Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#758082 Τελικά βρήκαμε ένα τύπου bnb με καλές κριτικές στην Εγνατίας

Σκέφτομαι να νοικιάσουμε ένα αυτοκίνητο για την Κυριακή μιας και φεύγουμε πρωί από το δωμάτιο και πετάμε το βράδυ.
Η carjet μου βγάζει τα φθηνότερα αποτελέσματα με full protection και ακολουθεί η goldenrent χωρίς full protection.

Πόσο κοστίζει περίπου το ταξί από κέντρο στο αεροδρόμιο για να πάω να το παραλάβω; Μάλλον από carwiz
Άβαταρ μέλους
By g8777
#758083 Δημητριε παιδί μου.

Όπως θα σε πληροφορήσουν και οι υπόλοιποι εραστές της σφολιατας εδώ μέσα, το θέμα στην Νυφη δεν είναι το πόσο.

Είναι το πότε. Γι αυτό τους βλέπεις διασωληνωμένους με φραπέ, κάπως πρέπει να περάσει η ώρα.


Άκου εκεί πάνω στην Εγνατία. :dizzy: Φόρα ταξιντο αντί για πυτζάμες, 2 με 4.30 κάθε πρωί έχει συναυλία το Akrapovich Quartet.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#758283
mirage έγραψε:20 ευρώ.


Μάλλον λεωφορειάκι αν είναι. Απ'ότι βλέπω μόνο το 01Χ εκτελεί το κέντρο-Αεροδρόμιο
https://oasth.gr/#el/routeinfo/list/61/12/73/
Άβαταρ μέλους
By glf
#758877 Αύριο θα πάω στη ΔΕΘ, έχουν μια έκθεση για σκυλιά. Παίζει να δίνουν δωρεάν parking για τους επισκέπτες;

Η αλήθεια είναι ότι πιστεύω ότι αύριο θα φύγει κόσμος για Χαλκιδική να πάει να ανοίξει τα εξοχικά με τέτοιο καλό καιρό και να πάω να παρκάρω προς Λεωφ. Στρατού που ξέρω τα στενά..
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#758880 Discoverdogs? Ωραία φαίνεται, δυστυχώς ο ΚΟΕ απών. Να περάσετε όμορφα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#758933
glf έγραψε:Αύριο θα πάω στη ΔΕΘ, έχουν μια έκθεση για σκυλιά. Παίζει να δίνουν δωρεάν parking για τους επισκέπτες;

Η αλήθεια είναι ότι πιστεύω ότι αύριο θα φύγει κόσμος για Χαλκιδική να πάει να ανοίξει τα εξοχικά με τέτοιο καλό καιρό και να πάω να παρκάρω προς Λεωφ. Στρατού που ξέρω τα στενά..

Δε χάνεις να προσπαθήσεις. Μπες από την πύλη εμπορευμάτων απέναντι από το ΑΠΘ.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#759486
egobrain έγραψε:
ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΠΟΙΑ Η ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ
https://www.voria.gr/article/nea-dedome ... o-parkingk


Ζέρβα μαχητή :metalo:
θα φάμε μονιμότερο-του-προσωρινού πάρκιν και μετά λαμαρίνα στ' αυτιά :superman:


Με αξίωσε ο Ύψιστος να δω κι εγώ το 8ο..

...λάθος...
Εικόνα



...9ο θαύμα από κοντά. :dizzy: Κόψανε και τα μικρότερα δέντρα που ήταν ανάμεσα στις σειρές θέσεων, πραγματικά έκαναν μια τρύπα -δίπλα από- το νερό. Άνθρωπος με όραμα ο Ζέρβας, μακάρι όλα ζερβά να του πάνε.

Έξω είναι που δεν τα πάμε και τόσο καλά. Χτες στη τιβι:
Εικόνα

:ninja:
Άβαταρ μέλους
By glf
#759643 Κάτι που μου έκανε εντύπωση την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν Θεσσαλονίκη...
Βρέθηκα προς Χορτιάτη και πήγα έβαλα υγραέριο στο βενζινάδικο στη διασταύρωση επάνω που ειναι και τα αστικά.
Μου έκανε εντύπωση η χαμηλή τιμή.
Και είπα να ρωτήσω τι .. φήμη έχει και έχει τόσο χαμηλή τιμή.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#761641 https://www.typosthes.gr/thessaloniki/2 ... ssalonikis

Μας επηρεάζει αυτό στο αεροδρόμιο-κεντρο; Παρασκευή βράδυ ερχόμαστε. Το πλάνο είναι να πάμε με λεωφορείο, εκτός αν μπορούμε να μπούμε σε ένα ταξί 4 άτομα, νομίζω 3 είναι το όριο
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#761654 Όχι δεν επηρεάζει. Από Γεωργ.Σχολής-Εθν.Αντιστάσεως-Β.Όλγας κλπ θα πάτε. Νομίζω το αστικό του αεροδρομίου αυτή τη διαδρομή ακολουθεί, δεν βγαίνει περιφερειακό σίγουρα. Ταξί δεν ξέρω αν με τα μέτρα covid συνεχίζεται η απαγόρευση να κάτσει κάποιος συνοδηγός.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#762429 Πού τρώμε καλό γύρο; Ο γύρος της Αριστοτέλους μου άρεσε πάντως. Θα υπάρχει και καλύτερος θαρρώ