Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#449590
otso έγραψε:Αλλη λυση δεν βλεπεις αγαπητε Ασιμωφ ; η με αυτους η με μας;



+οο
Άβαταρ μέλους
By markvag
#449844
otso έγραψε:Αλλη λυση δεν βλεπεις αγαπητε Ασιμωφ ; η με αυτους η με μας;


Συνήθως πάντως, έτσι απαντάει πολύς κόσμος εδώ μέσα... είτε άσπρο ξέξασπρο, είτε μαύρο κατράμι...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#449860 Εγώ πάντως είμαι με μαφιόζους και big time lawyers για έρθει trickle down η πολυπόθητη ανάπτυξη :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#449873
Red Garland έγραψε:Όταν απελευθερώνεις την πώληση Η/Ε στην Ελλάδα και παίρνεις σενάριο για ταινία:

Οι δύο βαρυποινίτες είχαν δώσει εντολή στους τρεις Αλβανούς να εκφοβίσουν τον Ζαφειρόπουλο, προκειμένου να ζητήσει χρήματα από πελάτη του, κατηγορούμενο για το σκάνδαλο της Energa. Ο πελάτης του Ζαφειρόπουλου φέρεται να χρωστούσε λεφτά στους βαρυποινίτες από το 2015, όταν τους είχε βάλει να σκοτώσουν δικηγόρο στην περιοχή της Πεντέλης, τον οποίο τελικά και τραυμάτισαν σοβαρά στο κεφάλι.


Η ένοπλη επίθεση εναντίον του νομικού εκπροσώπου του ΛΑΓΗΕ έγινε στις 3ης Νοεμβρίου στην Πεντέλη

Τελικά ο Φλώρος δεν ήταν λαμόγιο μυκονιάτικο , αλλά έχει μεγαλύτερο βάθος...
:metalo:
Εικόνα


(Μην ενοχλείστε, εγώ αφορμή για να ξαναβάλω την φωτογραφία ήθελα...).

Φυσικά, οι εταιρείες ενέργειας ετούτη την στιγμή στην χώρα, δεν είναι λαμόγια σαν αυτούς τους δύο, είναι σοβαροί επιχειρηματίες και κάνουν καλά την δουλειά τους... :s_hang
Όχι σαν την ΔΕΗ με τους βρωμο-λιγνίτες της... :s_dance
Και τον Φωτόπουλο, κυρίως αυτόν. :s_shout

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ν' ανοίξει η αγορά στους σοβαρούς επιχειρηματίες αυτού του τόπου, για να παραχθεί πλούτος! Δείτε πόσο πλούτο ακούμπησε ο Μηλιώνης στην Μύκονο (αν δεν με πιστεύετε, ρωτήστε και τα ξεκ :lipsealed: λίδια που συμμετείχαν... :s_cry ).

Α, το ξέχασα, να πούμε εδώ πως ο Φλώρος θεωρεί πως κακώς είναι στην φυλακή και πως έχει αδικηθεί. Κάποια στιγμή βέβαια που ήταν εκτός, έκοψε το βραχιολάκι που είχαν στο πόδι του (λέει πως τον εμπόδιζε να κόψει τα νύχια, δεν ξερω... :s_dunno ).

Τέσπα, εγώ είμαι υπέρ της ιδιωτικής πρωτοβουλίας όπως γνωρίζετε... :s_shout
(γιατί κάποιος πρέπει να πληρώνει τον μισθό μου... :s_bye )
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#449930 Για τον κυριούλη που σκότωσε τον (2ο διαρρήκτη μετά τον πρώτο το 1996), διαρρήκτη (ρομά) την ώρα που προσπαθούσε να διαρρήξει το μαγαζί του στη Δράμα δε σχολιάσαμε τίποτα...
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#449941 Μην τρελαθουμε!
Απο ποτε αποπειρα κλοπης εχει ως ποινη τον θανατο;
Ας τους εδειχνε οτι τους ειδε, ωστε να τους αποτρεψειι. Ας επαιρνε την αστυνομια!
Κλοπη ηταν, δεν ηταν ληστεια. Στο μπαλκονι του ηταν αυτος και αυτοι κατω στο δρομο., Δεν κινδυνεψε η ζωη του ωστε να χρησιμοποιησει οπλο!
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#449956 Για να τον σκότωσε μια κι έξω, τον σημάδεψε και μάλιστα καλυμμένος στο μπαλκόνι.
Αν ήθελε να τον διώξει μπορούσε να πυροβολήσει στον αέρα, αλλά σιγά μην το ήθελε.
Άσε που συνέβη για δεύτερη φορά
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#449957 Αν στην προκειμένη στρέψει εναντίον του όπλο (ή κάτι που μοιάζει με όπλο, σκοτάδι είναι, ημίφως είναι και ένας λοστός σαν κάννη μοιάζει) και ο αμυνόμενος τον πυροβολήσει αλλάζει κάτι;
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#449962 Αυτό είναι υπόθεση.
Η χειροπιαστη πραγματικότητα είναι ότι ο εν λόγω του έριξε στην ψύχρα από ψηλά και μάλιστα είναι υποτροπος.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#449968 Δεν το βλέπω τόσο προφανές, εκτός αν υπάρχει μαρτυρία οπότε το να πυροβολήσεις για να σκοτώσεις χωρίς να είσαι σε άμυνα είναι "εν ψυχρώ" ή όπως το λένε τέλος πάντων...
Εκτός αν είχαν προηγηθεί περιστατικά και τους είχε προειδοποιήσει... (διόλου απίθανο και αυτό)