Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582183
Anonymous Founder έγραψε:Είναι σαν τους Έλληνες μάλλον, κάποιοι εξ ημών είναι ρατσιστές, κάποιοι άλλοι όχι. Έχω ακούσει φήμες να λένε πως κάποιοι Έλληνες είναι και εγκληματίες, αλλά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια.
ΥΓ: Γιώργο σύνελθε.

είπα εγώ ότι οι έλληνες είναι καλύτεροι; ή υπερασπίστηκα τους παραβατικούς έλληνες του εξωτερικού;

224v έγραψε:Θα εχουν και νομιμα χαρτια παραμονης πιστευω. Το λιγοτερο για μενα θα ηταν να πανε πισω στη χωρα τους... ουτε να τους ταιζουμε εδω στις φυλακες, να πιανουν και χωρους που δεν περισευουν.

σίγουρα θα έχουν χαρτιά και δεν πρόκειται να πάνε πουθενά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#582191 Εγώ πάντως πιστεύω στο ελληνικό επιχειρηματικό δαιμόνιο:
https://www.euro2day.gr/news/world/arti ... nnavh.html
Συνελήφθη ο Αλκης Δαυίδ στην Καραϊβική με κάνναβη $1,3 εκατ.
Μετέφεραν 5.000 δενδρύλλια κάνναβης, με στόχο «να αναπτύξουν νόμιμες επιχειρήσεις κάνναβης στην περιοχή». Αφέθηκε ελεύθερος με εγγύηση $30.000, παρέδωσε ωστόσο όλα τα ταξιδιωτικά του έγγραφα στις Αρχές, ενώ θα παρουσιαστεί στο δικαστήριο την Τρίτη.


Μαζί με τον δισεκατομμυριούχο συνεργάτη του συνελήφθη ο Αλκης Δαυίδ, γόνος της επιχειρηματικής οικογένειας Λεβέντη-Δαυίδ, στην ιδιοκτησία της οποίας ανήκει η Coca-Cola Hellenic Bottling Company.

Όπως μεταδίδει η Daily Mail, ο Άλκης Δαυίδ κρατήθηκε μαζί με τον συνεργάτη του μετά την προσγείωσή τους στον Άγιο Χριστόφορο (Saint Kitts) της Καραϊβικής με ιδιωτικό τζετ, καθώς κατηγορούνται ότι μετέφεραν κάνναβη αξίας $1,3 εκατ.

Ο γόνος της οικογένειας Λεβέντη-Δαυίδ, μαζί με τον συνεργάτη του, Τσέις Έργκεν, μετέφεραν στο αεροπλάνο περίπου 5.000 δενδρύλλια κάνναβης, σπόρους κάνναβης και προϊόντα ελαίου CBD της Swissx, με στόχο «να αναπτύξουν νόμιμες επιχειρήσεις κάνναβης στην περιοχή».

Μετά την προσγείωσή τους, τελωνειακοί υπάλληλοι τους «έθεσαν υπό κράτηση» για οκτώ ώρες, πριν τους αφήσουν. Λίγες ημέρες αργότερα, όταν επιχείρησαν να φύγουν από το νησί, οι δύο άνδρες συνελήφθησαν.

Στο αεροπλάνο βρισκόταν και ο ηθοποιός και φίλος τους, Τζόναθαν Ρις Μέγιερς.

Ο Δαυίδ αφέθηκε ελεύθερος με εγγύηση 30.000 δολαρίων, παρέδωσε ωστόσο όλα τα ταξιδιωτικά του έγγραφα στις Αρχές και έχει προγραμματιστεί να παρουσιαστεί στο δικαστήριο την Τρίτη.

Ο συνεργάτης του παραμένει στην φυλακή, καθώς η αστυνομία εντόπισε πάνω του μια ουσία που ο Δαυίδ υποστηρίζει ότι ήταν «φαρμακευτική κεταμίνη». Οσον αφορά τη σύλληψη του Εργκεν, κάνει λόγο για «στημένη υπόθεση». «Υποφέρει από διπολική διαταραχή και αυτό είναι το φάρμακό του. Συζητούσε με τον πρωθυπουργό Χάρις όταν ξαφνικά συνελήφθη από τις Αρχές».



Έχω εμπιστοσύνη στην Δικαιοσύνη του St. Christopher, και είμαι βέβαιος πως ο καλός αυτός κύριος της εξαιρετικής οικογένειας, είναι αθώος.
:s_blush
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582195 :lol:

ε να μην νομιμοποιηθεί αυτό το αθώο και ευλογημένο φυτό; :shifty: τα μεγάλα συμφέροντα το πολεμάνε κι αυτό
Άβαταρ μέλους
By g8777
#582204 Εικόνα

:inlove:

ΚΑΥΛΑΚΙ

Ανετοτατα τον έκανα γαμπρό :inlove:

Σιγά το έγκλημα που δήθεν έκανε, όλοι κάναμε νεανικές τρέλες. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By rafi
#582207
gianik έγραψε:διαλέχτε γαμπρό , ένας κ ένας οι φάτσες...
https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... s/2779184/
Καλά τι μαλλιά είναι αυτά; πιο χου δεν πάει. Σα διαφήμιση κομμωτηρίου.

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#582209 :lol:

Χρειάζεται μνεία σε εκπομπή του Λούλη Κουκλεντέ
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#582223
QsisVTS έγραψε:είναι της μόδας αυτά τα γελοία κουρέματα, γνωστός μου κάποια στιγμή μου πρότεινε να ξυρίσω κι εγώ τα πλαινά, αλλά κρατήθηκα και δεν είπα κάτι


Εικόνα

:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#582259 Έχουμε και άλλους γαμπρούς, αυτοί προτιμούν τα νότια προάστια:
https://www.iefimerida.gr/ellada/listes ... a-proastia
Εικόνα
:help:

Και μια χαρά παιδιά φαίνονται ρε γαμώτι, πώς και κατέληξαν στο έγκλημα; :s_cry
Και σωστή καταγωγή, και σωστά ονόματα, και σωστό χρώμα, όλα πόπα και παρόλα αυτά , ληστές σου λέει! Κάποιο λάθος ίσως;
:s_blush
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582261 τον έναν τον έχουν ξαναβγάλει, επειδή τον θυμάμαι

https://www.nou-pou.gr/newsroom/aytoi-e ... h-glyfada/

είναι που δουλεύει ο σωφρονισμός :shifty:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#582262 Λίγο περίεργη αυτή η φάση με τον Δαυίδ.

Με την περιουσία που έχει δεν είναι ο κλασικός τύπος που περιμένει να βγάλει λεφτά από παράνομες δραστηριότητες με την κάνναβη. Έτσι και αλλιώς, έχει ήδη νόμιμη επιχείρηση που ασχολείται με το εμπόριο προϊόντων βασισμένων στην κάνναβη, οπότε γιατί να το κάνει κρυφά; :hmmm:

Εδώ η κύρια επιχείρηση των προϊόντων που εμπορεύεται ξεκίνησε από την κόκα, η κάνναβη τους πείραξε; :lol:

ΥΓ. Εντωμεταξύ, για τους τρεις Πακιστανούς που επιτέθηκαν στον κρεοπώλη και συνελήφθησαν, ορίστηκε δικάσιμος και αφέθηκαν ελεύθεροι. Θα τους βρουν σίγουρα όταν έρθει η ώρα του δικαστηρίου... :thumbsdown:
Τελευταία επεξεργασία από axel12p και 14 Μάιος 2019, 18:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#582264
QsisVTS έγραψε:τον έναν τον έχουν ξαναβγάλει, επειδή τον θυμάμαι

https://www.nou-pou.gr/newsroom/aytoi-e ... h-glyfada/

είναι που δουλεύει ο σωφρονισμός :shifty:

Μόνον η θανατική ποινή εγγυάται πως ο εγκληματίας δεν θα ξανακυλίσει, αλλά νομίζω είναι κάπως υπερβολικό μέτρο για κλεφτρόνι.
:s_blush
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582265 ίσως φταίει που δε μπορεί να βρει καμιά δουλειά γραφείου

μήπως να ξαναδούμε το θέμα με τα προσωπικά δεδομένα, γιατί τώρα να σου βγάζουν τα στοιχεία φάτσα φόρα είναι κάπως