Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#574943
REALZEUS έγραψε:
egobrain έγραψε:ας γυρισει -παλι- στα γαστρονομικα:

ξερει κανεις γυραδικο στη Σαλονικη που να 'χει ντονερ? :hmmm:


Λόρδον στην Θέρμη, το μόνο που βρήκα στα ανατολικά. Δεν αξίζει όμως, καμία σχέση με τα καλά της Αθήνας, ή ακόμα περισσότερο του Λονδίνου. :thumbsdown:


το σημειωνω!
πετυχα επισης ενα στο Ρετζικι αλλα ψηνει, λεει, μεμονωμενη μεριδα αφου παραγγειλεις :S

μου 'λειψε προσφατα και φανταζομουν πως, ολοκληρη πολη!, καποιοι θα βαζoυν εστω ενα μικρο ντονερ.
αλλα, μπα, οι αναφορες που βρισκω ειναι ελαχιστες!
ελπιζω να ανοιξει κανα γυραδικο απο ανατολιτη μπας και το βρισκουμε καπου αξιοπρεπως, οπως Αθηνα ή Ξανθη/Κομοτηνη..
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#574951 Περί στενότητας λωρίδων κυκλοφορίας, ίσως του φίλου μας να του έκανε εντύπωση ο περιφερειακός μας.....

Ντονέρ.........θυμάται κανείς το γυράδικο "Λιχούδης" στην Ατλαντίδος στην Κρήνη;
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#575105
ArrowsFA1 έγραψε:Ντονέρ.........θυμάται κανείς το γυράδικο "Λιχούδης" στην Ατλαντίδος στην Κρήνη;


Ναι, δίπλα στην τότε Pizza Romea (πλέον Pizza spot). Είχα δοκιμάσει το ντονέρ του, αλλά δεν θυμάμαι να ήταν τίποτα αξιοπρόσεκτο.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#575132 Καλά εγώ είμαι ιδιαίτερη περίπτωση. Δεν είμαι του κρέατος. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πόσα μπαχαρικά (για να μην μυρίζει πολύ) και πόσο βαρύ θα είναι με μοσχάρι και αρνί μέσα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#575133 Είσαι ένα βήμα πριν τους vegans. Να ξέρεις ότι αυτούς τους πυροβολούμε εδώ πάνω και τους πετάμε στου χαντάκ... :innocent:
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#575152
REALZEUS έγραψε:Απαράδεκτο πάντως για προσφυγούπολη να μην έχουμε ένα σωστό ντόνερ... :thumbsdown:


ναι ρε διαολε!
τα 'χει παρει αμπαριζα ολα το χοιρινο!
Άβαταρ μέλους
By elteo
#575153
egobrain έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Απαράδεκτο πάντως για προσφυγούπολη να μην έχουμε ένα σωστό ντόνερ... :thumbsdown:


ναι ρε διαολε!
τα 'χει παρει αμπαριζα ολα το χοιρινο!


Ευτυχώς.... :innocent:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#575158 Σαν τον μοσχαρίσιο γύρο που τρώγαμε στα 90s πριν τις τρελές αγελάδες δεν έχει.

Το donner σπάνια είναι καλό λόγω της μορφής του κρέατος.

< >