Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#589384
gianik έγραψε:Είναι κάποιες φορές που σαν γονιός αισθάνεσαι τόση περηφάνια για το παιδί σου ...
Χθες είχαμε ένα τουρνουά σκακιού που διοργάνωνε ο Πανιώνιος.
Πήγα τον μικρό Νικόλα στο σχολείο που διοργανώνονταν οι αγώνες.
Περίμενα καρτερικά (όπως όλοι οι γονείς φυσικά...) και κάθε φορά που τελείωνε 1 παρτίδα έβλεπες τις αντιδράσεις των παιδιών , άλλα έκλαιγαν , άλλα έβγαιναν και έτρεχαν 0-100 σε 4'' , κ.ο.κ...
Μιας κ είχε πολύ ζέστη και περίμενα μέσα στο λιοπύρι , σκεφτόμουν άραγε όοοοοοοοοταν φτάσει να δώσει Πανελλήνιες , θα έχω την ίδια αγωνία να πετύχει το παιδί μου...
Τελικά μετά από σχεδόν 4 ώρες , τελείωσαν οι αγώνες , ο μικρός στις 6 παρτίδες κέρδισε τις 4 , πήγε πολύ καλά , ήταν πολύ χαρούμενος , το ίδιο και η προπονήτρια του..Προσπάθησα να του εξηγήσω ότι δεν μετράει το αποτέλεσμα και ότι ακόμα και 6 ήττες να έκανε , το ίδιο περήφανος θα ήμουν γι αυτόν....






υ.γ
Όλα καλά λοιπόν με τον μικρό , μόνο που τις προάλλες , γυρνώντας από το σχολείο , μου ξεφούρνισε το :
-Μπαμπά;;;; αποφάσισα να είμαι και λίγο ΑΕΚ στο ποδόσφαιρο... :dizzy:
-τι είπες ρε μαλ΄@κ@ γαμ!##$%^*&**$)*(*&^#$!^&*&()())#@

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα




η κουβέντα μας κράτησε 3'... όσο δλδ το να φτάσουμε σπίτι περπατώντας.
είχε αλλάξει γνώμη..... :innocent:
Εικόνα


Φερτον στην Αεκαρα στο ξαναπα. Εχουμε θεμα στον ασσο. Ειναι αλλοι δυο γονεις βαζελοι. Ο αλλος εβαλε γκολ πηγε στον μπαμπα του, σηκωσε τη μπλουζα και ειχε απο μεσα του βαζελου.
Το σκακι ειναι παρα πολυ καλη φαση. Μπραβο σου. Θελω κι εγω του χρονου να τους αρχισω.
Τις κινησεις του τις εχω μαθει. Απο κει και περα δεν ξερω πως να του μαθω τα υπολοιπα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#589389 Χρόνια έπαιζα σκάκι αλλά κατά πως φαίνεται έπαιζα λάθος!! :)
Ο μικρός συνέχεια με διορθώνει, λέγοντας μου ότι κάνω απαγορευμενες κινήσεις...

.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#589395
gianik έγραψε:κάνω απαγορευμενες κινήσεις...

όπως;
παράδειγμα;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#589398
junior gt έγραψε:Τις κινησεις του τις εχω μαθει. Απο κει και περα δεν ξερω πως να του μαθω τα υπολοιπα.

internet , you know , υπάρχουν αμέτρητα sites που μπορείς να παίξεις free και χωρίς παράνομες κινήσεις ( και να θες , δε γίνεται δεκτό να πάει λάθος το πιόνι).
Τώρα τελευταία που είμαι με μυστήριο λειτουργικό , παίζω στο chess24 όπου δε χρειάζεται να κατεβάσω-τρέξω τίποτε :
https://chess24.com/en έχει επιλογή αντιπάλου human ή computer και κάθε ώρα τουρνουά με ρολόϊ σε 3.λεπτα-5.λεπτα ματς όπου συνήθως μαζεύει 10-20 άτομα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#596154 The Slackification of the American Home

Julie Berkun Fajgenbaum, a mom of three children ages 8 to 12, uses Google Calendar to manage her children’s time and Jira to keep track of home projects. Ryan Florence, a dad in Seattle, set up a family Slack account for his immediate and extended family to communicate more easily. And Melanie Platte, a mom in Utah, says Trello has transformed her family life. After using it at work, she implemented it at home in 2016. “We do family meetings every Sunday where we review goals for the week, our to-do list, and activities coming up,” she says. “I track notes for the meeting [in Trello]. I have different sections, goals for the week, a to-do list.” Her oldest son started high school last year, and Platte says that without productivity and task-management software, she doesn’t know how he could manage it all. :s_roses Trello allows her son to track responsibilities and deadlines, and set incremental goals.



Oster, who is a contributing writer at The Atlantic, says she takes a “business-y approach” to other aspects of home life as well. After she and her husband arrive at a decision as parents, it’s not uncommon for one of them to send an email recap, something along the lines of “As per our earlier conversation, we have decided that the children will be enrolled in tennis camp over the summer. Please let me know if you want to follow up on this.” :s_sarcastic She acknowledges that such a note is “more like an email I think most people send at their jobs,” but says it helps minimize miscommunication and confusion about the many things she and her husband are juggling.


Οχι, πειτε, φταιω; :s_dunno

Αγαπητη κυρια g8777αινα

πού ειναι το τζιν παντελονι μου;Ψαχνω μια ωρα δεν το βρισκω


Με εκτιμηση
g8777


Το εβαλα για πλυσιμο
ΑΧ ΚΟΥΛΑ


ΓΤΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:















































Με εκτιμηση g8777





Κανε με dispute στο Paypal





:s_hang

Με εκτιμηση
g8777
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#596156 πόσο αθώο είναι αυτό το παιδί , πόσο;
Με το τηλ. στο χέρι γκαρίζοντας γίνεσαι στόχος - εμείς δουλεύουμε κι αυτός λύνει τα οικογενειακά του στο γραφείο- . Ενώ με το email-ακι σκίζεσαι στη δουλειά , δε σε παίρνει πρέφα κανένας , και σου λένε και μπράβο κ.G , είστε πολύ παραγωγικός , ούτε για τσιγάρο βγήκατε εκεί σκυμμένος πάνω από το pc σας.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#596215
g8777 έγραψε:The Slackification of the American Home


Δηλαδή λες να περάσω το viber στον υπολογιστή της δουλειάς... :hmmm: :innocent:

Έχω έναν καινούριο πατέρα που κοιμήθηκε προχθές μετά από 40 μέρες, θα του προωθήσω το άρθρο. Ενδέχεται να μην μου ξαναμιλήσει βέβαια, το ακόμα χειρότερο σενάριο είναι να μου στείλει το μωρό του πακέτο, μαζί με τη γυναίκα του... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#596748 Μόλις με "ταπωσε" για πρώτη φορά ο μικρός

Μικρός: Κρατώντας ένα στυλό με μορφή δράκου: "Μπαμπά θα σε φάει"
Εγώ: "Κανείς δε με τρώει εμένα"
Μικρός: "Κουνούπια;;"

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#597954
dimik έγραψε:

Ξεκίνησα υπνοθεραπεια
Κατά 95% διάδοχος

< >
Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!
.με το καλο αδερφέ!!!!!!

:yahoo:

.