Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#588730 Μαφία Κορυδαλλού: Νέα στοιχεία για τις ύποπτες σχέσεις δικηγόρων – κακοποιών

Μέλη της επονομαζόμενης «μαφίας των δικηγόρων» προχωρούσαν σε συναντήσεις με την ηγεσία της ΕΛΑΣ για να λάβουν … εγγυήσεις για αξιωματικούς της Αστυνομίας που θα χειρίζονταν τις υποθέσεις τους! Κι η ηγεσία της ΕΛΑΣ φέρεται να έδινε διαβεβαιώσεις στους ύποπτους δικηγόρους ότι οι εν λόγω αξιωματικοί είναι «ικανοί» και πρέπει να «τύχουν της εμπιστοσύνης τους». Σε μια πλήρη αντιστροφή των ρόλων όπου οι πολίτες ελέγχουν –μέσω της λεωφόρου Κατεχάκη- τους αξιωματικούς που θα αναλάβουν τις υποθέσεις τους. Κι όχι να συμβαίνει το αντίθετο…


:s_dunno
Άβαταρ μέλους
By 224v
#588744
Corto Maltese έγραψε:
Serf έγραψε:Πολύ αστείο!! Ο άλλος σκότωσε άνθρωπο (νομίζω για κτηματικές διάφορες) και στα δέκα χρόνια είναι έξω. Εγώ λέω να μην μπαίνουν φυλακή καν

Κι αν έβγαινε στα 15 τι θα άλλαζε στο σκεπτικό σου; :hmmm:


Ε !!! λοιπον να μην μπαινουν μεσα καθολου!!! Εχω μια σκεψη βεβαια σαν τιμωρια αλλα δεν ειναι κοινωνικα αποδεκτη.... πλεον.. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#588749 Μπα Γαλλικου μαλλον αλλωστε η Γκιγιοτινα ειναι γαλλικη λεξη και καπου υπαρχουν σαν μουσιακα κοματια... ελαχιστο κοστος.... :iconcool: ισως σας διαφευγει τι εκαναν σε αυτην που αποπειραθηκε να σκοτωσει τον Λενιν το 1921 νομιζω... με συνοπτικες διαδικασιες για γκουγκλαρετε να λυθουν οι αποριες...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#588752 Ο κουμμουνισμος δεν προκρίνει λύσεις στυλ όπλο παρά ποδα αγαπητέ 224v. Εκτός αν ξέρεις κάτι που αγνοούμε οι υπόλοιποι.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#588758
224v έγραψε:Μπα Γαλλικου μαλλον αλλωστε η Γκιγιοτινα ειναι γαλλικη λεξη και καπου υπαρχουν σαν μουσιακα κοματια... ελαχιστο κοστος.... :iconcool: ισως σας διαφευγει τι εκαναν σε αυτην που αποπειραθηκε να σκοτωσει τον Λενιν το 1921 νομιζω... με συνοπτικες διαδικασιες για γκουγκλαρετε να λυθουν οι αποριες...


Καλά της έκαναν.
Να διαβάσεις τι σημαίνει δικτατορία του προλεταριάτου. :rtfm:
Υγ: το 1918 ένα χρόνο μετά την επανάσταση προσπάθησε να σκοτώσει τον Λένιν η αναρχικιά κυρία. Μου διαφεύγει το όνομά της.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#588762
g8777 έγραψε:Ο κουμμουνισμος δεν προκρίνει λύσεις στυλ όπλο παρά ποδα αγαπητέ 224v. Εκτός αν ξέρεις κάτι που αγνοούμε οι υπόλοιποι.


Ταληρακια παρακαλω... γιατι ομολογω εχω μια δυσκολια να καταλαβω την συνδεση με το "οπλο παραποδα. του τελους του Σεπτεμβρη και μεσα Οκτωβρη του 1949". στην ομηλια του ακατανομαστου στην Αλβανια του Χοτζα προς τους μαχητες του, Ελληνες και Σλαυομακεδονες. Τα ειπε και το Βουκουρεστι βεβαια τοτε απο το ραδιοφωνο.

junior gt, και φυσiκα καλα της εκαναν δεν λεω το αντιθετο, τωρα ομως με 11 φονους ιδεολογικους, περιφανια για την ιδεολογια του... και αδειες για να ξεσκασει.... :metalo: (μας κοστιζει και η διαβιωση τους και φυλαξη του)
Άβαταρ μέλους
By markvag
#588766 Σε όλες τις κουβέντες τελικά χωράει η ΕΣΣΔ... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#588775 70 χρόνια πείραμα και φυσικά χωράει, ώστε να διδασκόμαστε από την ιστορία, και τα καλά αλλά και τα καλά του συστήματος της.

.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#588777
224v έγραψε:70 χρόνια πείραμα και φυσικά χωράει, ώστε να διδασκόμαστε από την ιστορία, και τα καλά αλλά και τα καλά του συστήματος της.

.


Έτσι σε θέλω σύντροφε και συνάδελφε.
Βλέπω είσαι χειρότερος κΟΥμμουνιστής και από μένα. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#588858
dimik έγραψε:Ο Σακκάς, αυτό το καλό παιδί; Δεν το πιστεύω

< >



Ο οποιος μαζι με τον αλλον ειχαν μαζι τους πιστολια με σφαιρα στην θαλάμη....
Ευτυχως που μερα μεσημερι δεν ειχαμε τπτ μπαπα μπουπα μεσα στο Αχεπα...