Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#451597 Μηπως πρεπει να ξαναγυρισει η θανατικη ποινη για καποιες περιπτωσεις σαν αυτη της αδικης σφαγης της κοπελας;

Το κλεισιμο στη φυλακη ειναι χαδι για το ρεμαλι αυτο......
Άβαταρ μέλους
By dstou
#451878 Έκανα καινούργια συκωταριά με το βίδεο της αστυνομίας (?) τη στιγμή που συλλαμβάνουν τον 58χρονο, ελπίζω να μην είναι δικό τους και απλώς να το έδωσε στα πορνοκάναλα κάποιο παρακείμενο μαγαζί.
Πέφτουν επάνω του από πίσω του 5-6 νοματαίοι εντελώς στο μπουλούκι, και ένας στο τέλος βάζει στο πόδι του το παπούτσι του μπροστά στην κάμερα, το οποίο προφανώς πρόλαβε και βγήκε στο σαματά των 5 δευτερολέπτων (φανταστείτε να ήταν και κάτι με μεγαλύτερη διάρκεια ή ένταση). :lol:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#451911
DAP έγραψε:Μηπως πρεπει να ξαναγυρισει η θανατικη ποινη για καποιες περιπτωσεις σαν αυτη της αδικης σφαγης της κοπελας;

Το κλεισιμο στη φυλακη ειναι χαδι για το ρεμαλι αυτο......


Σε χώρες σαν τη δικιά μας, όπου έχει επικρατήσει η απόλυτη ανομία και ο παραλογισμός, το πιθανότερο είναι να πάρει άδεια από τη φυλακή σε μερικά χρόνια...

(βλέπε και εδώ :lipsealed: ----->>>> http://www.naftemporiki.gr/story/1293166)
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#451948
dstou έγραψε:Έκανα καινούργια συκωταριά με το βίδεο της αστυνομίας (?) τη στιγμή που συλλαμβάνουν τον 58χρονο, ελπίζω να μην είναι δικό τους και απλώς να το έδωσε στα πορνοκάναλα κάποιο παρακείμενο μαγαζί.
Πέφτουν επάνω του από πίσω του 5-6 νοματαίοι εντελώς στο μπουλούκι, και ένας στο τέλος βάζει στο πόδι του το παπούτσι του μπροστά στην κάμερα, το οποίο προφανώς πρόλαβε και βγήκε στο σαματά των 5 δευτερολέπτων (φανταστείτε να ήταν και κάτι με μεγαλύτερη διάρκεια ή ένταση). :lol:



Ειδικος δέν είμαι, ας μας πούν οι QsisVTS και giannik σαν πιο εμπειροι τη γνώμη τους, αλλά εγώ πάντως το είδα για αρκετά αποτελεσματικό takedown και λογικά οι συγκεκριμένοι αστυνομικοί έχουν παρακολουθήσει κάποια εκπαίδευση πάνω στο θέμα.

Το να κατεβάσεις κάποιον ο οποίος α) δέν θέλει να κατέβει, β) ενδεχομένως έχει όπλο, γ) χωρίς να τον τραυματίσεις, δέν είναι καθόλου απλή υπόθεση. Ενας μόνος του μπορεί να κάνει καλά δύο και τρία άτομα, αν δέν ξέρουν τι κάνουν.

Στο βίντεο φαίνεται οτι οι δύο πρώτοι ελέγχουν ο καθένας απο ένα χέρι (ωστε να μην μπορεί να τραβήξει οπλο ή μαχαίρι) και μετά έρχονται οι υπόλοιποι και ελέγχουν μέση και πόδια.



Άβαταρ μέλους
By dimviii
#452246 αυτος είναι ο δολοφόνος της νεαρης εφοριακου

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By otso
#452258 Η πλακα ειναι να μην ειναι, αλλα να εψαχναν κανα πρεζακια να του το φορτωσουν . Το οτι ομολογησε δεν λεει τιποτα .
Άβαταρ μέλους
By elteo
#452289 Οτσο θα βρήκε κάτω το κινητό της και σου λέει δεν το πουλάω ένα 20ρικο να πάρω την δόση μου.
Άβαταρ μέλους
By otso
#454970 Επιασαν επ’ αυτοφώρω τέσσερις Ρομά να κάνουν πλιάτσικο σε εταιρεία στη Μάνδρα

http://www.iefimerida.gr/news/376574/ep ... sti-mandra

Παλι πιανουν ανθρωπους εν ωρα εργασιας . Πρεπει να επεμβει το Διεθνες Συμβουλιο Εργασιας.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#454976
fubar.gr έγραψε:
dstou έγραψε:Έκανα καινούργια συκωταριά με το βίδεο της αστυνομίας (?) τη στιγμή που συλλαμβάνουν τον 58χρονο, ελπίζω να μην είναι δικό τους και απλώς να το έδωσε στα πορνοκάναλα κάποιο παρακείμενο μαγαζί.
Πέφτουν επάνω του από πίσω του 5-6 νοματαίοι εντελώς στο μπουλούκι, και ένας στο τέλος βάζει στο πόδι του το παπούτσι του μπροστά στην κάμερα, το οποίο προφανώς πρόλαβε και βγήκε στο σαματά των 5 δευτερολέπτων (φανταστείτε να ήταν και κάτι με μεγαλύτερη διάρκεια ή ένταση). :lol:



Ειδικος δέν είμαι, ας μας πούν οι QsisVTS και giannik σαν πιο εμπειροι τη γνώμη τους, αλλά εγώ πάντως το είδα για αρκετά αποτελεσματικό takedown και λογικά οι συγκεκριμένοι αστυνομικοί έχουν παρακολουθήσει κάποια εκπαίδευση πάνω στο θέμα.

Το να κατεβάσεις κάποιον ο οποίος α) δέν θέλει να κατέβει, β) ενδεχομένως έχει όπλο, γ) χωρίς να τον τραυματίσεις, δέν είναι καθόλου απλή υπόθεση. Ενας μόνος του μπορεί να κάνει καλά δύο και τρία άτομα, αν δέν ξέρουν τι κάνουν.

Στο βίντεο φαίνεται οτι οι δύο πρώτοι ελέγχουν ο καθένας απο ένα χέρι (ωστε να μην μπορεί να τραβήξει οπλο ή μαχαίρι) και μετά έρχονται οι υπόλοιποι και ελέγχουν μέση και πόδια.




χωρίς να είμαι ειδικός ούτε εγώ και ξέροντας ότι οι αστυνομικοί έχουν κάποια εκπαίδευση (μου έχει δείξει και κάποια λίγα πράγματα ένας φίλος αστυνομικός) μια χαρά μου φαίνεται από τη στιγμή και που δεν την έπεσαν σε κάποιον όντως επικίνδυνο εκείνη τη στιγμή και το πήγαν αρκετά safe (ένα χέρι ο καθένας και το τον κορμό και πόδια μετά που λες μου φαίνεται πάρα πολύ ωραίο) και χωρίς να τον τραυματίσουν και φυσικά να κινδυνεύσουν και οι ίδιοι που είναι το πιο σημαντικό

αυτό βασικά μου κάνει εντύπωση ότι τον ρίχνουν κάτω πολύ μαλακά και με προσοχή, θα περίμενα περισσότερη αγριάδα να μην προλάβει να καταλάβει από πού του ήρθε

και ο τύπος που του έφυγε το παπούτσι είναι απαράδεκτός που πήγε με λυμμένα κορδόνια για κάτι τέτοιο :lol:

σε πιο επικίνδυνες φάσεις πάντως κάνουν άλλα πράγματα και στέλνουν και άλλους τύπους, εδώ μιλάμε για τελειωμένη κατάσταση αν του εξασφάλιζαν τα χέρια δεν θα είχε και πολλή δύναμη να αντισταθεί επιπλέον και ο αστυνομικός με το μπεζ παντελόνι που εμφανίζεται κάποια στιγμή θα μπορούσε να τον κανονίσει και μόνος του μιας και φαίνεται βουνό μπροστά του.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#455148
otso έγραψε:Επιασαν επ’ αυτοφώρω τέσσερις Ρομά να κάνουν πλιάτσικο σε εταιρεία στη Μάνδρα

http://www.iefimerida.gr/news/376574/ep ... sti-mandra

Παλι πιανουν ανθρωπους εν ωρα εργασιας . Πρεπει να επεμβει το Διεθνες Συμβουλιο Εργασιας.


Να τους γράψουμε στον ΟΑΕΔ.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#455149 αυτοί να είσαι βέβαιος ότι παίζουν διπλή μπαλίτσα με κεα και μέρισμα

ο χαμηλόμισθος φιλοξενούμενος στο σπίτι της μαμάς του θα πάρει @@ :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#455150
QsisVTS έγραψε:αυτοί να είσαι βέβαιος ότι παίζουν διπλή μπαλίτσα με κεα και μέρισμα

ο χαμηλόμισθος φιλοξενούμενος στο σπίτι της μαμάς του θα πάρει @@ :iconcool:


Λες να μη το ξερω? :(
Άβαταρ μέλους
By gianik
#455171
QsisVTS έγραψε:αυτοί να είσαι βέβαιος ότι παίζουν διπλή μπαλίτσα με κεα και μέρισμα

ο χαμηλόμισθος φιλοξενούμενος στο σπίτι της μαμάς του θα πάρει @@ :iconcool:


συνήθως έχουν 2 ταυτότητες (γνήσιες)...
μία με '' αγνώστου πατρός'' και μία με το κανονικό το πατρώνυμο... :iconcool: