Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#491441 Μιλάμε για το Έβερεστ (επαναλαμβανόμενα ηλεκτροσόκ από αστυνομικό) και τον Λυκαβητό (χωρίς δίπλωμα) στην ίδια συζήτηση σα να είναι παραπλήσιου μεγέθους... Πραγματικά είναι τέτοια η απόσταση μεταξύ τους που δεν έχει καν νόημα να αναφέρουμε τον Λυκαβητό στη συζήτηση για το Έβερεστ.

Κι αυτά τα γράφει κάποιος κολλημένος με την τυπικότητα που δεν υπήρξε ποτέ "σβούρος" με παπάκι (*) και του τη δίνει απίστευτα αυτή η νοοτροπία 16χρονων/17χρονων/κτλ...

(*): όπως τους αποκαλούν στην Κρήτησ
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#491445 Tα οποία ηλεκτροσόκ ειναι εν δυνάμει θανατηφόρα ετσι? Απ την άλλη πάλι καλά να λέμε που δεν έχουμε γίνει Αμερική, ο κόσμος έχει ακόμα αλλεργεία σε τέτοιες μπατσοσυμπεριφορές και οι διαφοροι τριντεντ ειναι θέλω να πιστεύω μειοψηφία
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#491451
saxon_747 έγραψε:
trident1971 έγραψε:
Τωρα τα υπολοιπα περι αστυνομικης βιας που γραφτηκαν στο αρθρο ειναι πιπες ολκης και σαλτσα να γεμιζει το φαγητο.. Ας ειχαν διπλωμα τα μαλακισμενα (που το καναμε γαργαρα) και φυσικα οταν την κανεις και σε κυνηγουν λογικο ειναι να αντιμετωπισεις δυσκολιες οταν σε πιασουν.


Εγώ θα σε πίστευα, αλλά έχεις γράψει και τα παραπάνω.

Αποριες:

Ας είχαν δίπλωμα για να μη τους πετάξουν στις λάσπες; Για να μη τους κάνουν ηλεκτροσόκ;

Γιατί είναι μαλακισμένα; Δεν είχαν δίπλωμα ή δεν είχαν ΜΑΖΙ τους δίπλωμα;

Πίπες και σάλτσες η αστυνομική βία;

Αφού "την κάνανε" πως τους πιάσανε;

"Δυσκολίες" η αστυνομική βία; Ας πούμε σαν να λέμε έπεσε η ζαρτινιερα πάνω σου;


Τα περι ηλεκτροσοκ απαντηθηκαν στην παραγραφο που ελεγε για αφαιρεση συνταξης ως τιμωρια για παραδειγματισμο αυτου που το εκανε.
Ειναι τωρα σαφες η θα παιξουμε το παιχνιδι του χαρταετου?

Τα περι λασπων κλπ αναφερονται στο οτι στο αρθρο παρουσιαζονται οι διαφοροι κατι σαν Παναγιες που δεν εκαναν τιπτα και τραβηξαν τα πανδεινα. Κριμα τα παιδια μωρε.
Ο ιδιος ο παθων λεει οτι γκαζωσε μολις ειδε αστυνομια. Ξανα, το διαβασε κανεις ολο το αρθρο?

Αμα θελει 3 ποστ εξηγηση για να γινει αντιληπτο οτι μιλαω για 2 διαφορετικα πραγματσ στο ιδιο κειμενο, δεν μπορω να κανω κατι παρπανω
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#491463 Εγω βλεπω να γραφεις να σκισουνε τον θυτη, απ τη αλλη ομως επισημαινεις για το θυμα οτι "τα θελε και τα παθε!"
Γενικως σκισιμο εκατερωθεν... :lol:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#491465 Δυστυχως για αλλη μια φορα δεν υπαρχει δικαιοσυνη. Αλλα πλεον δεν κανει εντυπωση. Τωρα αν παει τον πιασει ο αλλος τον συνταξιουχο μπατσο και του κανει ηλεκτροσοκ στα @@ για 2-3 εβδομαδες, θα φταιει ε;

@τριντεντ
Συγκρινεις το φοβο ενος πιτσιρικα με την ευθυνη του επαγγελματια αστυνομικου; Πας καθολου καλα;
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#491467
Y.V έγραψε:Εγω βλεπω να γραφεις να σκισουνε τον θυτη, απ τη αλλη ομως επισημαινεις για το θυμα οτι "τα θελε και τα παθε!"
Γενικως σκισιμο εκατερωθεν... :lol:


Που ακριβως το εγραψα αυτο?

xenos έγραψε:@τριντεντ
Συγκρινεις το φοβο ενος πιτσιρικα με την ευθυνη του επαγγελματια αστυνομικου; Πας καθολου καλα;


Καθολου, για αυτο και ειπα παραπανω οτι η ποινη για το ιδιο εγκλημα θα πρεπει να ειναι διαφορετικη.

Μια χαρα παω, ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#491468
trident1971 έγραψε:
Τα περι λασπων κλπ αναφερονται στο οτι στο αρθρο παρουσιαζονται οι διαφοροι κατι σαν Παναγιες που δεν εκαναν τιπτα και τραβηξαν τα πανδεινα. Κριμα τα παιδια μωρε.
Ο ιδιος ο παθων λεει οτι γκαζωσε μολις ειδε αστυνομια. Ξανα, το διαβασε κανεις ολο το αρθρο?


Μάλλον εσύ πρέπει να ξαναδιαβασεις το άρθρο : πουθενά δε γράφει ότι γκαζωσε ενώ ήταν καταδίωξη σε εξέλιξη.

Ερωτήσεις:

1. Εσύ δικαιολογεις τις "συνέπειες του νόμου" έστω και αν τα θύματα "δεν ήταν παναγιες";

2. Γενικά, από ποιο σημείο παραβατικοτητας και μετά, θα δικαιολογουσες ανάλογες συμπεριφορές;

3. Τι ακριβώς θεωρείς "πάνδεινα";
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#491484
saxon_747 έγραψε:
trident1971 έγραψε:
Τα περι λασπων κλπ αναφερονται στο οτι στο αρθρο παρουσιαζονται οι διαφοροι κατι σαν Παναγιες που δεν εκαναν τιπτα και τραβηξαν τα πανδεινα. Κριμα τα παιδια μωρε.
Ο ιδιος ο παθων λεει οτι γκαζωσε μολις ειδε αστυνομια. Ξανα, το διαβασε κανεις ολο το αρθρο?


Μάλλον εσύ πρέπει να ξαναδιαβασεις το άρθρο : πουθενά δε γράφει ότι γκαζωσε ενώ ήταν καταδίωξη σε εξέλιξη.

Ερωτήσεις:

1. Εσύ δικαιολογεις τις "συνέπειες του νόμου" έστω και αν τα θύματα "δεν ήταν παναγιες";

2. Γενικά, από ποιο σημείο παραβατικοτητας και μετά, θα δικαιολογουσες ανάλογες συμπεριφορές;

3. Τι ακριβώς θεωρείς "πάνδεινα";


«Μόλις φτάσαμε στη διασταύρωση, ένα περιπολικό ξεκίνησε έξω από το Τμήμα. “Ρε μαλάκες, έρχεται η Αστυνομία”, φώναξε ένας και αμέσως όλοι άνοιξαν το γκάζι. Γκάζωσα και ’γω, για να μην μείνω πίσω και τους χάσω», λέει ο Γιάννης Παπακώστας.


Μαλλον θα το φανταστηκα... αλλα για δες :)
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#491488 Από αυτό εσύ καταλαβαίνεις ότι υπήρξε καταδίωξη;

Άλλο ΗΡΘΕ η αστυνομία, άλλο ΜΕ ΚΑΤΑΔΙΏΚΕΙ η αστυνομία. (Με φάρους , σειρήνες κτλ)

Απαγορεύεται να γκαζωσεις αν δεις μπατσικο;
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#491491
«Τι έκανε το παιδί;», ρωτάει.
«Την κοπάνησε, όταν του ζητήσαμε να σταματήσει», απαντάει ο αστυνομικός που τον είχε συλλάβει.
«Ποιος την κοπάνησε; Μου είπες να κάνω δεξιά και έκανα», λέει ο Γιάννης.
«Ποιον λες να πιστέψουν; Εσένα ή εμένα;», απαντάει ο αστυνομικός χαμογελώντας ειρωνικά.


Ό,τι και να γράψουμε για την πάρτη σου θα το κόψει η λογοκρισία και είναι κρίμα γιατί μπορώ να σε στολίσω καταλλήλως :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#491496
rx8_drifter έγραψε:
«Τι έκανε το παιδί;», ρωτάει.
«Την κοπάνησε, όταν του ζητήσαμε να σταματήσει», απαντάει ο αστυνομικός που τον είχε συλλάβει.
«Ποιος την κοπάνησε; Μου είπες να κάνω δεξιά και έκανα», λέει ο Γιάννης.
«Ποιον λες να πιστέψουν; Εσένα ή εμένα;», απαντάει ο αστυνομικός χαμογελώντας ειρωνικά.


Ό,τι και να γράψουμε για την πάρτη σου θα το κόψει η λογοκρισία και είναι κρίμα γιατί μπορώ να σε στολίσω καταλλήλως :s_empathy


Ενταξει βρε παιδια, αλλα "μηδενι δικην δικασεις πριν αμφοιν μυθον ακουσεις"

Το τι ειπε το παιδι μπορει να ειναι και σκοπιμο ειδικα αφου προσπαθει να ακυρωσει την μαρτυρια του αλλου με το "ποιον θα πιστεψουν!
Αυτα τα κρινει το δικαστηριο και οχι ο καθενας που με το θυμικο παιρνει το μερος του ενος η του αλλου!