Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#350050
Deleted User 1 έγραψε:Παίδες τι παίζει πάνω? Με πήραν οι δικοί μου πριν λίγο που πετάγανε 5 η ώρα για Αθήνα και λέει από Καλαμαριά ότι δεν κατάφεραν να πάνε αεροδρόμιο! :dizzy:


Η φωτό είναι στα 3 χλμ από τη πίστα του αεροδρομίου:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#350052
vasilis έγραψε:Θέλω να φύγω από Πυλαία για δυτικά. Περιφερειακός περπατιεται;


Μέχρι Σίνδο πας μια χαρά, ή καλύτερα πήγαινες πρίν από 3 ώρες Ήρθα από Σίνδο προς κέντρο και έκανα 3 ώρες. Μισή ώρα χασομέρι να ζεστάνω το αυτοκίνητο, να το πάω σε μέρος που βολεύει, να βάλω αλυσίδες και να τις ξανασφίξω, μία ώρα να έρθω προς Θεσσαλονίκη (με 30km/h) από εξωτερική περιφερειακή και ΜΙΑΜΙΣΗ ωρα να κατέβω την Κατσιμίδη από περιφερειακή έως την ΔΕΗ!!!

Ζώα προσπαθούσαν να ανέβουν τις 40 Εκκλησιές χωρίς αλυσίδες και έκλεισαν τον δρόμο.
Στα μπινελίκια έλεγαν"τι φταίω εγώ ρε φίλε, κόλλησα"

Εγώ ρε μ@λ@κ@ γιατί δεν κόλλησα; Έπρεπε να φτάσεις στην ανηφόρα, να κολλήσεις εσύ και όλα τα αυτοκίνητα πίσω σου και μετά να ψάχνεις για αλυσίδες; :rant:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#350069
REALZEUS έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Παίδες τι παίζει πάνω? Με πήραν οι δικοί μου πριν λίγο που πετάγανε 5 η ώρα για Αθήνα και λέει από Καλαμαριά ότι δεν κατάφεραν να πάνε αεροδρόμιο! :dizzy:


Η φωτό είναι στα 3 χλμ από τη πίστα του αεροδρομίου:


:dizzy:

Και οι δρόμοι σε ίδια κατάσταση? WTF? Δεν υπάρχει κράτος. Συνελήφθη κοιμώμενος ο Κρατικός μηχανισμός! :shifty:
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#350092 Από ιστοσελίδα ΟΑΣΘ: "Λόγω των καιρικών συνθηκών η συγκοινωνία διεξάγεται βάσει σχεδίου έκτακτης ανάγκης" :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#350095
corsair έγραψε:πνιγήκαμε πάλι σε 5 εκατοστα χιόνι.... πολίτες και κράτος απαραδεκτοι ακομα μια φορα.

Πες τα μεγάλε αρχηγέ.
Όλο γκρίνια μια ζωή :x
Άβαταρ μέλους
By melos86
#350098
ArrowsFA1 έγραψε:Από ιστοσελίδα ΟΑΣΘ: "Λόγω των καιρικών συνθηκών η συγκοινωνία διεξάγεται βάσει σχεδίου έκτακτης ανάγκης" :metalo:

Ενταξει μαθημενοι ειμαστε! Σε κατασταση εκτακτης αναγκης λειτουργει εδω και 4-5 μηνες τωρα...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#350104
Kon5 έγραψε:
corsair έγραψε:πνιγήκαμε πάλι σε 5 εκατοστα χιόνι.... πολίτες και κράτος απαραδεκτοι ακομα μια φορα.

Πες τα μεγάλε αρχηγέ.
Όλο γκρίνια μια ζωή :x


εν τω μεταξυ εσυ πρεπει να σαι μες την τρελη χαρα.... θα πηγαινεις στο γραφειο με τα σκι :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#350115
corsair έγραψε:πνιγήκαμε πάλι σε 5 εκατοστα χιόνι.... πολίτες και κράτος απαραδεκτοι ακομα μια φορα.

Κουράγιο, μου ήθελες ταξίδια και λούσα στην Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#350126
corsair έγραψε:
kyr80 έγραψε:Η πεθερά μου, με αφορμή τα κλειστά σχολεία-υπηρεσίες κλπ, μου είπε ότι στη Γερμανία έχει άλλο έργο. Όποιος δεν μπορεί να πάει στη δουλειά του, μετράει σαν μέρα κανονικής άδειας.


Το λες και απαραδεκτο. Οταν εχεις να κάνεις με ιδιαζουσες καιρικες συνθηκες, δεν μπορεις να το βαφτιζεις άδεια. Εκτός και αν προτιμουν τα εργατικα ατυχηματα, οπερ σημαινει πολλαπλασια ζημια ασφαλισμένου, ασφαλιστικου φορεα, εργοδοτη.


ΑΝ λειτουργούσαν ΟΛΑ βάση σχεδίου, δε θα άλλαζε τίποτα. Δηλαδή στη Ρωσία, δεν πάνε σχολείο τα παιδιά;
Αλλά....
Στο δήμο Σιθωνίας π.χ. τον έπαιζαν.
Βγήκαν τα jcb στις 9 το πρωί.... Και δεν έχουνε και αλάτι. Να βγαίναν στις 6 το πρωί, να είναι καθαροί οι δρόμοι. Το ΠΡΩΤΟ πράγμα για να λειτουργήσει μια οργανωμένη κοινωνία. Ο διευθυντής του δημοτικού σχολείου ήταν όλο το ΣΚ και φρόντιζε τη θέρμανση για εχθές. Ώστε να λειτουργήσει κανονικά το σχολείο. @@@@ πάρθηκε απόφαση να μη λειτουργήσει, για να μην χτυπήσει κανείς.... Θα το ξανακάνει ο άνθρωπος;;; Σιγά να μην στο μπουρδέλο....

Οι πολίτες;;; Τα μισά σπίτια χωρίς νερό. Βλέπεις από το μεσημέρι -3 και κατεβαίνει. Άνοιξε τη γαμοβρύση να τρέχει. Και όλοι έκπληκτοι.. Μα γιατί δεν έχουμε νερό; Γιατί είστε μ@λ@κες. Και εδώ δε φταίει κανένα κράτος και κανένας δήμος.

Αν λοιπόν δεν είμασταν τόσο λουφαδόροι(με αρχηγό το ευρύτερο δημόσιο), σήμερα απλά θα δουλεύαν όλοι κάποιες λίγες ώρες παραπάνω. Και το κράτος θα λειτουργούσε. Δεν είχαμε ακραία φαινόμενα.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#350132 Αποκατασταθηκε η κυκλοφορια στο κεντρο;
Στην ΤιΒι βλεπω χιονι στην Τσιμισκη αλλα ελαχιστα αυτοκινητα.

Αυριο πρωι πρεπει να διασχισω σχεδον ολη την πολη: Απο δυτικη είσοδο εως Σοφουλη, οπου πρεπει να βρισκομαι στις 9 το πρωι, ειναι κρισιμο ραντεβου.
Για την επιστροφη δεν με πειρζει, ας αργησω οσο θελω.

Εφτιαξε ο Μπουταρης τις αλατιερες;