Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Nikolaos106
#351423
Morx έγραψε:ΡΕ γαμω το κεφαλι τους, διακοπη νερου ?!!?!?
Αναθεμα τις διαρροες τους ... :x

Με αποδείξεις μπορώ να σου πω οτι μερικοί δεν ξέρουν που είναι το υδρόμετρο τους που να ξέρουν τώρα να απομονώσουν το νερό που πει στον λέβητα.
Θα δούμε πολλά συντριβάνια σε μπαλκόνια!!
Άβαταρ μέλους
By Morx
#351429 Το θεμα ειναι πως εξαιτιας αυτων των ηλιθιων ... για να μη βλεπουμε τη μιση Θεσσαλονικη να squirtάρει ... εκλεισε η ΕΥΑΘ ολοκληρες περιοχες, με αποτελεσμα να την πληρωνει ο αμαχος πληθυσμος που θελει να παει να χεσει σαν ανθρωπος.

Δεν πειραζει, φορτωσα μερικους κουβαδες χιονι να λιωνει και κατι θα γινει. Johnnie Walker Yellow Label η λεκανη!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#351432
:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By famas
#351433
Morx έγραψε:Εβγαλαν ανακοινωση λεει οτι στις Συκιες θα ερθει νερο αυριο κατα τις 6 το πρωι ...
Μπουρδελαααααααααααααααα :x

Ένα δράμα λέμε. Δεν θα είνια ανοικτά και τα πλυντήρια να πλύνω το φόκους για την αυριανή συνάντηση :ninja:
Άβαταρ μέλους
By fot
#351434 Παιδες μην κραζετε για τις ακριβες χιονοκουβερτες. Φανταστείτε πόσα Χρόνια θα τις είχε στην αποθήκη του και ήταν "πεταμένα χρήματα". Χαλάλι του.

Πριν που ανέφερε κάποιος αρωματικό κονσέρβα, έχουμε καμία πρόταση?
Άβαταρ μέλους
By famas
#351455
fot έγραψε:Πριν που ανέφερε κάποιος αρωματικό κονσέρβα, έχουμε καμία πρόταση?

Παίρνω Feral αρκετό καιρό κι είμαι ικανοποιημένος από τη διάρκεια. Προτιμώ το μαύρο. Απο αξεσουαράδικο(όχι το carshop) κοστίζει 3 ευρώ.
http://www.skroutz.gr/c/1880/Aromatika- ... Feral.html
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#351459 Σε μένα πάντως δεν κράτησε και πολύ. Κάτι πουγκάκια που πήρα από τα Jumbo βγάλαν περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
By Nikolaos106
#351486 Από τις 10 το βράδυ έως τις 6 αύριο το πρωί θα διακοπεί η υδροδότηση σε περιοχές των δήμων Παύλου Μελά (Μετέωρα - Πολίχνη), Καλαμαριάς, Νεάπολης - Συκεών, σε περιοχές της Πυλαίας και του Πανοράματος, όπως και σε περιοχές που βρίσκονται ανατολικά στον δήμο Θεσσαλονίκης.
http://www.eyath.gr/swift.jsp;jsessionid=69E9F22E4F4EB0DF98B465E99EDF74DA?extLang=&CMRCode=1B69V56G7
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#351495
otso έγραψε:
Pitt έγραψε:Μια ώρα φτυάρισμα εγώ και ο γιός μου για να ανοίξουμε τον δρόμο μπροστά στην πιλοτή, μετά καλό σκούπισμα και τέλος χοντρό αλάτι.

Δεν το έριξα όμως όλο, κράτησα λίγο για την περίπτωση που πετύχω κανένα υπεύθυνο του δήμου για την κατάντια. :shifty:
Τους πήρα και τηλέφωνο τους καριόληδες για να περάσουν με την υδροφόρα, ή να ρίξουν αλάτι. Θα το σημειώσουμε είπαν.
Μάλλον για τον Αύγουστο βλέπω να έρχονται.


Πληρωθηκατε η το κανατε απο χομπι Πιττ; αλατι τι εριξες καλας χοντρο η Ιμαλαιων;


Ποιός θα μπορούσε να μας πληρώσει για να ανοίξω την είσοδο της πυλωτής μου; :dizzy:

Αλάτι έριξα από αυτό που "πάγωσε", του Bootάρη. Το πήραμε από σημεία που άφησε για τον σκοπό αυτό ο δήμος.
Είχε 5 μικρά σακιά εκεί. Όταν κατέβηκε ο γιός και πήρε ένα μικρό σακί, ήταν ένας με αγροτικό που φόρτωσε 2 φορές από 2 τσουβαλάκια.
Όταν φεύγαμε, ο γιός μου είπε ότι η καρότσα του ήταν γεμάτη με σακιά από αλάτι. Είχα ήδη απομακρυνθεί και δεν σημείωσα τον αριθμό του μ@λάκα!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#351541
Nikolaos106 έγραψε:Από τις 10 το βράδυ έως τις 6 αύριο το πρωί θα διακοπεί η υδροδότηση σε περιοχές των δήμων Παύλου Μελά (Μετέωρα - Πολίχνη), Καλαμαριάς, Νεάπολης - Συκεών, σε περιοχές της Πυλαίας και του Πανοράματος, όπως και σε περιοχές που βρίσκονται ανατολικά στον δήμο Θεσσαλονίκης.
http://www.eyath.gr/swift.jsp;jsessionid=69E9F22E4F4EB0DF98B465E99EDF74DA?extLang=&CMRCode=1B69V56G7


Το καταλάβαμε!!! :rant: :rant:

Το θέμα είναι πως έχω μια ψιλοδιαρροή στο ένα καλοριφέρ και πρέπει να συμπληρώνω στο κύκλωμα από τη βάνα στον καυστήρα και δεν το πήρα πρέφα ότι έχει πέσει σήμερα που πήγα να ελέγξω... :rant: :tomato: :tomato:

|λογοκρισία| μου, ελπίζω να μην έχω προβλήματα αύριο το πρωί με πάγους σε σωλήνες... :rant:
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#351562 Νομίζω οτι τελος οι παγωνιές για τις επομενες μέρες τουλαχιστον μεσα στην πόλη. Δεν νομιζω να εχεις θεμα με παγο. Πλεον μολις φευγω απο το σπιτι βαζω θερμοστατη στο 18 . Με τις παγωνιες ακατεβατο στους 22 λολ
Άβαταρ μέλους
By famas
#351566
axel12p έγραψε:Ο Μπουτάρης είπε τώρα ότι θα κάνει ΕΔΕ για το θέμα του αποχιονισμού. Ο νοών νοείτω... :whistlink:

Η πρώτη υποβολή παραίτησης για τις αλατιέρες στο δήμο Θεσσαλονίκης - Δεν την έκανε δεκτή ο Μπουτάρης
http://www.seleo.gr/thessalonikh/230691 ... Hf36Fzt9_k
Άβαταρ μέλους
By Morx
#351631
famas έγραψε:
Morx έγραψε:Εβγαλαν ανακοινωση λεει οτι στις Συκιες θα ερθει νερο αυριο κατα τις 6 το πρωι ...
Μπουρδελαααααααααααααααα :x

Ένα δράμα λέμε. Δεν θα είνια ανοικτά και τα πλυντήρια να πλύνω το φόκους για την αυριανή συνάντηση :ninja:

Edit, mod.
Άβαταρ μέλους
By famas
#351642 Morx, λαμβάνω την ευκαιρία της σημερινής συνάντησης΄
viewtopic.php?f=2&t=178&start=1320
να σου πω αν μπορέσεις να έρθεις να μας γνωρίσεις. Έτσι μπορεί και να έχεις καλύτερη ιδέα για το άτομο μου. :)
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#351647
Morx έγραψε:
famas έγραψε:
Morx έγραψε:Εβγαλαν ανακοινωση λεει οτι στις Συκιες θα ερθει νερο αυριο κατα τις 6 το πρωι ...
Μπουρδελαααααααααααααααα :x

Ένα δράμα λέμε. Δεν θα είνια ανοικτά και τα πλυντήρια να πλύνω το φόκους για την αυριανή συνάντηση :ninja:


Edit, mod


Morx, το σχόλιό σου αδικεί αναίτια τον famas. Θέλω να πιστεύω ότι πρόκειται για παρεξήγηση.

Καλημέρα. :s_howdy