Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602544 άσε δράμα, μία φορά με έπιασε τρελά να θέλω να περπατήσω ήμουν στη λιά στη σέριφο και αφήνω τους άλλους λέω θα γυρίσω με τα πόδια στο λιβάδι που είναι περίπου 3 χλμ και κάνα 35λεπτο και στα μέσα της διαδρομής με σταματάνε 2 τύπισσες να με μαζέψουν, καλές κοπέλες μου έλεγαν ότι έκαναν ωτοστόπ σε ισπανίες και κάτι εναλλακτικά..

ε κι εγώ μόλις βρήκα την εύκολη λύση πήγα, πάντα άτυχος, να θες να αγιάσεις και να μην σε αφήνουν
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#602548 Tinaftare

Εγώ είχα τα 8-12.000 του τρεξίματος (σχεδόν κάθε μέρα) (Αύγουστο έκλεισα με 146 χλμ και τα πιο πολλά μεσημεριανές ώρες δυστυχώς), είχα τα 8-10.000 της δουλειάς, τώρα έχω και τα 1500-2000 πάνω κάτω ποδαράτο. Μέσο όρο είμαι στα 20-23.000 μια εργάσιμη μέρα με τρέξιμο.

Ο ετήσιος στόχος των 1100 1200χλμ είναι εφικτός, μάλλον θα ξεπεραστεί. Ήδη έχω καλύψει τα 930 και ψάχνω τα επόμενά μου παπούτσια .

https://www.salomon.com/en-us/shop/prod ... #1191=9980
:inlove:

Θα δοκιμάσω για πρώτη φορά ένα forefoot strike παπούτσι, καθώς αυτό το κομμάτι το έχω δουλέψει αυτά τα 2 χρόνια. 170 180άρι cadence και μέσο-μπροστινό πάτημα.
Τελευταία επεξεργασία από JimClark και 03 Σεπ 2019, 22:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602551
JimClark έγραψε:Tinaftare

Εγώ είχα τα 8-12.000 του τρεξίματος (σχεδόν κάθε μέρα) (Αύγουστο έκλεισα με 146 χλμ και τα πιο πολλά μεσημεριανές ώρες δυστυχώς), είχα τα 8-10.000 της δουλειάς, τώρα έχω και τα 1500-2000 πάνω κάτω ποδαράτο. Μέσο όρο είμαι στα 20-23.000 μια εργάσιμη μέρα με τρέξιμο.

Ο ετήσιος στόχος των 1100 1200χλμ είναι εφικτός, μάλλον θα ξεπεραστεί. Ήδη έχω καλύψει τα 930 και ψάχνω τα επόμενά μου παπούτσια .

https://www.salomon.com/en-us/shop/prod ... #1191=9980
:inlove:

Θα δοκιμάσω για πρώτη φορά ένα forefoot strike παπούτσι, καθώς αυτό το κομμάτι το έχω δουλέψει αυτά τα 2 χρόνια. 170 180άρι cadence και μέσο-μπροστινό πάτημα.

όχι δεν τρέχω είμαι κάθετα αντίθετος σε αυτό (παρόλο που ένας φίλος μου από παλιά μου θύμισε ότι νέος έτρεχα συνέχεια )

αλλά το περπάτημα πρέπει να συμβαίνει, απλά όπως έχουν έρθει τα πράγματα δεν προκύπτει να περπατάω πολύ εκτός αν το κυνηγάω, πριν έκανα και τίποτα εξωτερικές τώρα ούτε αυτό

τελοσπάντων θα ξαναρχίσω να κάνω προπονήσεις από βδομάδα να στρώσω

mousatos έγραψε:
QsisVTS έγραψε: στα μέσα της διαδρομής με σταματάνε 2 τύπισσες να με μαζέψουν,

:omg: :metalo:

ναι θα μπορούσε να γίνει φασώνι υπό άλλες συνθήκες, αλλά δεν είμαστε για τέτοια

πάντως ρε πστη μου όχι ότι ένιωθα ποτέ ότι είχα θέμα να με πλησιάζουν γυναίκες, αλλά από τότε που έχασα κιλά παρατηρώ μια σαφή άνοδο του φαινομένου

δε μιλάω ντε και καλά ότι μου την πέφτουν, αλλά αισθάνομαι τη διαφορετική αντιμετώπιση όπως και να χει
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#602553 Ναι δε το είπα για σύγκριση, προς θεού qsis. Απλά αναφέρω τα πατήματά μου.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602554
JimClark έγραψε:Ναι δε το είπα για σύγκριση, προς θεού qsis. Απλά αναφέρω τα πατήματά μου.

καλά κάνεις ρε συ και χαίρομαι που κάνεις κάτι που γουστάρεις κι έχεις στόχο

απλά θα προτιμούσα να κάτσουν να με δείρουν ας πούμε παρά να χρειαστεί να τρέξω, μόνο για ζεσταματάκι τρέχω και αυτό στο χαλαρό :lol:

το περπάτημα από την άλλη το απολαμβάνω, αλλά δεν ξέρω πώς τα κατάφερα να μην κάνω πολύ τώρα τελευταία, ο ιούλιος γενικά με κατέστρεψε , λίγο η ζέστη λίγο η δουλειά, λίγο η βαρεμάρα.. θα πρέπει να στρώσω
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#603066 Καλησπέρα!
Αν θέλει κανεις ή καποιος φίλος του να γραφτεί Yava έχω κουπόνι για ετήσια.

https://www.yava.gr/gift-card-receive/?code=1046-010259

Δε ξέρω για πόσο ισχυει.

< >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#603070 Ε και?
Το ίδιο και τα λεωφορεία και το μετρό και οτιδήποτε πιάνει ο κόσμος.
Μετα δε πλενεις τα χέρια σου?

Εξάλλου εγω δεν ακουμπαω οργανα. Μονο τη μπάρα και τα βάρη.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#603071
mousatos έγραψε:Φαντάζομαι γνωρίζεται οτι τα όργανα στα γυμναστήρια βρίθουν από μικρόβια.


Πού να δεις τι γίνεται και στα πληκτρολόγια .

Γαμάτη δικαιολογία για να μην πάω γυμναστήριο πάντως
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#608921 Και το κατά 2 λεπτά αργότερο παγκόσμιο ρεκόρ που έχει σε κανονικό αγώνα (Βερολίνο 2018) δεν το λες και λίγο.. Μάλλον είναι εντυπωσιακότερο, αφού είναι σε "ανοικτές" συνθήκες.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#608979
JarnoT έγραψε:Και το κατά 2 λεπτά αργότερο παγκόσμιο ρεκόρ που έχει σε κανονικό αγώνα (Βερολίνο 2018) δεν το λες και λίγο.. Μάλλον είναι εντυπωσιακότερο, αφού είναι σε "ανοικτές" συνθήκες.
Ακριβώς!! Το χθεσινό ήταν αποτέλεσμα και τεχνολογίας: προπορευόμενο όχημα που έδινε ρυθμό, "λαγούς" που έδιναν ρυθμό και έκοβαν αέρα, κτλ. Εντυπωσιακό μεν, πιο δύσκολο νομίζω (όντας βέβαια πολύ έξω από τον χορό) δε το παγκόσμιο ρεκόρ. Για τους λόγους αυτούς δε μετράει ως παγκόσμιο ρεκόρ η χθεσινή επίδοση.

< >