Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#377296 Εντάξει μωρέ... παιδιά είναι και λίγο μπεμπέ δεν πειράζει... Κι εμείς τους μιλούσαμε/μιλάμε σαν μεγάλους και προσπαθούμε πάντα να εξηγήσουμε το "μη" ή να απαντάμε στις ερωτήσεις τους κανονικά και όχι "γιατί έτσι"... Αλλά κάπου κάπου το θέλει και το μωρουδίστικο... :inlove:

Καμιά φορά άμα τους πιάνει το πείσμα και θέλουν κάτι που δεν πρέπει να πάρουν και κυλιούνται κάτω πχ, κάνω κι εγώ το ίδιο... :lol: Αφενός τους κάνει να γελάσουν και λίγο χαλαρώνει η ένταση και αφετέρου... δεν θα το κάνουν για πολύ ακόμα... :inlove:



Kon5 έγραψε:
markvag έγραψε:Και ο μικρός πετάει το κορυφαίο: Εμείς θα κλάψουμε τώρα, έτσι "αδερφή";;; :metalo: :metalo: :s_rofl :s_rofl :inlove: :inlove:

:lol: :lol:


Πολύχρονος ο μικρός και καλότυχος!



Ευχαριστώ και στα δικά σου! :metalo:

Χθες, έλειπε η μεγάλη σε μια φίλη της (γυρίζανε βίντεο για το κανάλι στο youtube που θα κάνουν όταν γίνουν 18 χρονών :ninja: :help: :lol: ) και ο μικρός σε κάποια φάση κατά τις 8 νύσταξε, ήρθε στην αγκαλιά μου, κουλουριάστηκε και σε 1 λεπτό κοιμήθηκε... :inlove: :inlove: Ήθελα να τον κρατήσω ώρα, αλλά τον είδα ότι δεν βολεύονταν πλέον (4ετών αντράκι :inlove: ) και τον έβαλα στο κρεβατάκι του... Όταν ήταν πολύ μικρά (2-3 μηνών) και είχαν κολικούς καμιά φορά τους ξάπλωνα πάνω στην κοιλιά μου μπρούμυτα και τους έπαιρνε συχνά ο ύπνος έτσι... :inlove:

Δεν λέω, πρέπει να φροντίζουμε για τη σωστή τους ανάπτυξη γενικά και να τους φερόμαστε σαν μεγάλους, αλλά πρέπει να τα χαρούμε και λίγο ως μικρά... δεν θα ξαναγίνουν ποτέ μωρά... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#377297 Στου κοβαθε πήγαινε αλλά κολλάει και σε σένα αρκεί να είναι κοντά τα γενέθλια :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#377302 Μαρκοβαγγο μην μπερδευεις την τρυφεροτητα με τον τροπο συνεννοησης.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#377312
g8777 έγραψε:Μαρκοβαγγο μην μπερδευεις την τρυφεροτητα με τον τροπο συνεννοησης.

Αυτο.
Και μεις ακόμα συνέχεια αγκαλιά τον έχουμε και έχει γίνει και 15 κιλά το τερατακι... Και πάνω μου κοιμάται ακόμα καμια φορά.
Άλλο αυτό άλλο η συνενόηση και η ομιλία.
Βλέπω ας πούμε της κουμπάρας μας τη μικρή που είναι 2,5 (σχεδόν 6μηνες μεγαλύτερη απ τον δικό μας) και δε συνεννοείται, όταν θέλει κάτι κλαίει και χτυπιέται, ενω ο δικός μας έρχεται όταν κουραστεί και λέει "θέλω αγκαλιτσα" πεντακάθαρα με τη φωνουλα του και σε λιώνει ο μπαγασακος.
Και το ίδιο βλέπεις παντού, σε παιδικές χαρές κλπ, απο μεγαλα σχετικα παιδάκια. Μάστιγα έχει γίνει αυτο με την ομιλία.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#377314
dimviii έγραψε:και που να δεις σε λιγα χρονια όταν θα βαζει γκολ με κεφαλιες,ενω θα εισαι στη κερκιδα,και θα γυρναει να σου αφιερωνει το γκολ. :inlove: :inlove: :inlove:
Να σας ζησει και να είναι παντα ευτυχισμένος και ο δικος σας Γιαννης.




Λεωφόρο στο 90' και να τους κανει και σουτ με το δάχτυλο στη μύτη... :D

Γιάννης και ο δικός σου?!
Ευχαριστώ για τις ευχές και όλα τα υπολοιπα παιδιά.
Να χαιρεστε τα πιτσιρικια σας όλοι!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#377327 ναι Γιαννης και εδώ. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#377330
g8777 έγραψε:Μαρκοβαγγο μην μπερδευεις την τρυφεροτητα με τον τροπο συνεννοησης.


OK. Δεκτό. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By g8777
#377342 :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry

Γεματο Grand seiko ηταν φορτωμενο το αεροπλανο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#377411 Μεγάλες στιγμές... :s_wink :s_inlove
Άβαταρ μέλους
By markvag
#377473
Kon5 έγραψε:Δεν έχει αλλάξει τπτ σήμερα. Τα ίδια ζούμε σε άλλο πακέτο


Λες να μην το ξέρω... Πότε άλλαξε κάτι;;;; :sorry:


Μόνο να δω τον Τσίπρα στα 70του να είναι πρωθυπουργός ακόμα και να κερατώνει την Περιστέρα με γκόμενα στα μισά του χρόνια και θα είμαι έτοιμος να αποχωριστώ τον μάταιο τούτο κόσμο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#377526 Λοιπόν, σήμερα διάβαζα ενα παρα πολύ ενδιαφέρον άρθρο στην τοπική εφημερίδα ενός ειδικού σε θέματα εκπαίδευσης, που παρακολουθεί το εκπαιδευτικό σύστημα τα τελευταία 40 χρόνια

http://www.ad.nl/binnenland/de-juf-wil- ... ~af6cda38/

(oποιος ενδιαφέρεται ας κάνει ενα google translate, πάνω κάτω βγαίνει ένα νόημα)

Το συμπέρασμα του άρθρου είναι οτι τα τελευταία χρόνια υπάρχει μια καθίζηση στις επιδόσεις των αγοριών στα σχολεία ειδικά στα δημοτικά. Η Ολλανδία ως χώρα που εδώ και χρόνια προσπαθεί ενεργά να φέρει τις ισορροπίες στα δύο φύλλα, σύμφωνα με τον τυπά φαίνεται ότι έχασε τις ισορροπίες όσον αφορά τα αγόρια μιας και κάθε φύλλο χρειάζεται διαφορετική αντιμετώπιση ειδικά στις μικρές ηλικίες ως το πώς θα το προσεγγίσεις στην μαθησιακή διαδικασία.

Το ενδιαφέρον είναι ότι, κατ αυτόν, σημαντικό ρόλο παίζει το γεγονός ότι τα αγόρια χάνουν όλο και περισσότερο την δυνατότητα να έχουν ένα μοντέλο να παραδειγματιστούν, μιας και ο αριθμός των αντρων δασκάλων εχει συρρικνωθεί δραστικά, όπως επίσης και στο γεγονός ότι υπάρχουν πλέον παρα πολλές μονογονεικές οικογένειες.

Να πώ την αλήθεια μου μου φαίνεται λίγο "παρωχημένη" η αιτιολόγιση :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#377711 στα @ σας που τα αγόρια σας θα γίνουνε ντιντίδες? :adminpower:

Πάρτε λίγο sons of eddie breastfeeding να στανιάρετε




ΟΤΣΟΟΟΟΟΟΟΟ :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#377712 Δεν έχουμε ανάγκη εμείς από φόβο για να γίνουν ντιντιδες! Όχι όσο έχουμε δασκάλους που μηδενιζουν γραπτό εννιαχρονου επειδή του μιλούσε ο διπλανός του.
Και μάλιστα στο μάθημα των αγγλικών! Στο οποίο μάθημα ή συγκεκριμένη δασκάλα έχει καταφέρει όλα τα παιδιά της τρίτης δημοτικού, να την θεωρούν χαζή, κομπλεξικη άσχετη και γενικά να μην της δίνουν σημασία.
Τρομερό κατόρθωμα αν σκεφτεί κανείς την εμπειρία από την εκπαίδευση των εννιαχρονων!!!!


Από το Redmi Note 4