων να μιλήσεις, θα σε χειροκροτήσουν. Όρθιοι.
:s_roses
Άβαταρ μέλους
By markvag
#808036
Anonymous Founder έγραψε:
markvag έγραψε:
g8777 έγραψε:
Απορώ πώς γίνεται ανεκτή η γνώση αγγλικών επιπεςδου I speak England very best από την κομματική βάση, νόμιζα ότι ο πήχης είναι πολύ ψηλά.



Κι εγώ νόμιζα πως το ελάχιστο αποδεκτό είναι οριακά σαν του Χάρβαρντ. :hmmm: :hmmm:

Κάπου έχω μπερδευτεί... :hmmm:

Οτιδήποτε άλλο είναι δείγμα αμορφωσιάς. Θα επιμείνω ειδικότερα στην προφορά, προσωπικα είμαι υπέρ αυτής της Οξφόρδης. Για να είσαι σίγουρος πως ακόμη και στην Βουλή των Λόρδων να μιλήσεις, θα σε χειροκροτήσουν. Όρθιοι.
:s_roses


I talk England very best

Αν με άκουγες κιόλας, το είπα και με προφορά Cambridge, με την Οξφόρδη δεν τα έχω πολύ καλά! :rtfm:


Νομίζω πως πέρασα και τις εξετάσεις καταλληλότητας για υπουργός. :s_yes