Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#553862
QsisVTS έγραψε:κάποιο καιρό που δούλευα για νηπιαγωγείο όποτε έπρεπε να πάω από κει ό,τι πήγαινα ή ό,τι έπαιρνα το έκανα από την εξώπορτα δεν τολμούσα να μπω πιο μέσα :lol: γελούσαν οι νηπιαγωγοί μαζί μου , αλλά τους έλεγα εγώ δεν έχω τα αντισώματά σας , δεν θα το ρισκάρω :whistlink:


Είπαμε... όχι κι έτσι... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#553864 Ρώτησα τη μία κοπέλα, αν κάνουν εμβόλια ή αν αρρωσταίνει συνέχεια..
Τον πρώτο χρόνο ήταν συνέχεια άρρωστη. Αυτή, και οποία άλλη πιάνει δουλειά πρώτη χρονιά.
Τώρα ούτε εμβόλιο κάνει, ούτε αρρωσταίνει... "είμαι μόνη μου ένα πολύ εμβόλιο... δεν αρρωσταίνω πλέον ποτέ".
Οπότε. Υπομονή

< Note >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#553866 Μου εδωσαν το ονομα του παππου που ζουσε ακομα του πατερα του πατερα μου Θρασύβουλος, δεν γιορτάζω ποτε. δεν ξερω αν υπαρχει. τα παιδια τους δωσαμε ασχετα ονόματα αρχαια. Ιασων - Αρτεμις. επειδή δε υπηρχε και το θυμα των γερμανων στα στρατόπεδα τους τοτε, πηρε και το Παρις επισημα στην ταυτοτητα αλλα δεν το χρησιμοποιούμε...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#556929 Ο μεγάλος (8,5) έχει αρχίσει να ζητάει το Nintendo 3DS που έχουν κι άλλοι συμμαθητές του ...
Η αρχική απάντηση ήταν αρνητική, αλλά το ψιλο-σκέφτομαι, μιας και η εναλλακτική πρόταση είναι mp3 player (και του αρέσει να ακούσει δυνατά μουσική, οπότε εκεί θα έχουμε άλλο θέμα).
Γνωρίζουμε ποιο είναι το καλύτερο από αυτά; Το SNES edition τι παραπάνω έχει;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#556930 To Snes edition είναι απλά στα χρώματα του Snes.
Πρακτικά είναι limited έκδοση. Από οποιαδήποτε άλλη άποψη είναι το ίδιο με το απλό.
Αν δεν θέλει οπωσδήποτε 3d οθόνη μπορείς να δεις το 2DS XL.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#556940 Κι εγώ μουσική θα ήθελα. Το τέρμα ωστόσο με προβληματίζει πολύ και δεν μπορώ να το ελέγξω. Ενώ στο Nintendo θεωρώ πως μπορεί να μπει κάποιο μέτρο. Δεν ξέρω, κι εγώ κατά είμαι, αλλά έχει ζητηθεί από τον Άγιο Βασίλη και το σκέφτομαι...

Ευχαριστώ Nick. Οπότε μάλλον για το limited πάμε, αν το αποφασίσουμε, εφόσον έχουν ίδια τιμή. Να δω και το 2 (εκείνος δε νομίζω ότι ξέρει τη διαφορά τους).

< >
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#556942
skous έγραψε:Εγω θα προτιμούσα μουσική και ας ήταν και τέρμα :)


< >


Ουτε για αστειο. Η ζημια στο αυτι δεν επανερχεται.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#556949
Scotch έγραψε:Ευχαριστώ Nick. Οπότε μάλλον για το limited πάμε, αν το αποφασίσουμε, εφόσον έχουν ίδια τιμή. Να δω και το 2 (εκείνος δε νομίζω ότι ξέρει τη διαφορά τους).

< >


Η μόνη διαφορά που έχει το 2DS XL είναι πως του λείπει το 3d στην οθόνη.
Κατά τα άλλα είναι ίδιο.
Έχουν και διάφορες επιλογές για parental controls.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#556950
skous έγραψε:Εγω θα προτιμούσα μουσική και ας ήταν και τέρμα :)


< >



Εννοείται. Το ξεχάσαμε αυτό.
Μακριά από ηλεκτρονικά παιδιά.
Είναι του σατανά.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#556951 Το ζητημα με την συγκεκριμενη κονσολα ειναι τα παιχνιδια (98% ολα γυρω απο το Μαριο και ολα του τα σογια) και η οθονη.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#556954 Θα προτιμουσα , οπως και προτιμησα, να παρω Χ-ΒΟΧ ΟΝΕ το οποιο δεν ειναι φορητο και αρα μπορεις ακομα περισσοτερο να ελεγξεις ποτε και τι.
Κοστιζει παρομοια χρηματα και δινει πολλες περισσοτερες επιλογες παιχνιδιων

https://www.skroutz.gr/c/108/game_conso ... One-S.html

Επισης ο 8,5 ετων νεαρος σε 1 αντε 1,5 χρονο θα θελει να παιξει Fortnite η οποιο καινουριο on line game βγει αφου αυτο θα παιζει η πλειοψηφια των συμμαθητων του και το DS θα παει ακλαυτο
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#556955 Υπάρχει ήδη ps3, με το οποίο μάλιστα δεν ασχολούνται καθόλου (δεν ασχολείται και κανένας άλλος). Ότι θα πάει άκλαυτο το προβλέπω κι εγώ. Υπάρχει βέβαια και ο μικρός που ακολουθεί, οπότε θα το αξιοποιήσει αυτός :lol: .
Πήρα το 2DS-XL τελικά... :s_dunno