Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#452605 Σημερα που δεν ειχε μετρο το πρωι σε καποια φαση δεν κουνιοταν τπτ. Ουτε μηχανακι δεν χωρουσε...

Εκει τι κανεις βρε Γιανη?
Άβαταρ μέλους
By DAP
#452612 Νομιζω οτι για το ασθενοφορο παντα θα υπαρξει χωρος να περασει*...αμα εχει και τη βοηθεια περιπολικου η και μοτοσυκλετιστου τροχαιου ακομα καλυτερα.....

* Το εχω παρατηρησει οταν πηζει η κυκλοφορια στο ποταμι....Το διαστημα μεταξυ της τερμα αριστερης και της διπλανης της γινεται ΛΕΑ στο πιτς φυτιλι.....
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#452613
gianik έγραψε:Απίστευτο συναίσθημα να βοηθάς να σωθεί μια ζωή..
Βρέφος 50 ημερών με σοβαρο αναπνευστικό πρόβλημα , το πήραμε από Τατοϊου στην Κηφισιά ,σε 6' το είχαμε στο Παίδων...
:) :) :)
Ας χάσω κ από τον γαυρο σήμερα...
Μπράβο!

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#452615
Geo f1 έγραψε:Σημερα που δεν ειχε μετρο το πρωι σε καποια φαση δεν κουνιοταν τπτ. Ουτε μηχανακι δεν χωρουσε...

Εκει τι κανεις βρε Γιανη?


Γιώργο αν είναι τόσο επείγον παίρνεις το 100 κ ζητάς βοήθεια..
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#452616
DAP έγραψε:Νομιζω οτι για το ασθενοφορο παντα θα υπαρξει χωρος να περασει*...αμα εχει και τη βοηθεια περιπολικου η και μοτοσυκλετιστου τροχαιου ακομα καλυτερα.....

* Το εχω παρατηρησει οταν πηζει η κυκλοφορια στο ποταμι....Το διαστημα μεταξυ της τερμα αριστερης και της διπλανης της γινεται ΛΕΑ στο πιτς φυτιλι.....
Με την βοήθεια της αστυνομίας σίγουρα ανοίγει ο δρόμος. Πάντως , επειδή το έχω ζήσει από μέσα πολλές φορές, είναι πολλοί αυτοί που δεν κάνουν χώρο με τίποτα, είτε λόγω σταρχιδισμου είτε λόγω μηδενικής αντίληψης του περιβάλλοντος όταν οδηγούν...

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#452626 Δευτερα πρωι σπασαν τα νερα ,φορτωνει κυρα Μαρινα στο 306 και βγαινω Κηφισσο για να ανεβω προς Κηφισσια.Σταματημενα όλα. :omg: :lipsealed: :help: Κορνες φωτα αλαρμ ευτυχως φτασαμε και όλα καλα.
Ειχα χεστει πανω μου.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#452627
gianik έγραψε:Απίστευτο συναίσθημα να βοηθάς να σωθεί μια ζωή..
Βρέφος 50 ημερών με σοβαρο αναπνευστικό πρόβλημα , το πήραμε από Τατοϊου στην Κηφισιά ,σε 6' το είχαμε στο Παίδων...
:) :) :)
Ας χάσω κ από τον γαυρο σήμερα...


Δεν ξερω αν και οι αλλοι συναδελφοι σου νοιωθουν το ιδιο με σενα αλλα ΜΠΡΑΒΟ σε ολους σας.....

Το υστερογραφο ειναι ολα τα λεφτα!!!!! :s_roses
Άβαταρ μέλους
By g8777
#452653
gianik έγραψε:Απίστευτο συναίσθημα να βοηθάς να σωθεί μια ζωή..
Βρέφος 50 ημερών με σοβαρο αναπνευστικό πρόβλημα , το πήραμε από Τατοϊου στην Κηφισιά ,σε 6' το είχαμε στο Παίδων...
:) :) :)
Ας χάσω κ από τον γαυρο σήμερα...


:inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Ξανακαντε τον mod. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#453065 Μπράβο Γιάννη! Μου θύμισες τα δικά μου ανάλογα σκηνικά .... :help:


Άλλο θέμα. Μακριά από εδώ. Αυστηρώς ακατάλληλο το προσωπικό για παιδιά. Όχι όσον αφορά στην ασφάλειά τους (ευτυχώς δεν είχαμε κάτι), αλλά τη συμπεριφορά τους. :x :x
:thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#453067 Το πρώτο μου περιστατικό ως Notarzt ( γιατρός 166) ήταν παιδί με πυρετικούς σπασμούς...

Γμς τα! Το σκατό είχε πάει στην κάλτσα! Εν τω μεταξύ τα παιδιά έχουν ξεχωριστές δοσολογίες κτλ. Έχουμε ένα μασούρι που το ξετυλίγεις δίπλα στο παιδί κ ανάλογα με το ύψος του σου δίνει την κατάλληλη δοσολογία.

Αν πας σε διασωλήνωση το σκατό πιάνει παπούτσι!

Μπράβο Γιάννη!


< >
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#453069 Ναι ε?
Τα είχα πάει σε ένα παιδικό πάρτυ εκεί αλλά δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Μάλλον δε θα το πρόσεξα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#453089
junior gt έγραψε:Ναι ε?
Τα είχα πάει σε ένα παιδικό πάρτυ εκεί αλλά δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Μάλλον δε θα το πρόσεξα.

Αν ήμουν από τους οξύθυμους μπαμπάδες, μπορεί και να είχα χειροδικήσει (και δεν είμαι από αυτούς που υπερασπίζονται το βλαστάρι τους no matter what).
Θα έλεγα ότι μπορεί να είναι μεμονωμένο συμβάν, αλλά συζητώντας με γονείς έμαθα πως έχουν ακούσει κι από άλλους παράπονα (και φυσικά ήταν και οι ίδιοι μπροστά στο συμβάν).