Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#502946 Εγώ έκανα αυτή την κατασκευή με τη συρταριέρα που βάλατε πάνω.

Όταν αρχίσει να ανοίγει τα συρτάρια, χρειάζεται στοπ, αλλιώς αν δεν είναι στερεωμένη στον τοίχο, κινδυνεύει να γείρει μπροστά

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#502976
stavrosg έγραψε:Αυτό είναι έτοιμο ράφι ή κατασκευή;

< >

Είναι έτοιμο, κατασκευάζουν άπειρες εταιρίες. Μεγαλώνει την επιφάνεια επίσης.

Πχ.

https://www.amazon.de/dp/B01M043SLL/ref ... 1AbRYGK616


< >
Άβαταρ μέλους
By skous
#503006 Αυτό που είπε ο mcjacob, ΜALM συρταριέρα και τέλος.
Με 4 συρτάρια. Αν έχεις χώρο, παίρνεις και αυτή με 6 συρτάρια (2χ3) και ξενιάζεις με τα ρούχα.

Άλλη λύση, είναι απλό στρωματάκι αλαξιέρας πάνω στο πλυντήριο (εάν έχεις το πλυντήριο στο μπάνιο και απο πάνω είναι free). Είναι ότι καλύτερο, πιο εύκολο και πιο βολικό για όλους
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#503022 α ναι, +1 @skous για το πλυντήριο.
Εμείς βασικά έχουμε και τα δύο. Πάνω στο πλυντήριο για την τελική φάση αλλαγής (ή πρώτη φάση, όπως το βέλεπει κανείς, δλδ εκέι θα βγει η σκατωμένη πάνα και θα περαστεί το πρώτο χέρι σκατό :lol: ), γυρνάς και είσαι νιπτήρα για δεύτερο χέρι.

Στο δωμάτιό του η malm, που στο πάνω πάνω συρτάρι έχεις όλα τα συμπαρομαρτούντα (κρέμες, κηραλοιφές, ορούς, κλπ κλπ κλπ).
Στο ένα πλάι έχω βιδώσει κάτι περιστρεφόμενους βραχίονες που μπορείς να κρεμάς ρούχα, πετσέτα κλπ.
Στο άλλο πλάι μια πάνινη θήκη που έχεις πάνες.
Οπότε within reach έχεις ό,τι θα χρειαστείς για όλες τις αλλαγές (πάνα, μπάνιο), χωρίς να χρειάζεται να μαζεύεις απλώνεις τπτ.
Άβαταρ μέλους
By soch
#503023 Αυτή ακριβώς τη συρταριέρα είχαμε και μεις (με τα 4 συρτάρια) και είχα προσαρμόσει πάνω πλαστική αλλαξιέρα (το μεγάλο μέγεθος που έπιανε όλη την επιφάνεια) με κάλυμμα από πάνω.
Μια χαρά επιλογή. Τώρα που είναι 5,5 χρησιμοποιούμε τη συρταριέρα ακόμα στο δωμάτιό του.
Στο κρεβάτι οι αλλαγές μόνο σαν λύση ανάγκης.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#503030
PeterPan έγραψε:Εγώ έκανα αυτή την κατασκευή με τη συρταριέρα που βάλατε πάνω.

Όταν αρχίσει να ανοίγει τα συρτάρια, χρειάζεται στοπ, αλλιώς αν δεν είναι στερεωμένη στον τοίχο, κινδυνεύει να γείρει μπροστά

Εικόνα


< >


Ακρως επικυνδινο αυτο που αναφερεις καιντο εχω δει να ανοιγει ολα τα συρταρια και να πεφτει η συρταριερα πανω στο κρεβατι!
Ευτυχος ηταν στα πλαγια η μικρη αλλιως :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#503032 Έχει τεράστια προειδοποιητικά αυτοκόλλητα ότι αν δεν τη βιδώσεις στον τοίχο και ανοίξουν τα συρτάρια, πέφτει.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#503035 Και εμείς το πλυντήριο χρησιμοποιούμε για αλλαξιέρα.
Είναι κοντά στον νιπτήρα και τη μπανιέρα και βολεύει.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#503049
Andreasdik έγραψε:Και εμείς το πλυντήριο χρησιμοποιούμε για αλλαξιέρα.


Εικόνα

:hmmm:

ξέρω, ξέρω, joke not found :oops:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#503061
Scotch έγραψε:Με τίποτα όμως στο κρεβάτι. Εκτός κι αν το λουμπάγκο είναι αυτοσκοπός

< >


Μα, δεν σκύβεις... Οκλαδόν στο κρεβάτι κάθεσαι και κάνεις δουλειά! :s_wink


Dimitris_P έγραψε:ξέρω, ξέρω, joke not found :oops:


Αντιθέτως... :lol: :lol: Κάθε γονιός πιστεύω το έχει σκεφτεί άπειρες φορές αυτό... :lol: :lol: Πχ ο δικός μου που χθες βάλθηκε να καθαρίσει από την σκόνη που έβρεξε προχθές όλα τα πεζούλια στην πλατεία με τα χέρια του και το παντελόνι / την μπλούζα του... :lol: :lol: Και μετά ήρθε περήφανος προς επιθεώρηση... :vava: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#503070
markvag έγραψε:Μα, δεν σκύβεις... Οκλαδόν στο κρεβάτι κάθεσαι και κάνεις δουλειά! :s_wink

link :shifty:
(η στάση οκλαδόν θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί εις βάρος μου αν ήθελαν να μου κάνουν βασανιστήρια )


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#503075 Το έχεις πάρει λάθος...

Σκέψου κάτι τέτοιο...

Εικόνα

:s_wink :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By g8777
#503084 Και μεις το στρωματακι με το αφρολέξ είχαμε πάνω στο πλυντήριο, κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα που ήταν πολύ βολικό. Αλλά όταν μεγάλωσαν λίγο και δεν χωρούσαν τα αλλάζαμε στο κρεβάτι, στρωναμε πανα διπλής όψης και voila.