Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#443108 ναι φαίνεται πολύ καλή άσκηση για την περίπτωσή μου

ΥΓ γιατί τα βίντεο δεν φαίνονται πλέον; (κάνω quote για το λινκ)

ή φταίει ο εδώ browser μου; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#443165 o,τι κάνεις καλό είναι, απλά ρε νίκο εγώ ανέκαθεν έβρισκα τις ασκήσεις "έκρηξης" πιο ουσιαστικές από το σηκώνω σιγά σιγά το βαράκι
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#443170 Προς το παρόν κάνω "βάρη" στη δουλειά.
Χωρίς να ξέρω θα έλεγα και εγώ ότι κάνουν καλύτερη δουλειά.
Βέβαια υποθέτω είναι τι θες να πετύχεις.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#443171 Παίδες καλύτερες ασκήσεις από τι πολυαρθρικές δεν υπάρχουν, δύναμη, έκρηξη, ταχύτητα και γερή καρδιά γιατί οι παλμοί εκτοξεύονται, γυμνάζουν όλο το σώμα και δεν χρειάζονται άπειρες επαναλήψεις και χρόνο.

To κακό είναι ότι θέλουν κατάλληλο χώρο και σωστή τεχνική.






Άβαταρ μέλους
By dimik
#443185 Υπάρχει και η πιο "light" εναλλακτική με μικρότερες απαιτήσεις σε χώρο και τεχνική

http://ultrabody.gr/%CE%BF%CE%B9-5-%CE% ... %84%CE%B7/

1) Άρσεις Θανάτου (Deadlift)
2) Βαθύ κάθισμα (Squat)
3) Έλξεις στο μονόζυγο (Pull–ups)
4) Βυθίσεις (Dips)
5) Στρατιωτικές Πιέσεις για ώμους με μπάρα (Millitary press)
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#443188 Προσωπικά κάνω 3 φορές την βδομάδα personal και άλλες 3 yoga...να δω που θα χωρέσω το ninjutsu που θέλω να ξεκινήσω τώρα ...Καλά την yoga δεν το συζητώ δεν πρόκειται να.την κόψω με τίποτα ...απίστευτη αίσθηση

< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#443220 όχι ρε συ πλάκα σου κάνω για τη γιόγκα είναι ωραία και όντως έχει ωραία μωρά :shifty:

στους Μήτρου λοιπόν.. άντε καλή επάνοδο!
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#443221
QsisVTS έγραψε:όχι ρε συ πλάκα σου κάνω για τη γιόγκα είναι ωραία και όντως έχει ωραία μωρά :shifty:

στους Μήτρου λοιπόν.. άντε καλή επάνοδο!

μα.Αυτό.λέω και γιόγκα και περσοναλ και ninjutsu δεν βγαίνει

< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#443223 βγάλε το personal τότε :s_dunno

άμα είναι να κάνεις 2-3 φορές προπόνηση, πέρα από το χρόνο, πόσο να αντέξει το σώμα;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#444080 Κάτι κάναμε κι απόψε...

Είχε περιστροφές κορμού με παράλληλο άνοιγμα ποδιών με medicine ball 8kg για 1 λεπτό, καπάκι chest fly με σφουγγαρένια βαράκια μέσα στο νερό για 1 λεπτό και καπάκι 40 μέτρα σπριντ επί 4 κύκλους.
Στο τέλος 5 λεπτά κολύμπι ελεύθερο με σφουγγάρια στα χέρια, 5 λεπτά με μπαλάκια του τέννις στα χέρια και 5 λεπτά χωρίς τίποτα. Συνολικά έβγαλα 540m στα 15 λεπτά, not bad.

Εικόνα