Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#581872 ε να ξαναπάμε τότε! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#581880
JBT έγραψε:Έμαθα ότι το χτερρα πήγε Αθήνα (είναι πολλά τα λεφτά Άρη...) και χάλασε πολύ :hmmm:

Θα το κοιτάξω πάλι

Του χρόνου έχω βάλει απίστευτο στόχο :lipsealed: το σκέφτομαι και με πιάνει μουρλα :svivhaha:
Ναι, σε τοπία χάλασε. Αλλά ένας αγώνας στη Βουλιαγμένη είναι πολύ σωστότερη κίνηση από έναν αγώνα στην Πλαστήρα, είτε μιλάμε για το ελληνικό κοινό είτε πολύ περισσότερο για τους ξένους. Οι οποίοι είναι συνηθισμένοι στα έλατα και τα δάση, οπότε δεν τους κάνει εντύπωση η Πλαστήρα, ενώ κατουριώνονται με την ελληνική θάλασσα. Άσε που την εποχή που γίνεται, η βλάστηση σουλουπώνει πολύ την προσλαμβάνουσα εικόνα των ξερόλοφων της Βουλιαγμένης.
Για να μη μιλήσω για την προσβασιμότητα. Κυριακή ο αγώνας, τη Δευτέρα δουλεύει ο ξένος και τον έχεις στην Πλαστήρα, να θέλει 5 ώρες με λεωφορείο μέχρι το αεροδρόμιο. Να φτάσει κουρούμπελο από το ταξίδι (έχει ήδη κάνει τρίωρο-τετράωρο αγώνα στα κόκκινα) και να πάρει τη βραδινή πτήση. Να φτάσει έξω ξημερώματα λιώμα, μια ομορφιά!
Άβαταρ μέλους
By JBT
#581886 ε να το κοιτάξω τότε :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#581892 Γιατρε μου :inlove: :s_howdy

Γιος φιλου τερματισε στο Costa Navarino σε καλη θεση αλλα α) ειναι σκυλι του πολεμου και β) 22 ετων! :lol:

Αν κατεβεις Αθηνα να μαζευτουμε για κοντοσουφλι με ισοτονικα. Ξερει ο gianik :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#581907 Ειδικά αν κάνεις τη μεγάλη απόσταση, έχει τρελό ανταγωνισμό από τους ξένους. Φίλος κάνει τον μαραθώνιο σε λιγότερο από τέσσερις ώρες και τερμάτισε μετά την 90η θέση σε 130 άτομα.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#581929 δεν με νοιάζουν τα νούμερα

(ό,τι είχε πει δηλαδή και σε μια γκόμενα ο γιάνικ όταν τον ρώτησε πώς την έχει)

ο σκοπός είναι να περάσουμε καλά και να τερματίσουμε :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#582016
JBT έγραψε:δεν με νοιάζουν τα νούμερα

(ό,τι είχε πει δηλαδή και σε μια γκόμενα ο γιάνικ όταν τον ρώτησε πώς την έχει)


ισχυει,μου το εχει επιβεβαιωσει μελος απο τα Γιαννενα.Δε μπορω να πω ονομα ομως.

Μπραβο για τα κουραγια σου Τζομπαρε!
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#582106 Μπράβο JBT. :yahoo:
Τρίαθλο, 3 απλά και αγνά αθλήματα, αυτό αξίζει, και το καταλαβαίνω. (Γιατί όταν μερικοί ξεκινάνε με ορολογίες για το πόσα κιλά ταρακουνήσανε και πόσες φορές κλπ στα αυτιά μου μιλάνε με γρίφους δυσνόητους.) :whistlink: :lol:
Υποπτεύομαι άρχισες να ονειρεύεσαι ironman.... :ninja:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#582680 λέω να κάνω μια περίληψη του θέματος...
επειδή για χρόνια είχα διάφορα μυικά προβλήματα που σχετίζονται κυρίως με κήλες και οστεόφυτα κι άλλα τέτοια όμορφα, από τότε που ξεκίνησα να γυμνάζομαι συστηματικά, έχουν εξαφανιστεί τα πάντα. και όταν λέμε συστηματικά, εννοώ κάθε μέρα.-

πρέπει να υπάρχει ένας συνεχόμενος μυικός τόνος και βέβαια πάντα καλές διατάσεις (μετά την άσκηση εννοείται ΜΟΝΟ)

τώρα στα του αγωνίσματος... η προετοιμασία μου ήταν σε πολύ ήρεμα επίπεδα, έπρεπε και πρέπει να βρω χρόνο ανάμεσα στα 2 αντράκια και το ιατρείο... οπότε έκανα όσο μπορούσα καθαρά διαλειμματική άσκηση και αυτό που με έσωσε κυριολεκτικά ήταν το προπονητήριο στο σπίτι (τουτέστιν μηχάνημα που κουμπώνει το ποδήλατο επάνω) γιατί ο χειμώνας ήταν βαρύς και τα βράδια κρύα για να βγω έξω :lol:

όπως προείπα άλλαξε το σώμα μου, άλλαξαν οι αντοχές μου, οι ορέξεις μου. είναι αδύνατον να γυρίσω πίσω, άλλωστε τρανό παράδειγμα ο κοσμάκης που λαμβάνει μέρος και βλέπεις πραγματικά απίθανα παραδείγματα ανθρώπων που θα ορκιζόσουν ότι με το ζόρι θα είχαν δυνάμεις να σηκωθούν από την καρέκλα...

γι'αυτό καρντάσια βάλετε τον αθλητισμό στην ζωή σας σε καθημερινή βάση. δεν έχει να κάνει εάν "σπαταλάς" 1 ή 5 ώρες. το πρωί μετά τον θρόνο χρειάζεται ένα καλό ζεσταματάκι, λίγη σανίδα μερικές κάμψεις και έλξεις, λίγα καθίσματα και ισομετρικές για τα πόδια. το ίδιο και το βράδυ εννοείται αντί να λιώνεις στις παπαριές του GOT :s_no

για πραγματικές προπονήσεις τώρα σε οποιδήποτε άθλημα, 2 με 3 φορές την εβδομάδα είναι αρκετά

τέλος έρχεται η διατροφή... για να χαθεί το λίπος χωρίς κόπο πρέπει να μείνει ο οργανισμός νηστικός. τέλος και καλή αρχή :s_bye
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#582692 Έτσι ακριβώς.

Κ εγώ φορτσάρω φέτος. Παρά την όποια ζαλάδα κούραση της δουλειάς, βάλε και τα 40 λεπτά της επιστροφής, μπαίνω σε ένα αγαπημένο χωράφι, βάζω τα αθλήτικά και παω ρίχνω 5-7 χλμ ξερω γω. Όλα μου φαίνονται πιο ΟΚ, πιο ζωντανά πιο άνετα μετά.

Πέρσυ έπιασα οριακά>1000 χλμ, είχα βάλει στόχο να κρατήσω τετραψήφια. Μάλλον πάει στα 1100 - 1200...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#583117 Μετά από 8 χρόνια έβαλα ξανά τα παπούτσια κ έπιασα τη ρακέτα.

Στον σύλλογο που πήγα έτυχε να είναι ο σεφ Έλληνας

Είδαμε κ λίγο Στέφανο τις τελευταίες μέρες κ πορωθήκαμε

Εικόνα

Ελπίζω να το συνεχίσω

< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#584338 εχθές με έσωσε ο άγιος κωνσταντίνος

παρότι ήμουν σκουπίδι, νηστικός και άυπνος είπα να προπονηθώ αντί να πέσω να κοιμηθώ λίγο

τελοσπάντων έκανα ο,τι να'ναι αλλά τα κουτσοέβγαλα πέρα (δέχτηκα και το σχόλιο ότι έχω αργή εξέλιξη :( αλλά τουλάχιστον έχω εξέλιξη..; :s_dunno τελοσπάντων.. )

τελείωνουμε λέω ωραία τη σκαπουλάραμε και σήμερα, αλλά μετά σκάει φίλος και μου λέει να παίξουμε λίγο τι πας αποδυτήρια;

να παίξουμε ρε φίλε, να σου χαλάσω εγώ χατήρι;

τις παίζουμε (είχα σχετική αξιοπρέπεια παρά την κατάσταση μου) και μετά από αυτό η υπογλυκαιμία είχε βαρέσει κόκκινα, λέω τώρα θα πέσω κάτω

κι εκεί βγαίνουν ΤΑ ΓΛΥΚΑ του αγίου :inlove: παιδιά γιόρταζα χθες έφερα γλυκά :inlove:

με 4 εκλεράκια ήρθα στα ίσα μου :lol:

αλλά και σήμερα χάλι είμαι πρέπει να κοιμηθώ κάνα 10ωρο σερί να στρώσω

την είχα ξαναπάθει έτσι , όχι πάνω σε γυμναστική σε βραδινή έξοδο πήγα να πιω κιόλαςο στόκος και φιλάκια πήγα να κλατάρω
Άβαταρ μέλους
By JBT
#585486 με αγώνες τι κάνετε ρε παίδες;

δεν κατεβαίνετε πουθενά; :hmmm: