Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#1017 1η μερα ο μικρος σημερα στον παιδικο σταθμο..
Ευτυχως ολα καλα , δειχνει πολυ καλα σημαδια προσαρμοστικοτητας , οταν τον αφησα βουρκωσα προς στιγμην , αλλα μετα μου ηρθε ενα κυμα χαρας , συνηδητοποιωντας οτι το παιδι μεγαλωνει..
Καλη σχολικη χρονια σε ολα τα παιδακια :s_smile
Άβαταρ μέλους
By markvag
#1030 Εμένα η μεγάλη μου ξεκινάει 1η δημοτικού την άλλη βδομάδα... :inlove: :inlove: :inlove:

Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτό το ανθρωπάκι που κρατούσα με το 1 χέρι και ζύγιζε 2,500 κιλά έγινε ολόκληρο παιδάκι... :inlove: :inlove: :inlove:



Ο μικρός είναι ακόμα 19μηνων... :inlove: :inlove: :inlove: Έχουμε ακόμα γι' αυτόν, αλλά μάλλον σε 3-4 χρόνια τα ίδια θα λέω...
Τελευταία επεξεργασία από markvag και 03 Σεπ 2014, 22:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#1038
markvag έγραψε:
..ζύγιζε 2500 κιλά...




Φορτηγό κάνατε? :shifty:


:s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By markvag
#1041
MIXOStsi έγραψε:
markvag έγραψε:
..ζύγιζε 2500 κιλά...




Φορτηγό κάνατε? :shifty:


:s_biggrin :s_biggrin



2,500 ήθελα να γράψω... ξέφυγε ένα κόμμα... :s_crazy :s_biggrin

Το διορθώνω... :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By gianik
#1263 :s_thumbsup

Μπράβο ρε φίλε , με το καλό , αποθήκευσε ύπνο θα σου χρειαστεί !!!! :s_wink
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#1268
giannik1977 έγραψε::s_thumbsup

Μπράβο ρε φίλε , με το καλό , αποθήκευσε ύπνο θα σου χρειαστεί !!!! :s_wink


Μη μου λες τετοια και εσυ... :s_no

Είπα στη γυναίκα μου, θα είμαστε με βάρδιες:

Στη δική της βάρδια, όταν κλαίει το μωρό, θα σηκώνεται, θα το θηλάζει, θα το νανουρίζει κτλ.
Στη δική μου βάρδια, το μωρό θα κλαίει. Δε με πειράζει.
:s_rofl :s_rofl :s_rofl

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#1284 Με το καλο!!!!! :yahoo:

Ενταξει ολα ειναι σχετικα. Απο συναδελφους ακομα και τωρα που τα μωρα τους ειναι 15-20 μηνων ,αντιμετωπιζουν προβληματα υπνου. Και αλλοι κοιμουνται σαν πουλακια!!!

Εμας μην το ματιασω κατα τις 10+ κοιμαται και ξυπναει κατα τις 8. Υπαρχουν και περιπτωσεις που εχει ξυπνησει δυο και τρεις φορες μεσα στο ιδιο βραδυ.

Το χοντρουλινι μου :inlove:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#1287 Γιώργη καιρό έχω να σε ακούσω από το τοπικό για τα κιλά... :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#1330 Θεωρώ απίστευτα τυχερούς όσους κοιμούνται τα βράδια. Δε θα πω λεπτομέρειες για να μην αποθαρρύνω τους νέους γονείς.
Γερά να 'ναι :inlove: (και να 'μαστε).
Άβαταρ μέλους
By Lippi
#1341
giannik1977 έγραψε:1η μερα ο μικρος σημερα στον παιδικο σταθμο..
Ευτυχως ολα καλα , δειχνει πολυ καλα σημαδια προσαρμοστικοτητας , οταν τον αφησα βουρκωσα προς στιγμην , αλλα μετα μου ηρθε ενα κυμα χαρας , συνηδητοποιωντας οτι το παιδι μεγαλωνει..
Καλη σχολικη χρονια σε ολα τα παιδακια :s_smile


Η μικρή θα πάει παιδικό σε μία εβδομάδα από τώρα. Πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός....
Τα παιδιά μεγαλώνουν πολύ γρήγορα. Τόσο που δεν το καταλαβαίνεις.



ΥΓ.: προς επικείμενους νέους μπαμπάδες: κοιμηθήτε τώρα που μπορείτε. Αποθηκεύτε ύπνο.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#1361
markvag έγραψε:Εμένα η μεγάλη μου ξεκινάει 1η δημοτικού την άλλη βδομάδα... :inlove: :inlove: :inlove:

Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτό το ανθρωπάκι που κρατούσα με το 1 χέρι και ζύγιζε 2,500 κιλά έγινε ολόκληρο παιδάκι... :inlove: :inlove: :inlove:



Ο μικρός είναι ακόμα 19μηνων... :inlove: :inlove: :inlove: Έχουμε ακόμα γι' αυτόν, αλλά μάλλον σε 3-4 χρόνια τα ίδια θα λέω...


Και εμενα ο γιος :inlove: ξεκιναει στην πρωτη την αλλη εβδομαδα. Ελπιζω να προσαρμοστει γρηγορα γιατι τα τελευταια 3 χρονια σε παιδικο σταθμο, προνηπιο, νηπιο ειχαμε θεματα.

Οσοι ειστε υποψηφιοι μπαμπαδες αποθηκευστε υπνο, θα σας χρειαστει τον πρωτο καιρο ειτε γιατι θα ξυπναει το μωρο, ειτε γιατι θα ξυπνατε εσεις για να τσεκαρετε αν ειναι ολα καλα.
Α, το πιο σημαντικο, αφιερωστε χρονο στο μωρο σας, μην τα αφηνετε ολα στην μαμα- γιαγια, μεγαλωνουν γρηγορα και οι στιγμες του πρωτου χαμογελου, γελιου, περπατηματος, ομιλιας ειναι ανεκτιμητες!!!!!!
Άβαταρ μέλους
By gianik
#1421 +1
Οπως ακριβως το ειπες..Αφιερωστε οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο μαζι τους.. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#1579 Χαζομπαμπάς και εγώ :inlove: . Τώρα ψάχνουμε για καθισματάκι. Γενικά πολύ δύσκολο πράγμα να είσαι γονιός. Είναι τι παιδί θα σου κάτσει. Της αδερφής μου κοιμάται όλο το βράδυ από την 1η μέρα. Το βλέπω και τρελαίνομαι... :s_crazy