Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#535069
markvag έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Αλοιφές λένε τις "σαλάτες". Τζατζίκι, τυροκαυτερή, ρωσικη κλπ.
Το "απ' όλα" στη βόρεια Ελλάδα είναι πατάτες - ντομάτα - κρεμμύδι - μουστάρδα. Άλλοι, πιο λίγοι, βάζουν ΚΑΙ κέτσαπ.


Σωστός για τις αλοιφές, αλλά Θεσσαλονίκη, ΟΛΟΙ βάζουν ΚΑΙ κέτσαπ. :rtfm: :protest:

Λάθος. Δε βάζουν όλοι. Κάποιοι βάζουν, κάποιοι όχι.
Γιώτης Τούμπα δε βάζει. Πρασσάς το ίδιο. To γυράδικο στη Λαμπράκη.
Απλά 3 παραδείγματα απο μεγάλα γυράδικα. Και σε άλλα πολλά έχω πετύχει που δε βάζουν.

Δε μου αρέσει που δε μου αρέσει η κέτσαπ αυτή ειδικά των γυραδικων είναι σαν αραιωμένο γλυκο ντοματόνερο. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#535087
trident1971 έγραψε:Αν με ρωτησουν για αλοιφη και πω "Bepanthol" θα παρεξηγηθουν τα καρντασια? :hmmm:

Δε νομίζω, το πολύ πολύ να λάβεις αυτό που ζήτησες.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#535131 Τριντεντ, υπάρχει μέρος στην πόλη που βάζουν και αζαξ στο έδεσμα, θα πρότεινα να είσαι τακτικός και συμμαζεμένος.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#535252
Bayern7 έγραψε:
Λάθος. Δε βάζουν όλοι. Κάποιοι βάζουν, κάποιοι όχι.
Γιώτης Τούμπα δε βάζει. Πρασσάς το ίδιο. To γυράδικο στη Λαμπράκη.
Απλά 3 παραδείγματα απο μεγάλα γυράδικα. Και σε άλλα πολλά έχω πετύχει που δε βάζουν.



Εικόνα

:omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg:

Ευτυχώς στα μαγαζιά που έχω δοκιμάσει δεν έχω πετύχει τέτοιο πράγμα!
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#535389 Διαχωριστικά πασαλάκια και στην Τούμπα για την καταπολέμηση της παράνομης στάθμευσης

Εικόνα

http://seleo.gr/thessalonikh/279924-dia ... eyshs-fwto

ευρωπη γίναμε
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#535392 Αυτά στη Λ. Στρατού πάντως επιβιώνουν και κάνουν και δουλίτσα θα έλεγα (εξαιρουμένων αυτών πουν παρκάρουν πάνω στη λεωφορειολωρίδα σα να μη συμβαίνει τίποτα!)
Άκουσα ότι μπήκαν και σε Μπότσαρη, Συνδίκα. Δεν το έχω επιβεβαιώσει (Συνδίκα πάντως σίγουρα δεν έχουν μπει στο κομμάτι Δελφών-Καραμανλή).
Αληθεύει;
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#535397 Σε όλους αυτούς τους δρόμους (Στρατού, Λαμπράκη, Μποτσαρη κλπ) σοφά έπραξαν γιατί παρείχε γίνει ο χαμός αλλά αναρωτιέμαι που παρκαρουν πλέον όλα αυτά τα αυτοκίνητα από τις "θέσεις" που χάθηκαν? Δεν έχουν όλοι εκεί οι κάτοικοι πυλωτές ή 100€ για γκαράζ... Σίγουρα δημιουργήθηκε πρόβλημα.

Τέτοια μαγκιά με πασαλακια θα ήθελα πάντως να δω στη Σοφούλη που κάθε καρακιτσαριο θέλει το αμάξι του μπροστά στο Χαλαρο για να φαει το κοτοπουλακι του...
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#535410 Ο γυραδικος το πρωί σε απόγνωση, έτοιμος να σκοτώσει τους υπάλληλους που τα περνούσαν!

Μποτσαρη κυρίως χαμηλά έβαλαν!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#535433
cosneo έγραψε:Τέτοια μαγκιά με πασαλακια θα ήθελα πάντως να δω στη Σοφούλη που κάθε καρακιτσαριο θέλει το αμάξι του μπροστά στο Χαλαρο για να φαει το κοτοπουλακι του...


Συν άπειρο! :twisted: :twisted: Αλλά δεν το βλέπω... :tomato:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#535434
GeorgT έγραψε:Διαχωριστικά πασαλάκια και στην Τούμπα για την καταπολέμηση της παράνομης στάθμευσης

Εικόνα

http://seleo.gr/thessalonikh/279924-dia ... eyshs-fwto

ευρωπη γίναμε


Tα είδα κι εγώ σήμερα, κάποια στιγμή νόμισα ότι δεν βρίσκομαι στη Λαμπράκη :lol: