Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#486144 τα συγχρονιζέ της όπισθεν έδειξαν σημάδια φθοράς άλλωστε...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#486147
JimClark έγραψε:τα συγχρονιζέ της όπισθεν έδειξαν σημάδια φθοράς άλλωστε...


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By skous
#486200 Πάντως για καθισματάκι, εγω είμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημένος με το britax romer evolva 123 SL SICT


< >
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#486203 Αυτό είναι 9-36 έτσι;

Η γυναίκα μου έχει φαγωθεί για τα cybex. Είναι τα πιο ασφαλή στη Γερμανία υποτίθεται.

Αυτό που ξέρω είναι ότι άμα φτάσει η σύγκρουση από ατύχημα εκεί, κλάφτα για όλους μας.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#486210
skous έγραψε:Πάντως για καθισματάκι, εγω είμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημένος με το britax romer evolva 123 SL SICT


< >

Και εγω. Ένα σε κάθε αμάξι, σύνολο 2.

Από εδώ: https://www.windeln.de/britax-roemer-ev ... -sict.html
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#486212
kyr80 έγραψε:
Αυτό που ξέρω είναι ότι άμα φτάσει η σύγκρουση από ατύχημα εκεί, κλάφτα για όλους μας.


Αυτό ακριβώς. Το πιο ασφαλές καθισματάκι είναι αυτό που βρίσκεται στο αυτοκίνητο του συντηρητικού οδηγού που έχει τα μάτια του 14.
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#486215
skous έγραψε:Πάντως για καθισματάκι, εγω είμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημένος με το britax romer evolva 123 SL SICT


< >


Πολύ κάλο και ασφαλές κάθισμα σύμφωνα με τα test ο δικός μου έκλεισε τα 8 και ακόμα βολεύεται μια χαρά ....είμαστε και slim fit βεβαία.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#486216 Η γυναίκα ενός συναδέλφου γεννάει σε λίγο καιρό και επειδή ζοριζεται οικονομικά σκεφτόμαστε οι συνάδελφοι να πάρουμε εμείς διαφορα, είτε καινούρια είτε μεταχειρισμένα δεν έχει θέμα. Λέω να του πάρω καθίσματακι για το αυτοκίνητο. Σε τι τιμές κυμαίνονται;
Άβαταρ μέλους
By DAP
#486218 Γνωμη μου ειναι οτι μεχρι να μπορεσει να κατσει στο καθισματακι παρτε κατι πιο αμεσο και χρησιμο ΤΩΡΑ.....Π.χ.κουβερτουλες,φορμακια,κλπ και εν καιρω θα εχει ξανα γενεθλια η γιορτη για να ξανακανετε ολοι μαζι δωρο....
Άβαταρ μέλους
By skous
#486219
georgex72 έγραψε:
skous έγραψε:Πάντως για καθισματάκι, εγω είμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημένος με το britax romer evolva 123 SL SICT


< >


Πολύ κάλο και ασφαλές κάθισμα σύμφωνα με τα test ο δικός μου έκλεισε τα 8 και ακόμα βολεύεται μια χαρά ....είμαστε και slim fit βεβαία.... :lol:


Επίσης ένα μοντέλο (δε θυμάμαι ακριβώς πιο) έχει ταυτόχρονα και ISOFIX (οκ με ιμάντες) και εάν δεν υποστηρίζει το αμάξι ρουφιούνται μέσα.
Γενικά εγώ είμαι τις λογικής να είναι ιδια τα καθισματάκια στα αμάξια (αν έχει κάποιος >2), ώστε να συνηθίσει το παιδί σε ένα τύπο καθίσματος.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#486251
kyr80 έγραψε:
Αυτό που ξέρω είναι ότι άμα φτάσει η σύγκρουση από ατύχημα εκεί, κλάφτα για όλους μας.


Όχι ακριβώς... Υπάρχουν διαβαθμίσεις! :protest:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#486260
DAP έγραψε:Γνωμη μου ειναι οτι μεχρι να μπορεσει να κατσει στο καθισματακι παρτε κατι πιο αμεσο και χρησιμο ΤΩΡΑ.....Π.χ.κουβερτουλες,φορμακια,κλπ και εν καιρω θα εχει ξανα γενεθλια η γιορτη για να ξανακανετε ολοι μαζι δωρο....
Μα... και μόνο από το μαιευτήριο στο σπίτι, πώς θα πάει; Στα χέρια θα το κρατάνε το παιδί; Και μετά μέχρι τα γενέθλια ή τη γιορτή του δεν θα κυκλοφορήσει ξανά με αυτοκίνητο;
Και τα καθίσματα είναι κατάλληλα από το 0 (μόλις γεννηθούν).
Προσωπικά θα προτιμούσα να το κυκλοφορώ ξεβράκωτο αλλά να κάθεται σε σωστό κάθισμα στο αυτοκίνητο

< >
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#486264
Dodger έγραψε:Η γυναίκα ενός συναδέλφου γεννάει σε λίγο καιρό και επειδή ζοριζεται οικονομικά σκεφτόμαστε οι συνάδελφοι να πάρουμε εμείς διαφορα, είτε καινούρια είτε μεταχειρισμένα δεν έχει θέμα. Λέω να του πάρω καθίσματακι για το αυτοκίνητο. Σε τι τιμές κυμαίνονται;
Ποιος είχε την ελεεινή ιδέα να βοηθάς το διπλανό σου στην Ελλάδα του 2018?

< A3003 >