Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#650731
g8777 έγραψε:


Θα αυξηθουν οι φοροι αν επικρατησουν οι αναρχικοι.


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl










:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout

Διακο πατα το Διακο,σηκωσε τα Mig-Chaos . :adminpower:



Μίλησα ήδη με Putin και Πανόπουλο. Τελείωσε το θέμα... :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#650755
rx8_drifter έγραψε:Ο drdinos είχε ποστάρει ενα καταπληκτικό άρθρο για το τί επίδραση εχει αυτός ο άνθρωπος στον κρατικό μηχανισμό. Τεραστιο αλλα απίστευτα κατατοπιστικό.

https://www.theatlantic.com/magazine/ar ... nt/606793/


Zorz έγραψε:The President Is Winning His War on American Institutions

Κατά τι μακροσκελές, αλλά περιγράφει πολύ αναλυτικά την άλωση του κράτους και των θεσμών εκ των έσω.


Έχω να πιάσω ξυράφι κάνα δίμηνο, αλλά και πάλι δύσκολα μας μπερδεύει κανείς... :hmmm:


g8777 έγραψε:Αναλυτικοτατο :s_howdy

+

The Psychopath in Chief


Από παλιά ήταν αναμφισβήτητο ότι ο Trump είναι για ψυχίατρο. Λχ:
Donald Trump masqueraded as publicist to brag about himself

trident1971 έγραψε:Απο ότι φαινεται, οι μηχανισμοι που μεχρι τώρα θεωρουνταν θωρακισμένοι (θεσμοί) είχαν πηλινα πόδια και χρειαζονται αναδιαμόρφωση, σύν οτι μαλλον οι εκπρόσωποι τους ειχαν χασει λιγο την επαφη με το πως τους αντιλαμβανοταν το κοινό αλλα δεν εκαναν κατι γιατι μεχρι τοτε γιατι δεν ενιωθαν καποια απειλή.

Αν "μονος του" ο Τράμπ καταφερε να τους διαλύσει, μας λεει κατι και για το ποσο αποφασισμένος ειναι (για να κανει μαλακιες εστω, αλλα αποφασισμένος) αλλα και για το πόσο σαθροί ήταν οι αντιπαλοι του τελικά.


Ο Trump είναι το σύμπτωμα, όχι η αιτία της παρακμής των ΗΠΑ. Είναι IMO ανάλογη περίπτωση με τον λανθασμένο ισχυρισμό που έχει κάνει ο, Edit [Admin] ότι η παντοδύναμη και ακμαιότατη ΕΣΣΔ ήταν μια χαρά μέχρι που ήρθε ο άχρηστος/προδότης Γκορμπατσόφ και τα διέλυσε όλα. Το πρόβλημα σε ένα τέτοιο σκεπτικό είναι ότι αν αρκεί ένα άτομο -όσο ψηλά και να είναι στην ιεραρχία- για να τα διαλύσει όλα, τότε το σύστημα ήταν ελαττωματικό εξαρχής. Αντίστοιχα, οι μηχανισμοί είναι πάντα τόσο ισχυροί όσο τα στελέχη που τους επανδρώνουν. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#650966 Edit[Admin]

Μάλλον κάποιος mod διέγραψε όλες τις απαντήσεις. Εγώ θα τις επαναλαμβάνω λοιπόν. όσο μου το επιτρέπει η διαχείριση.

Για να σβηστούν μάλλον δεν το επιτρέπει η διαχείριση. [Admin]
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#651085 Επιστροφή με μηνύματα πάνω στο θέμα.
Όποιος έχει απορίες μόνο με PM στη διαχείριση. [Admin]
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#651103 Όταν η ανθρώπινη ζωή αποτιμάται €150...

https://www.nonpapernews.gr/download-no ... oy-dalikas


Ασπρόπυργος: Πέντε Ρομά οι δολοφόνοι του Τούρκου οδηγού νταλίκας
Εξιχνιάσθηκε η υπόθεση ανθρωποκτονίας 51χρονου Τούρκου οδηγού νταλίκας, η οποία διαπράχθηκε στις 8 Απριλίου στον Ασπρόπυργο.

Το θύμα είχε βρεθεί θανάσιμα τραυματισμένο, το πρωί της 9ης Απριλίου, εντός φορτηγού-τράκτορα, του οποίου ήταν οδηγός και ήταν σταθμευμένο σε υπαίθριο χώρο στην περιοχή Δύο Πεύκα στον Ασπρόπυργο.

Από την διενεργηθείσα νεκροψία-νεκροτομή, διαπιστώθηκε ότι τα τραύματα προήλθαν μαχαίρι. Με τελικό όφελος για ρους δολοφόνους...150 ευρώ.

Μετά από εμπεριστατωμένη έρευνα, εξακριβώθηκε ότι δράστες είναι πέντε ημεδαποί, δύο εκ των οποίων ανήλικοι. Ολοι Ρομά.

Ως κίνητρο του εγκλήματος φέρεται η ληστεία.

Για την υπόθεση σχηματίσθηκε δικογραφία, η οποία υποβλήθηκε στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών και η υπόθεση παραπέμφθηκε για διενέργεια κύριας ανάκρισης. Στη συνέχεια εκδόθηκαν εντάλματα, δυνάμει των οποίων συνελήφθησαν οι τέσσερις εκ των κατηγορουμένων, ενώ ο πέμπτος αναζητείται.

Οι κατηγορούμενοι θα οδηγηθούν σήμερα στον κ. Εισαγγελέα Εκτελέσεως Ποινών και στην Ανακρίτρια Ανηλίκων οι ανήλικοι.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#651148
Geo f1 έγραψε:https://www.newsit.gr/egklhma/epithesi-me-vitrioli-to-paidi-mou-pigaine-stin-douleia-tou-kai-vrethike-stin-entatiki-leei-sto-newsit-gr-o-pateras-tis/3034425/
Μια πανέμορφη νεαρή γυναίκα έπεσε θύμα επίθεσης με βιτριόλι στην Καλλιθέα.

Γκομενιλικι μυριζομαι..


Ετσι φαινοταν στην αρχη, λογω και του "οπλου" που χρησιμοποιηθηκε...

Τωρα το πραγμα εχει γινει πολυ πολυπλοκο, η δραστις εχει κανει πολυ λεπτομερες και σοβαρο σχεδιο για την επιθεση και τη διαφυγη.

Εν τω μεταξυ τα site εχουν ξεσαλωσει με το θεμα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#651735 Τον Νοέμβριο του 2018 ήταν η πρώτη φορά που το θύμα της επίθεσης με βιτριόλι επικοινώνησε με τον θύτη του. Αφορμή: ένας άνδρας. Σύμφωνα με το κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Star, η Ιωάννα είχε συνομιλήσει στο facebook με την 35χρονη που κατηγορείται ότι την περιέλουσε με βιτριόλι, στην Καλλιθέα, στις 20 Μαΐου.

Η 35χρονη είχε ενοχληθεί όταν ο σύντροφος της είχε κάνει στην 34χρονη Ιωάννα αίτημα φιλίας στο Facebook. Ακολουθούν τα μηνύματα που αντάλλαξαν οι δύο γυναίκες:
35χρονη: Γειά σου είμαι η E. Θέλω να σε ρωτήσω, τρέχει κάτι με τον Ν. ;
Ιωάννα: Όχι βέβαια… Μου έκανε αίτημα φιλίας και το αποδέχτηκα.
35χρονη: Εντάξει. Γιατί θέλω να ξέρεις ότι έχω σχέση μαζί του.
Ιωάννα: Οκ.
35χρονη: Σου έχει στείλει κάποιο μήνυμα;
Ιωάννα: Μην ανησυχείς, θα τον διαγράψω μου δίνει την εντύπωση ότι κοιτά πολλές.
35χρονη: Ιωάννα σε ευχαριστώ…

Σύμφωνα με πληροφορίες του STAR, η Ιωάννα διέγραψε από το facebook τον επιχειρηματία. Μετά από κάποιους μήνες, όμως, της κάνει πάλι αίτημα φιλίας, εκείνη το αποδέχεται και της στέλνει μήνυμα ότι ειναι ελεύθερος και ότι δεν έχει σχέση με την 35χρονη. Η Ιωάννα δεν απαντά.

Η 35χρονη, όμως, παρακολουθεί στο facebook ποιος κάνει αίτημα φιλίας σε ποιον και ανακαλύπτει ότι γίνονται ξανά φίλοι. Μάλιστα, η 35χρονη είχε παρακαλέσει συγγενικό πρόσωπο της Ιωάννας για να σταματήσει να μιλά με τον επιχειρηματία.

https://www.newsit.gr/egklhma/epithesi- ... tdiscovery
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#651754 Και μπράβο στο newsit για το λειτουργημα


< Note >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#651767 https://www.ladylike.gr/celebrities/ali ... ove-story/

Αλίκη – Δημήτρης: Το αιώνιο love story

Ο έρωτάς τους, στην αρχή, ήταν ένα τρυφερό μυστικό – όμως, σε μια πόλη σαν την Αθήνα των glam ‘60’s, λίγα ερωτικά μυστικά έμεναν κρυφά για πολύ. Ο Δημήτρης, που στα βραδινά τραπέζια του θιάσου δήλωνε – μεταξύ σοβαρού κι αστείου – πως ήταν «καιρός να βρει ένα μαζεμένο κορίτσι και να παντρευτεί», έβγαινε μεταμεσονύχτια μυστικά ραντεβού με την Αλίκη, σε απόμερα καφέ και ταβερνάκια. Και η Δέσπω το ‘μαθε…

Το ποιά ήταν – ανεπισήμως – η αντίδρασή της, δεν είναι γνωστό. Επισήμως, η θεατρική ιστορία κατέγραψε πως την πρώτη μέρα που έγινε γνωστή η σχέση των δύο σταρ – μετά από κείνον, τον περίφημο «μυστικό αρραβώνα», πάνω στη σκηνή του «Κεντρικόν» – κατέφθασε στο καμαρίνι της Αλίκης μια τεράστια ανθοδέσμη από λουλούδια και στάχια, με ένα ευγενικό μπιλιέτο: «Να ζήσετε ευτυχισμένοι. Δέσπω Διαμαντίδου». Κυρία μεγάλη κάτω τα φώτα της σκηνής – ακόμα, όμως μεγαλύτερη στην αυλαία της…
Άβαταρ μέλους
By elteo
#652386 Eυτυχώς η μεγάλη κινητοποίηση 'θορύβησε' την λεγάμενη και το παράτησε πριν γίνει κάτι σοβαρό που θα σημαδέψει την ζωή του. (βιασμός, παιδική πορνογραφία, θάνατος)

ΕΥΤΥΧΩΣ!
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#652388 Εμετός
Τέρατα, δεν μπορείς να φυλαχθεις από παντού σου έρχονται
Ο άλλος ο edit, mod στην Ρόδο να βιάζει την κοπέλα ΑΜΕΑ και να σκοτώνει την φοιτήτρια.
Η edit, mod να αρπάζει το κοριτσάκι

Edit, mod
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#652408 Η κατάσταση αυτή μάλλον θα οδηγήσει τους γονείς να βάζουν trackers στα παιδιά και είμαι απόλυτα σίγουρος ότι κάποιοι το έχουν ήδη σκεφτεί (αν δε το χουν κάνει κιόλας). Ακραίο μεν αλλά δε θα ήθελα να είμαι στη θέση κάποιου που αγνοείται το παιδί του. Εδώ βάζουμε σε αυτοκίνητα και ζώα για να μη τα χάσουμε και τα κλαίμε μετά.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#652665 Το αλλο το ...νοπανο το επαιζε "γιατρος ογκολογος" και πηρε τουλαχιστον 2 ατομα στο λαιμο του...

Ας ελπισουμε οτι θα οδηγησει και το νομοθετη σε μια καλυτερη λυση για τον "ογκολογο" πατερα, που εχει μεταβιβασει στη 12χρονη κορη του την σπιταρα που ζουσε για να τη διαφυλαξει στην υγεια των κοροϊδων.