Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#515648
KiloMeater έγραψε:Από άποψη fitness φοβάμαι οι διακοπές Ελλάδα θα είναι καταστροφή.
Ελάχιστη άσκηση , πολύ φαγητό.
Θα με πάει πίσω μήνες:-(

Μήπως να τις ακυρώσεις;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#515657 Καλή σκέψη.... Άσε που θα μας κοστίσει και πανάκριβα... ΜΜΜ, σουβλάκια, κόστος διαμονής στο κάμπινγκ... Τουλάχιστον να πήγαινα οδικώς να είχα το αμάξι να το γεμίσω κονσέρβες lidl (τα αυθεντικά Ε; όχι ελληνικά αντίγραφα)
Άβαταρ μέλους
By bill33
#515673
KiloMeater έγραψε:Καλή σκέψη.... Άσε που θα μας κοστίσει και πανάκριβα... ΜΜΜ, σουβλάκια, κόστος διαμονής στο κάμπινγκ... Τουλάχιστον να πήγαινα οδικώς να είχα το αμάξι να το γεμίσω κονσέρβες lidl (τα αυθεντικά Ε; όχι ελληνικά αντίγραφα)

Οχι κονσέρβες,θα πάθεις σκορβούτο.

Η φάση είναι τραβάτε με και ας κλαίω!!! :lol:
Διακοπές έρχεσαι ,πέρνα καλά,ξεκουράσου ,μάζεψε βιταμίνη D ,και όλα θα πάνε καλά.Ας πάει και λiγο πίσω το fitness!
Άβαταρ μέλους
By italakias
#515688
sknipper έγραψε:
PeterPan έγραψε:....πάντως έχω την αίσθηση ότι με αυτά τα 2 χάνω άπειρο ιδρώτα. Πίνω 1,5 λίτρο νερό κ πάλι διψώ.
Ο ιδρώτας δεν αντικαθίσταται με νερό μόνο. Ίσως θέλεις και ηλεκτρολύτες.

Ο ανθρωπινος οργανισμος γνωριζει καλυτερα απο σενα πως θα αντικαταστησει και καλα τον ιδρωτα. Κατι ηξερε ο Δημιουργος που προβλεψε το νευρικο συστημα να λειτουργει αυτονομα γιατι αμα το αφηνε στην μοιρα του καθε μυαλου,........! :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#515714
bill33 έγραψε:Φορά καπέλο.μην παίζεις με τον ήλιο.
Και αντιηλιακο να προσθέσω.

Επίσης όχι σκουπίδια όχι πλαστικά σε θάλασσες και ακτές.




Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#515746 Θα έλεγα ότι λόγω διακοπών δεν βιάζεσαι να πας δουλειά οπότε είναι πολύ βολικό να πας για τρεξιματάκι το πρωί ή το βράδυ (άλλωστε ενδιάμεσα κάνει πολύ ζέστη).
Τα τριαθλητικά ρολόγια έχουν δυνατότητα μέτρησης κολύμβησης σε ανοιχτή θάλασσα, για τα άλλα ένα κόλπο είναι να βάλεις μέτρηση πχ τρεξίματος και μετά διορθώνεις και λες ότι ήταν κολύμπι.
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#515910 Βγηκα και εγω πρωι πρωι 7.15 για τρεξιμο... κοιταω ο ηλιος ήδη ηταν αρκετα ψηλα για εμενα αλλα το προγραμμα ελεγε ενα 12 οπωσδήποτε..

Επειδη ολα τα παλευω εκτος απο τον καυτο ηλιο εσεις πως το αντιμετωπιζεται ?
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#516000 Σε ενοχλούσε ο ήλιος στις 07:15 το πρωί; Ε βγες 07:15 το εσπέρας. Αν σε ενοχλεί ακόμα, βγες 21:15. Όσο μεγάλη κι αν είναι η μέρα, θα βρεις τουλάχιστον 9 σκοτεινές ώρες.
Τελευταία επεξεργασία από Dimsabas και 11 Ιουν 2018, 17:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#516031 Μαμώ τα πρωινά μου ωράρια.
Γυρίζω 16.45 , δεν έχω άλλη ώρα για τρέξιμο, οπότε του ρίχνω (το πολύ πολύ) 30 λεπτά με κάψιμο (συνήθως 33+ βαθμούς τις τελευταίες μέρες...) κ μετά πάω για μπάνιο - φαΐ.