Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#463339
junior gt έγραψε:Το πιο εύκολο πράγμα είναι να αποκτήσουν επαφή με αυτά τα μαραφέτια. Και θα αποκτήσουν έτσι κι αλλιώς.
Το δύσκολο είναι να αγαπάνε το βιβλίο.
Είστε πολύ τυχεροί που του παιδιού του αρέσει το βιβλίο. Και προφανώς δεν ήρθε μόνο του. Το καλλιεργήσατε. Εσεις, οι γονείς του, κάποιος. Και μπράβο σας.
Ας το κρατήσετε όσο μπορείτε. Το βιβλίο προσφέρει ηρεμία, συγκέντρωση, γνώση σε αντίθεση με τις ηλεκτρονικές παπαριές.
Εμείς προσπαθούμε με νύχια και με δόντια γι'αυτό που για σας είναι δεδομένο.
Είναι σα να λες: ρε γαμώτο το παιδί μου τρώει μόνο φρούτα, λαχανικά, ψάρι, σπιτικά φαγητά. Θέλω να αποκτήσει και μια επαφή με τα γαριδάκια και τις σοκολάτες. :dizzy:


Eλα μου ντε, λες και υπάρχει περίπτωση να μην έρθει σε επαφή με δαύτα :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#463341
JimClark έγραψε:Hippάκι και εμείς είχαμε μετά το θηλασμό.

Ιδίως από το #2 "έκλεβα" κ γώ κουταλιές με σκόνη κάποια βράδια

Και εμείς hipp έχουμε αλλά έχω δοκιμάσει κ από το γάλα κ είναι άνοστο. Εν αντιθέσει με το φρέσκο που του δίνουμε τώρα... τώρα βασικά τα εναλλάσσουμε, μισές φορές το ένα, μισές το άλλο.

Εμάς τις προάλλες κλείδωσε στο μπαλκόνι την νταντά. Κ αυτή φώναξε τους γείτονες κ αυτοί την πυροσβεστική. Έσπασαν το μάνταλο της πόρτας αλλά τί να κάνουμε. Ο μικρός (17 μηνών) τον χαβά του, μες τα χαμόγελα!


< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#463352
PeterPan έγραψε:Εμάς τις προάλλες κλείδωσε στο μπαλκόνι την νταντά. Κ αυτή φώναξε τους γείτονες κ αυτοί την πυροσβεστική. Έσπασαν το μάνταλο της πόρτας αλλά τί να κάνουμε. Ο μικρός (17 μηνών) τον χαβά του, μες τα χαμόγελα!
Φυσικά μες στα χαμόγελα. Το μήνυμα πέρασε. Αυτός είναι ο αρχηγός και η νταντά τώρα θα πρέπει να του κάθεται σούζα για να μη βρεθεί στο βάθος της λίμνης με τσιμεντένια μποτάκια.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#463371 έχε χάρη που ο @kovathe λείπει στην τρίτη μητρική άδεια 23 μηνών και δεν απαντάει για τα γάλατα σκόνες :rant:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463374
mjacob έγραψε:έχε χάρη που ο @kovathe λείπει στην τρίτη μητρική άδεια 23 μηνών και δεν απαντάει για τα γάλατα σκόνες :rant:



^ΟTSO doesn't like this...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#463392
PeterPan έγραψε:
Εμάς τις προάλλες κλείδωσε στο μπαλκόνι την νταντά. Κ αυτή φώναξε τους γείτονες κ αυτοί την πυροσβεστική. Έσπασαν το μάνταλο της πόρτας αλλά τί να κάνουμε. Ο μικρός (17 μηνών) τον χαβά του, μες τα χαμόγελα!


Έχει ακόμα δουλειά η νταντά; Πέρασε από ΕΔΕ; Κάμερες έχεις; Τι έκανε έξω; Αφού ξέρει ότι είναι σκανταλιάρης ο μικρός γιατί δεν τον έδεσε στο καρότσι του πριν βγει; Είναι ασφαλισμένη; Αν πάθαινε ζημιά θα τρέχατε
Άβαταρ μέλους
By markvag
#463400
Dodger έγραψε:Μπαμπάδες μια ερώτηση. Ανιψιός τρίτη δημοτικού, θέλω να του πάρω ένα τάμπλετ να μπορεί να παίζει κάνα παιχνιδάκι ή και να διαβάζει διαφορά που του αρέσουν . Προς το παρόν διαβάζει ότι βιβλίο βρεθεί στο χέρι του, εγκυκλοπαίδειες κτλ. Τι προτείνετε;


junior gt έγραψε:Άμα διαβάζει βιβλία να του πάρεις βιβλία!
https://youtu.be/LMdCLLlgFYU :rtfm: :lol:



ΑΥΤΟ! :rtfm:

Αν μπορείς να βρεις αυτή τη σειρά θα σε λατρέψει!

Εικόνα

Μικρός παίζει να έχω διαβάσει και τα 6 βιβλία της σειράς κάπου 53.687 φορές... :inlove: :lol: Ακόμα και τώρα τη διαβάζω πολύ ευχάριστα... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#463406 Τα έχω και τους τα έχω δώσει ;) Από τις ωραιότερες αναμνήσεις.. Του αρέσει πολύ το διάβασμα, από μόνος του κάθεται και παίρνει εγκυκλοπαίδειες με ζώα, δεινόσαυρους κτλ και τρελαίνεται με κολυμβητήριο και μπάσκετ. Αλλά σκεφτόμουν να μπεις στη τεχνολογία σιγά σιγά, να ψάχνει πληροφορίες. Ειδωμεν..
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#463418
markvag έγραψε:
Dodger έγραψε:Μπαμπάδες μια ερώτηση. Ανιψιός τρίτη δημοτικού, θέλω να του πάρω ένα τάμπλετ να μπορεί να παίζει κάνα παιχνιδάκι ή και να διαβάζει διαφορά που του αρέσουν . Προς το παρόν διαβάζει ότι βιβλίο βρεθεί στο χέρι του, εγκυκλοπαίδειες κτλ. Τι προτείνετε;


junior gt έγραψε:Άμα διαβάζει βιβλία να του πάρεις βιβλία!
https://youtu.be/LMdCLLlgFYU :rtfm:



ΑΥΤΟ! :rtfm:

Αν μπορείς να βρεις αυτή τη σειρά θα σε λατρέψει!

Εικόνα

Μικρός παίζει να έχω διαβάσει και τα 6 βιβλία της σειράς κάπου 53.687 φορές... :inlove: Ακόμα και τώρα τη διαβάζω πολύ ευχάριστα... :inlove:
Πώς φαίνεται ότι είμαστε συνομήλικοι :-)
Είναι τόσο ωραία βιβλία, και πραγματικά σου μένει η ιστορία. Για να μην πω ότι διαπλαθει χαρακτήρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463433 Προτείνεται με 1.000....
Ατμομαγειρας της Philips Avent,
Βάζεις μέσα κρέας, λαχανικά, πατάς κουμπι, σε 25' ντρινννν, όπως είναι το γυρνάς ανάποδα, αλέθει κ έτοιμο... Επίσης κάνει για φρούτο σαλάτες.Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#463449 Ακριβούτσικος βέβαια. Υπάρχει και πιο οικονομική έκδοση που έχει τον ατμομάγειρα, δεν ζεσταίνει όμως έτοιμα φαγητά κλπ.
Συνοδεύεται επίσης από πολύ ωραίο ενημερωτικό βιβλιαράκι με συνταγές, ενώ στο youtube έχει και βιντεάκια με συνταγές για ενήλικες! :lol:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#463454 Ναι από ότι βλέπω κανά 150 € βγαίνει. Επειδή και εμείς είμαστε στην ίδια φάση (θα ξεκινήσει τα στερεά) για τα καρεκλάκια φαγητού τι προτείνετε; Κατ΄αρχήν είναι απαραίτητα (γιατί και εκεί βλέπω κάτι τιμές αρκετά πάνω από 100αρικο) και αν ναι αυτά με τη δική τους βάση ή τα πιο μικρά που μπαίνουν πάνω σε καρέκλες (γιατί έχει αρχίσει να γεμίζει το σπίτι ηλεκτρικές συσκευές και ογκώδη πλαστικά πράγματα);
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463472 120€ τον πήρα τις προάλλες. Η ευκολία της ετοιμασίας του φαγητού τον κάνει κ αξίζει τα λεφτά του μέχρι δεκάρας. Δεν έχεις άγχος μην κολλήσει η κατσαρόλα, μην αφήσεις το μάτι ανοιχτό κλπ.. Πατάς το κουμπί κ φεύγεις από το σπίτι αν θες..



Για κάθισμα φαγητού εμείς πήραμε της peg pereggo, αν ψάξετε λίγο παλιότερα τον είχα ποσταρει.

.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#463478 ναι είναι αρκετά βολικό το ατμομαγειρομπλέντερ. Δεν λερώνεις και πολλά σκεύη.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463479
mjacob έγραψε:ναι είναι αρκετά βολικό το ατμομαγειρομπλέντερ. Δεν λερώνεις και πολλά σκεύη.
Το έχεις;;;;;
Κ τωρα το λες;;;;;;;;;

.