Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#537339
junior gt έγραψε:'Κάποτε ένας μεσήλικας κύριος την ώρα που επέστρεφε στο σπίτι του άκουσε θόρυβο. Κατάλαβε πως ήταν ληστής μέσα. Αμέσως είδε να έχει κάνει φτερά το ολοκαίνουργιο πανάκριβο στερεοφωνικό του. Βγήκε στο μπαλκόνι και αντίκρισε τον ληστή, έναν νεαρό – παρία της ζωής, να ακροβατεί στην μεσοτοιχία με το διπλανό διαμέρισμα και με το στερεοφωνικό στα χέρια του. Έκανε ησυχία για να μην τον τρομάξει και πέσει και σκοτωθεί.
Ο νεαρός εισβολέας πράγματι σαν είδε τον ιδιοκτήτη έπεσε στο κενό ευτυχώς από μικρό ύψος. Έντρομος ο ιδιοκτήτης τηλεφώνησε αμέσως στις Πρώτες Βοήθειες κι έπειτα πήγε γρήγορα κάτω να δει σε τι κατάσταση βρισκόταν ο κλέφτης. Τον ρώτησε αν είναι καλά. Τον συνόδευσε στο νοσοκομείο με το νοσοκομειακό όχημα. Στους γιατρούς που τον ρώτησαν από που ήξερε τον νεαρό τραυματία, απάντησε ”Είναι συγγενής μου”. Όλη την ώρα κι αφού οι γιατροί ενημέρωσαν πως δεν διατρέχει κίνδυνο η ζωή του, εκείνος του χάιδευε το κεφάλι. Τον ρωτούσε αν είναι μόνος στον κόσμο, αν έχει οικογένεια. Ο νεαρός αισθανόταν περίεργα και όμορφα, παρά το φόβο που πέρασε. Στο τέλος ο ιδιοκτήτης του είπε ”πάρε αυτά για μόλις βγεις από δω μέσα”, του έδωσε ένα σημαντικό χρηματικό ποσό και έφυγε, έχοντας ήδη ξημερώσει.

Πολλά χρόνια πέρασαν. Τον ιδιοκτήτη συνόδευαν στην τελευταία του κατοικία, στην Παιανία, μουσικοί, τραγουδιστές και η ελίτ της κοινωνίας. Το όνομα του Μάνος Χατζιδάκις. Όταν όλοι έφυγαν και το κοιμητήριο ερήμωσε, ένας νέος άντρας πλησίασε τον φρεσκοσκαμμένο τάφο και έκλαψε με λυγμούς. Ήταν εκείνος ο ληστής, ο παρίας, ο κλέφτης, ο περιθωριακός, που δεν είχε ξεχάσει το φέρσιμο του Χατζιδάκι στη δυσκολότερη – ίσως – στιγμή της ταραγμένης ζωής του'
.
Αντωνης Μποσκοϊτης


Αν τούτη η χώρα είχε ακόμα 10-20 Χατζηδάκηδες θα ήταν καλύτερη και σοφότερη, δεν το λέω μόνο για την πράξη που διαβάσαμε αλλά για την συνολική του παρουσία σαν πολίτης της χώρας, γιατί σαν καλλιτέχνη δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος να τον ψέξει.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#537349 Με το καλό να διαβάσουν κι άλλοι τη συνέντευξη να μάθουν για το τι γίνεται και τι ορίζει ο νομοθέτης σε τέτοιες περιπτώσεις ώστε την επόμενη φορά να μην υπάρχει βαρύγδουπες δηλώσεις για δολοφονίες κλπ...

Γενική παρατήρηση. Γιατί μια μειονότητα να έχει πάντα διαφορετική αντιμετώπιση (παράλογη πολλές φορές)? Γιατί αν στη περίπτωση ήταν ένα "απλό πρεζάκι" δεν θα είχε γίνει τέτοιος ντόρος...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#537362 Μλκα ότι ετοιμαζομουνα να ποσταρω την ίδια φωτό.

Έχει τρυπήσει ο πάτος.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#537365
g8777 έγραψε:Νέα επίπεδα ΣΚΑΤΙΛΑΣ το φόρουμ.
Εύγε.


Εικόνα

Ασορτι. :iconcool:
Το ότι ήταν drag queen και ακτιβιστής ξέχασαν να αναφέρουν. Νταξει, όμως, δικαιολογούνται. Ανορθόγραφοι είναι, λίγες απαιτήσεις έχει κάποιος.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#537369
g8777 έγραψε:Νέα επίπεδα ΣΚΑΤΙΛΑΣ το φόρουμ.
Εύγε.


Ποια σκατιλα? :hmmm:
Οι περισσότεροι γράφουν τους προβληματισμούς τους από τη δική τους σκοπιά...
Άστοχο και άχρηστο το ποστ σου...
Άβαταρ μέλους
By italakias
#537370
g8777 έγραψε:Νέα επίπεδα ΣΚΑΤΙΛΑΣ το φόρουμ.
Εύγε.


Εικόνα

Ασορτι. :iconcool:

Αδικεις τους φορουμιτες.
Μια χαρα γραφουν, δεν βλεπω κατι ακραιο.
Δεν ξερω ,μηπως σε χαλασε το αποτελεσμα της ιατροδικαστικης; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#537378 Ναι.Γιατι ολόκληρος τζι περίμενε ιατροδικαστή νά του πει αν πέθανε απο τις κλωτσιές 2 παλληκαραδων της φακής.Λες και αυτό ήταν τό ζήτημα εξ αρχης . Ιταλακια κάτι μαγκακους σαν εσένα τους έχω δεί άπειρες φορές στην ζωή μου, απλά ακολούθησα την γλίτσα.

Μιχε ευχαριστώ που θεωρείς άχρηστο το ποστ μου, αποτελούν επιβράβευση λογικής για τον οποιονδήποτε τέτοιες φιλοφρονήσεις.
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 24 Σεπ 2018, 22:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#537383 Δεν κατάφεραν να προσδιορίσουν το ακριβές αίτιο που επέφερε το θάνατο του 33χρονου Ζακ Κωστόπουλου οι ιατροδικαστές Καλογριάς, Μαριανού και Τσαντίρης (που ορίσθηκε από την οικογένεια) - Συμφωνούν ότι δεν έφερε «κακώσεις που να δικαιολογούν το θάνατο»

https://www.protothema.gr/greece/articl ... odikastes/
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#537387
g8777 έγραψε:Μιχε ευχαριστώ που θεωρείς άχρηστο το ποστ μου, αποτελούν επιβράβευση λογικής για τον οποιονδήποτε τέτοιες φιλοφρονήσεις.


ΠΡΈΠΕΙ πάντα να είσαι ειρωνικός η το κάνεις από επιλογή? :hmmm:

Δεν ξέρω τι περίμενε ολόκληρος τζι, πάντως η πραγματικότητα είναι ότι τέτοιες αντιδράσεις δικαιολογούνται μέχρι κάποιο όριο, όχι μόνο στη κοινωνία αλλά και στη δικαιοσύνη...
Το αν είναι τραμπουκοι, δολοφόνοι, μάγκες, παλικάρια της φακής, ρατσιστές η ότι άλλο, είναι άσχετο...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#537388 Πάντως να σε σκοτώσει 73χρονος καρκινοπαθης (σύμφωνα με τον γιο του) στις κλωτσιές είναι κομματάκι δύσκολο.

< >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#537393
g8777 έγραψε:Ναι.Γιατι ολόκληρος τζι περίμενε ιατροδικαστή νά του πει αν πέθανε απο τις κλωτσιές 2 παλληκαραδων της φακής.Λες και αυτό ήταν τό ζήτημα εξ αρχης . Ιταλακια κάτι μαγκακους σαν εσένα τους έχω δεί άπειρες φορές στην ζωή μου, απλά ακολούθησα την γλίτσα.

Μιχε ευχαριστώ που θεωρείς άχρηστο το ποστ μου, αποτελούν επιβράβευση λογικής για τον οποιονδήποτε τέτοιες φιλοφρονήσεις.

Η λογικη g8777 λεει οτι βλεπει καποιος τα πραματα λογικα και αντιμειμενικα.
Εσυ τα βλεπεις μονοπατα ή οπως σε συμφερει.
Αμα ησουνα σωστος θα αποδεχοσουν το γεγονος οτι ο καταστηματαρχης πηγε να δουλεψει την επιχειρηση του και οχι να τα βαλει με εναν ληστη.
Κανεις μας δεν αθωωσε τον καταστηματαρχη, ολοι ειπαμε οτι κακως το χτυπησε αλλα δεν θα τον σταυρωσουμε κιολας.
Και επειδη δε σου βγηκε η ιατροδικαστικημας λες τωρα για σκατιλες και ιστοριες για αγριους.
Και περιμενεις να σε παρουμε στα σοβαρα.
Ασε ρε τζι.
Περιορισου εκει στα λογοπαιγνοια με images και πηγαινε σε καναν παιδικο σταθμο να πουλησεις ηθικη, μαλακες δεν ειμαστε.