Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#575159 Μοσχαρίσιο τρώγανε οι μουσουλμάνοι στην Κομοτηνή. Είχα δοκιμάσει μια φορά. Ήταν και η τελευταία μου. Ούτε στον εχθρό μου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#575162 Μοσχαρίσιο έφτιαχναν και οι πρόσφυγες από Θράκη-Μ. Ασία και ήταν απαικτος, μαλακός, ζουμερος με μπόλικα καρυκεύματα και μαριναρισμένος συνήθως.

Στην γειτονιά μου είχε ένα ζευγάρι καφενείο και είχε βάλει και γύρο σε μια γωνιά, μοσχαρίσιος μαριναρισμένος σε ντομάτα μέσα σε χοντρή πίτα μόνο με ντομάτα κρεμμύδι
Τα τρώγαμε δυο δυο μαζί με σοκολατούχο Αγνό.

< >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#575164
elteo έγραψε:Μοσχαρίσιο τρώγανε οι μουσουλμάνοι στην Κομοτηνή. Είχα δοκιμάσει μια φορά. Ήταν και η τελευταία μου. Ούτε στον εχθρό μου. :lol:


Λαχματζούν!! :metalo:
Πάντα όταν πηγαίνω Κομοτηνή το τιμάω.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#576096 https://www.documentonews.gr/article/er ... essalonikh

ο διαγωνισμός του υπουργείου Μεταφορών αναμένεται να έχει ορίζοντα ολοκλήρωσης τους 18 μήνες, ενώ τα πρώτα οχήματα θα αρχίσουν να φτάνουν στο 7μηνο από την υπογραφή της σύμβασης. Τα 400 από αυτά προορίζονται για την Αθήνα και πρόκειται για 170 ηλεκτρικά, 180 φυσικού αερίου, 50 πετρελαίου και τα υπόλοιπα 350 για τη Θεσσαλονίκη, 150 ηλεκτρικά, 150 φυσικού αερίου και 50 πετρελαίου.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#576112
Zorz έγραψε:https://www.documentonews.gr/article/erxontai-750-nea-lewforeia-se-athhna-kai-oessalonikh

ο διαγωνισμός του υπουργείου Μεταφορών αναμένεται να έχει ορίζοντα ολοκλήρωσης τους 18 μήνες, ενώ τα πρώτα οχήματα θα αρχίσουν να φτάνουν στο 7μηνο από την υπογραφή της σύμβασης. Τα 400 από αυτά προορίζονται για την Αθήνα και πρόκειται για 170 ηλεκτρικά, 180 φυσικού αερίου, 50 πετρελαίου και τα υπόλοιπα 350 για τη Θεσσαλονίκη, 150 ηλεκτρικά, 150 φυσικού αερίου και 50 πετρελαίου.



Αυτα τα ηλεκτρικα, δεν ξερω ποσο καλα τα σκέφτηκαν. Ελπίζω να μην κανουν δρομολογια 6 ωρες και 18 ωρες φορτιση.

Επίσης.... με τοσα πολλα ηλεκτρικα, ελπιζω να παρηγγειλαν τιποτα εξτρα γραμμες στην ΔΕΗ για την φορτιση τους.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#576115 Αν τα βάλουν σε τίποτα 15 & 16 θα είναι δίπλα στον υποσταθμό
Άβαταρ μέλους
By melos86
#576333 Και για να μην λεμε μονο τα ασχημα αλλα και τα καλα, ιδιο σκηνικο σημερα με την Βασ. Ολγας να ειναι κλειστη στο υψος της Πετρου Συνδικα (υποθετω λογο ημιμαραθωνιου??) και σε καθε μεγαλη διασταυρωση μεχρι το κεντρο. Κατεβαινοντας λοιπον την Συνδικα για να στριψω Ολγας και να φτασω στο σπιτι μου παλι καδος στη μεση του δρομο με κορδελα και αστυνομικο να στελνει τα αυτοκινητα στην παραλια...
Ανοιγω παραθυρο και τον ρωταω "Εμεις που μενουμε λιγα 30 μετρα πιο κατω τι κανουμε?" και περιμενω την απαντηση που ελαβα την προηγουμενη φορα! Αντ' αυτου ο αστυνομικος μου απαντησε "Τι θα κανετε? Θα πατε σπιτι σας!" και μου ανοιξε την κορδελα να περασω... Πραγματι διενυσα 50 μετρα στην κλειστη Ολγας και εστριψα για το σπιτι μου.
Αυτη ειναι η διαφορα ενος "κωνου" και ενος αστυνομικου...
Αν και εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι πρεπει να κλεινει η Ολγας στο υψος την Συνδικα για ενα event που γινεται διπλα στη Χανθ!!
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#576346 πρωι πρωι βλεπω την Δεδνροποτάμου κλειστή στο ύψος του παλιού Αγνό :yahoo: . Λόγω μαραθωνίου είχαν κλειστό το ρεύμα εισόδου της Μοναστηρίου και φυσικά όλες τις παρακείμενες σε αυτήν οδούς :lol: .
Ρωτάω την κοπελίτσα μέχρι που είναι κλειστή η Δενδροποτάμου και μου απαντάει ότι δεν ξέρει :slap:

Έσκασα έχα χαμόγελο καθώς θυμήθηκα τον Melos86 και πήγα στη δουλεία μου κάνοντας έναν κύκλο 20 λεπτών :s_coffee
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#576349 Από την άλλη μεριά της πόλης το κλείσιμο ξεκίνησε από Μαρτίου με Όλγας.
Τώρα που ανοίγει ο καιρός αυτά τα κλεισίματα θα τα έχουμε τακτικά για μαραθώνιους, ημιμαραθώνιους, ποδηλατομαραθώνιους, πατινομαραθώνιους, μπουσουλωντασμαραθώνιους, νυχτομαραθώνιους κλπ ....
Άβαταρ μέλους
By elteo
#576350 Και Αθήνα τα ίδια. Επίσης κλείνουμε όλη την Μαραθώνος κυριακάτικο για να κάνουμε πορεία σαν τη Βουγιουκλάκη στην σοσιαλίστρια.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#576351 Κανονικά στους Μαραθωνίους θα έπρεπε ο νικητής να πεθαίνει στο τέλος, ώστε να είμαστε ιστορικά ακριβείς. Έτσι θα γλιτώσουμε από δαύτους... :whistlink:

Κορσέ μου τα λέω σωστά; :innocent:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#576391
REALZEUS έγραψε:Κανονικά στους Μαραθωνίους θα έπρεπε ο νικητής να πεθαίνει στο τέλος, ώστε να είμαστε ιστορικά ακριβείς. Έτσι θα γλιτώσουμε από δαύτους... :whistlink:

Κορσέ μου τα λέω σωστά; :innocent:



Εννοείται :inlove:
Να ταν κανας "μαραθωνιος" με σουβλακια και μπυρες, ποιος θα λεγε οχι...? :eat:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#576393
corsair έγραψε:Να ταν κανας "μαραθωνιος" με σουβλακια και μπυρες, ποιος θα λεγε οχι...?


Κάθε ΠΣΚ του κάνουμε. Έχω 7 χρυσά!!! :metalo: