Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#539594 :lol:
Πέρσυ όλον τον χειμώνα , ξεροστάλιαζα στις κερκίδες (ανοικτή πισίνα) ...τουλάχιστον μέσα στο νερό είναι πιο ζεστά... :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#539596
gianik έγραψε::lol:
Πέρσυ όλον τον χειμώνα , ξεροστάλιαζα στις κερκίδες (ανοικτή πισίνα) ...τουλάχιστον μέσα στο νερό είναι πιο ζεστά... :lol:

Ναι ειναι. Εχει ομως ενα κακο το κολυμπι. Σε ολα τα αλλα αθληματα μετα την προπονηση διψας, στο κολυμπι πεινας η μαλλον ΠΕΙΝΑΣ!!! :lol:
Οποτε προσοχη!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#539622 Aυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ, πώς εξηγείται;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#539623 το μπάνιο σου ανοίγει την όρεξη (λαϊκή σοφία απλά τη δέχεσαι)
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 04 Οκτ 2018, 10:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Serf
#539632
dimik έγραψε:+10000

Ηδη από το ντους ονειρεύεσαι ότι πιο βρώμικο μπορεί να κατεβάσει ο νους σου.

< >


Την πείνα ή τη λίμπιντο σου ανεβάζει το κολύμπι;;;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#539844
mousatos έγραψε:

2 days later δηλ. Οκτώβριος 3, 2018 - 16:50

https://www.newmoney.gr/diethni/372293- ... kon-texnon

Σύμπτωση; δε νομίζω Τάκη .
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#540366 Ρε γμτ δε προλαβαίνω πλέον να πηγαίνω για τρέξιμο όσο θα ήθελα, μαξ δύο φορές τη βδομάδα πλέον....
Τουλάχιστον έκανα μια καλή σήμερα το πρωί.. Παρασύρθηκα λόγω φθινοπωρινόυ σκηνικού και τελικά έβγαλα ~14 χλμ , λόγω ξεκούρασης δε μου φάνηκανΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#541951 Λένε ότι τρέξιμο αργό με παρεμβολή σύντομων γρήγορων τμημάτων είναι πολύ καλή τεχνική προπόνησης για βελτίωση επιδόσεων στο τρέξιμο.
Το πρωτοδοκίμασα σήμερα σε διαδρομή ~600μ (σαν μεγάλο στάδιο) και έκανα ~200μ ήσυχα και μετά ~100μέτρα γρήγορα για μερικές φορές.
Απόψεις συμβουλές κλπ παρακαλώ. Υπάρχουν κάποιοι βασικοί κανόνες; Ποιος πρέπει να είναι ο λόγος αργού/γρήγορου και για πόσες επαναλήψεις; Ποια στοιχεία είναι βασικά για το καλύτερο αποτέλεσμα;
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#541972 Διαλειμματική.
Ψάξε interval training, και ανάλογα τι θέλεις να πετύχεις θα βρεις την αντίστοιχη.
Δουλεύει και δουλεύει πολύ καλά. Τη χρησιμοποιούν όλοι οι δρομείς και πολλοί αθλητές σε διάφορα αθλήματα.

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#541976 Ενδιαφέρον... κρίμα που δεν πρόλαβα αυτη την κουβέντα να δοκίμαζα το πρωί. Κάνω κάτι παρόμοιο κατα τύχη αλλά όχι τόσο οργανωμένα , κάνω 1 η 2 χιλιόμετρα στα δεκα με σπριντ όσο μπορώ
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#542010 Φέτος έχει πισίνα, λόγο μεγαλύτερης διαμονής στην πόλη.
Συμπεράσματα μετά από 1 εβδομάδα.... Σαν τη θάλασσα, δεν έχει. Αν δεν είχα τα ακουστικά, θα το παρατούσα. Γράφεις πιο δύσκολα χλμ, γιατί έχεις αυτό το γύρνα κάθε 10 χεριές. Στον ίδιο χρόνο αισθάνομαι λιγότερη κούραση, σε σχέση με τη θάλασσα. Ότι πιάνει λιγότερο σαν άσκηση.
Τί εννοώ... Τώρα πρώτα κάνω πρόγραμμα με βάρη και μετά κολυμπάω στην πισίνα. Και είμαι πιο ξεκούραστος, από ότι μόνο αν κολυμπούσα στη θάλασσα. + ότι το νερό της πισίνας μου είναι ζεστό

Τεσπα, θα φανεί
Άβαταρ μέλους
By dimik
#542060 Κολυμπα με σφουγγάρια ή μπαλάκια του τένις στα χέρια.

Κολυμπα με t shirt.

Το κάναμε την εβδομάδα που πέρασε και ακόμα πονάνε οι ώμοι.

< >