Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#486283 Τo britax είναι με isofix; Έχει αποσπώμενη βάση;
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#486284
Arrow έγραψε:
Dodger έγραψε:Η γυναίκα ενός συναδέλφου γεννάει σε λίγο καιρό και επειδή ζοριζεται οικονομικά σκεφτόμαστε οι συνάδελφοι να πάρουμε εμείς διαφορα, είτε καινούρια είτε μεταχειρισμένα δεν έχει θέμα. Λέω να του πάρω καθίσματακι για το αυτοκίνητο. Σε τι τιμές κυμαίνονται;
Ποιος είχε την ελεεινή ιδέα να βοηθάς το διπλανό σου στην Ελλάδα του 2018?

< A3003 >


Όσο μπορούμε βοηθάμε :) Ο ένας το καθισματάκι, άλλος το κρεββατάκι, παράλλος καρότσι και βλέπουμε. Πείτε καμιά ιδέα για αγορά καινούριου ή μεταχειρισμένου, αγγελίες, κτλ.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#486297 @ Dodger: Τώρα που το σκέφτομαι, παίζει να έχω 2-3 καθίσματα που δεν έχω βρει χρόνο να βάλω αγγελία (σε άριστη κατάσταση πάντα...).
Είναι 2 pebble και 2 pearl (με 2 βάσεις της maxi-cosi). Πρέπει να είχαν στοιχίσει γύρω στα 450 ευρώ το κάθε σετ (βάση και κάθισμα). Τα pebble χρησιμοποιήθηκαν 18 μήνες και τα pearl γύρω στα 3 χρόνια (έκαστο).
Αν σε ενδιαφέρει κάποιο (απαιτούν isofix), το συζητάμε. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου να δω πόσο πιάνουν σε αγγελία.
Άβαταρ μέλους
By skous
#486299
kyr80 έγραψε:Τo britax είναι με isofix; Έχει αποσπώμενη βάση;

Ναι σε isofix (btw καλύτερο αλλά πιο ακριβό είναι το advansafix).

Αποσποπμενη όχι, νομίζω ότι κανένα καθισμα εκτός απο τα βρεφικά δεν έχουν αποσπώμενη βάση. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Εγω έχω συμβιβαστεί ότι εαν βάλω 2ο, τότε μέχρι να αποχαιρετήσω τα καθισματάκια, η πίσω σειρά στο αυτοκίνητο είναι άχρηστη για ενήλικες.


< >
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#486314 Το έψαξα και το isofix είναι με ιμάντες :hmmm:
Διαβάζω τώρα για τα concord. Μάλλον καταλήγω στη λύση με το μπράτσο μπροστά.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#486329
gianik έγραψε:Μου άρεσε η σημερινή βόλτα στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο στα Σπάτα...(ισχύει για εμάς μια προσφορά ετήσιας κάρτας)

Έκπτωση ή δωρεάν;
Εμάς μόλις έληξαν οι δικές μας και θα ανανεώσω (από εδώ μάλλον --> https://www.happydeals.gr/deals.php?id=3124).

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#486331
Scotch έγραψε:
gianik έγραψε:Μου άρεσε η σημερινή βόλτα στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο στα Σπάτα...(ισχύει για εμάς μια προσφορά ετήσιας κάρτας)

Έκπτωση ή δωρεάν;
Εμάς μόλις έληξαν οι δικές μας και θα ανανεώσω (από εδώ μάλλον --> https://www.happydeals.gr/deals.php?id=3124).

< >


Με την τιμή που δώσαμε για επίσκεψη 1 μέρα παίρνουμε ετήσια κάρτα.
Σε εμάς κόστισε 2χ18 + 14 ο gianik jr= 50€. Το μωρό εννοείται δεν πληρώνει.

.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#486372
kyr80 έγραψε:Το έψαξα και το isofix είναι με ιμάντες :hmmm:
Διαβάζω τώρα για τα concord. Μάλλον καταλήγω στη λύση με το μπράτσο μπροστά.

Πήγαινε δες το μαζί με τα παιδιά. Υπάρχει πιθανότητα να δυσανασχετούν με το μπράτσο, σε σημείο να υπάρχει πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#486375 Τι;;;;; Δυσανασχετούν;;;;; :x
Ότι πει ο πατέρας :rtfm: :rtfm:


υ.γ. έχεις δίκιο, θα πάω από κοντά να τα δώ.... ποιος ακούει τη γκρίνια.... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#486378
kyr80 έγραψε:Τι;;;;; Δυσανασχετούν;;;;; :x
Ότι πει ο πατέρας :rtfm: :rtfm:


υ.γ. έχεις δίκιο, θα πάω από κοντά να τα δώ.... ποιος ακούει τη γκρίνια.... :inlove:


Όχι. Πάρε κάθισμα που να κοιτάζει πίσω. Είναι πολύ πιο ασφαλές.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#486381
sargus έγραψε:
kyr80 έγραψε:Τι;;;;; Δυσανασχετούν;;;;; :x
Ότι πει ο πατέρας :rtfm: :rtfm:


υ.γ. έχεις δίκιο, θα πάω από κοντά να τα δώ.... ποιος ακούει τη γκρίνια.... :inlove:


Όχι. Πάρε κάθισμα που να κοιτάζει πίσω. Είναι πολύ πιο ασφαλές.


:metalo: :rtfm:

Ειμαστε ετοιμη! Σχεδον τεσσερα χρονια εχει κλεισει συνεχους χρησης και σε λιγες μερες ανανεωνεται το ‘συμβολαιο’ για αλλα τοσα!


Εικόνα

:s_cool
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#486385
kyr80 έγραψε:Τι;;;;; Δυσανασχετούν;;;;; :x
Ότι πει ο πατέρας :rtfm: :rtfm:


υ.γ. έχεις δίκιο, θα πάω από κοντά να τα δώ.... ποιος ακούει τη γκρίνια.... :inlove:


Ήταν το πρώτο από τις επιλογές μου, στο windeln.de το έβρισκα σχεδόν μισή τιμή σε σχεση με Ελλάδα. Στη μικρή δεν άρεσε καθόλου, μιλάμε έγινε άκαμπτη από την αντίδραση , δε μπορούσα να τη λυγίσω με τπτ.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#486387
nEK έγραψε:
sargus έγραψε:
kyr80 έγραψε:Τι;;;;; Δυσανασχετούν;;;;; :x
Ότι πει ο πατέρας :rtfm: :rtfm:


υ.γ. έχεις δίκιο, θα πάω από κοντά να τα δώ.... ποιος ακούει τη γκρίνια.... :inlove:


Όχι. Πάρε κάθισμα που να κοιτάζει πίσω. Είναι πολύ πιο ασφαλές.


:metalo: :rtfm:

Ειμαστε ετοιμη! Σχεδον τεσσερα χρονια εχει κλεισει συνεχους χρησης και σε λιγες μερες ανανεωνεται το ‘συμβολαιο’ για αλλα τοσα!


Εικόνα

:s_cool


Κάποιος πήρε la Nordica και δεν είπε κουβέντα.... :iconcool:


υ.γ. αυτό είναι το britax;
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#486388
saxon_747 έγραψε:
kyr80 έγραψε:Τι;;;;; Δυσανασχετούν;;;;; :x
Ότι πει ο πατέρας :rtfm: :rtfm:


υ.γ. έχεις δίκιο, θα πάω από κοντά να τα δώ.... ποιος ακούει τη γκρίνια.... :inlove:


Ήταν το πρώτο από τις επιλογές μου, στο windeln.de το έβρισκα σχεδόν μισή τιμή σε σχεση με Ελλάδα. Στη μικρή δεν άρεσε καθόλου, μιλάμε έγινε άκαμπτη από την αντίδραση , δε μπορούσα να τη λυγίσω με τπτ.

Για το concord λες?
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#486389
kyr80 έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
kyr80 έγραψε:Τι;;;;; Δυσανασχετούν;;;;; :x
Ότι πει ο πατέρας :rtfm: :rtfm:


υ.γ. έχεις δίκιο, θα πάω από κοντά να τα δώ.... ποιος ακούει τη γκρίνια.... :inlove:


Ήταν το πρώτο από τις επιλογές μου, στο windeln.de το έβρισκα σχεδόν μισή τιμή σε σχεση με Ελλάδα. Στη μικρή δεν άρεσε καθόλου, μιλάμε έγινε άκαμπτη από την αντίδραση , δε μπορούσα να τη λυγίσω με τπτ.

Για το concord λες?

Ναι