Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#652791 Εγώ πάλι σε ο, τι αφορά τα ποσά που ανακοινωνονται (και κυρίως για τους λόγους που ανακοινωνονται) θα ήμουν ιδιαίτερα επιφυλακτικός.
Προφανώς είναι λαμογιο επιπέδου Σωρρα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#652796 Το 2006 λέει οτι του τα φάγανε, τότε είχε ευρώ. Ήταν 4 συνεργοί , η βίλα έκανε 7,5 εκ , βάλε και τα έξοδα των ηθοποιών με τα σκηνικά , κάπου 10 εκ στον καθένα πέφτουν. Επίσης 10εκ τα επέτρεψαν στον Κοντομηνά.
Φυσικά και τώρα πάλι σπείρα ήταν , μαζί με τους δικούς του γιατρούς που του έκαναν πλάτες.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#652797
markvag έγραψε:
Geralt έγραψε:Οχι οτι εχω κανενα ιδιαιτερο σεβας για τον Κοντομηνα, αλλα πως γινεται να εισαι τοσο θυμα να σε δαγκωνει τοσο ασχημα ενας Πινοκιο.
Δλδ εισαι ενας επιτυχημενος επιχειρηματιας, εχεις βγαλει εκατομμυρια, εχεις κανει εξαιρετικα ντηλ και ερχεται ενας τυχαρπαστος και σου τα τρωει ετσι απλα?


Πραγματικά ισχύει ότι το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται... έχω δει αρκετούς επιχειρηματίες, πολύ έξυπνους, συχνά αυτοδημιούργητους, που έχουν φάει τρελές παπάτζες... όχι απαραίτητα από απατεώνες, αλλά από τους μύριους παπαρολόγους που κυκλοφορούν (και έχουν μία μοναδική ιδιότητα να κολλάνε σαν βδέλλες όπου μυρίσουν αίμα). Και έκαναν τρελά έξοδα για κάτι που οποιοσδήποτε το έβλεπε ψύχραιμα και λογικά θα τους έλεγε πως είναι πεταμένα λεφτά...

Συμβαίνει... Το ότι δεν έχουν εξαφανιστεί οι κάθε λογής απατεώνες και παπαρολόγοι, δείχνει πως α) είναι καλοί και β) όλοι μας μπορεί πολύ άνετα να την πατήσουμε.

Να σημειώσω βέβαια πως το ότι κάποιος είναι εξαιρετικός σε ένα πράγμα, δεν σημαίνει ότι έχει την ίδια οξυδέρκεια σε κάτι άλλο.







Μεταξύ μας τώρα βέβαια... Ο Κοντομηνάς είχε πάνω από 2δισ στην τράπεζα από την πώληση Interamerican και της τράπεζας (Millenium αν θυμάμαι καλά)... Τα 52μύρια ήταν ψίχουλα γι' αυτόν...
Σωστά μιλάς.
Απλά συνήθως τέτοιοι επιχειρηματίες είναι τσιγκούν...εεε.. αγαπάνε λίγο παραπάνω οτι με κόπο έχουν αποκτήσει οπότε θα περίμενα να είναι εξαιρετικά καχύποπτοι
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#652826 Κι άλλοι έχουνε φάει εκατομμύρια, δεν είναι ο πρώτος, αλλά το ότι προσποιούνταν το γιατρό και μάλιστα υπήρξαν θάνατοι εξαιτίας του τα ξεπερνάει όλα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#652868
panos2171 έγραψε:Κι άλλοι έχουνε φάει εκατομμύρια, δεν είναι ο πρώτος, αλλά το ότι προσποιούνταν το γιατρό και μάλιστα υπήρξαν θάνατοι εξαιτίας του τα ξεπερνάει όλα.


Ακριβώς. Αλλά δυστυχώς και πάλι δεν είναι ο πρώτος απατεώνας ψευτογιατρός... Εδώ υπάρχουν και πτυχιούχοι ιατρικής (προφανώς και δεν είναι γιατροί) που πασάρουν διάφορες ανοησίες όπως ομοιοπαθητική, θετική ενέργεια, αντιεμβολιαστικές |λογοκρισία|, κτλ σε ασθενείς και μάλιστα τους λένε να κόψουν τα φάρμακα που τους κρατάνε στη ζωή...

Θέλω να πιστεύω (για την ψυχική μου υγεία) πως κάποτε (ίσως αυτή η περίπτωση να είναι τουλάχιστον μία αρχή;;; Μακάρι) το κράτος θα στείλει όλους αυτούς τους κομπογιαννίτες εκεί που τους αρμόζει, στη φυλακή.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#652875
markvag έγραψε:Θέλω να πιστεύω (για την ψυχική μου υγεία) πως κάποτε (ίσως αυτή η περίπτωση να είναι τουλάχιστον μία αρχή;;; Μακάρι) το κράτος θα στείλει όλους αυτούς τους κομπογιαννίτες εκεί που τους αρμόζει, στη φυλακή.


Καπου χαμηλοτερα απο τη σταθμη της θαλασσας χρειαζεται φυλακη αυτος, και δεν εννοω την Ολλανδια.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#652883
markvag έγραψε:
panos2171 έγραψε:Κι άλλοι έχουνε φάει εκατομμύρια, δεν είναι ο πρώτος, αλλά το ότι προσποιούνταν το γιατρό και μάλιστα υπήρξαν θάνατοι εξαιτίας του τα ξεπερνάει όλα.


Ακριβώς. Αλλά δυστυχώς και πάλι δεν είναι ο πρώτος απατεώνας ψευτογιατρός... Εδώ υπάρχουν και πτυχιούχοι ιατρικής (προφανώς και δεν είναι γιατροί) που πασάρουν διάφορες ανοησίες όπως ομοιοπαθητική, θετική ενέργεια, αντιεμβολιαστικές |λογοκρισία|, κτλ σε ασθενείς και μάλιστα τους λένε να κόψουν τα φάρμακα που τους κρατάνε στη ζωή...

Θέλω να πιστεύω (για την ψυχική μου υγεία) πως κάποτε (ίσως αυτή η περίπτωση να είναι τουλάχιστον μία αρχή;;; Μακάρι) το κράτος θα στείλει όλους αυτούς τους κομπογιαννίτες εκεί που τους αρμόζει, στη φυλακή.


Να ξεκαθαρισω οτι συμφωνω μαζι σου 100%.
Αλλα επισης νομιζω οτι υπαρχει και συνευθηνη απο την πλευρα των οικογενειων. Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολες οι καταστασεις με του ανθρωπους που εχουν σοβαρες ασθενειες και η απελπισια μερικες φορες σε κανει να δοκιμαζεις τα παντα, αλλα να ειμαστε και λιγο ρεαλιστες.
Λαμογια και απατεωνες θα υπαρχουν παντα, οσο θα υπαρχουν αφελεις
Οταν σου λεει ο αλλος κατηγορηματικα σταματα την θεραπεια και παρε βιταμινες με κατουρο αλογου και σπερμα φαλαινας ε καπου πρεπει να υποψιαστεις και λιγο. Και οχι δεν δεχομαι οτι οι γονεις δεν ξερουν/ειναι απο αγροτικη περιοχη/ειναι του δημοτικου.
Παρε και 2η γνωμη. Και 3η. Θα αφησεις τις ελπιδες του ανθρωπου σου σε εναν?
Θα κινησω γη και ουρανο.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#652893
Geralt έγραψε:
markvag έγραψε:
panos2171 έγραψε:Κι άλλοι έχουνε φάει εκατομμύρια, δεν είναι ο πρώτος, αλλά το ότι προσποιούνταν το γιατρό και μάλιστα υπήρξαν θάνατοι εξαιτίας του τα ξεπερνάει όλα.


Ακριβώς. Αλλά δυστυχώς και πάλι δεν είναι ο πρώτος απατεώνας ψευτογιατρός... Εδώ υπάρχουν και πτυχιούχοι ιατρικής (προφανώς και δεν είναι γιατροί) που πασάρουν διάφορες ανοησίες όπως ομοιοπαθητική, θετική ενέργεια, αντιεμβολιαστικές |λογοκρισία|, κτλ σε ασθενείς και μάλιστα τους λένε να κόψουν τα φάρμακα που τους κρατάνε στη ζωή...

Θέλω να πιστεύω (για την ψυχική μου υγεία) πως κάποτε (ίσως αυτή η περίπτωση να είναι τουλάχιστον μία αρχή;;; Μακάρι) το κράτος θα στείλει όλους αυτούς τους κομπογιαννίτες εκεί που τους αρμόζει, στη φυλακή.


Να ξεκαθαρισω οτι συμφωνω μαζι σου 100%.
Αλλα επισης νομιζω οτι υπαρχει και συνευθηνη απο την πλευρα των οικογενειων. Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολες οι καταστασεις με του ανθρωπους που εχουν σοβαρες ασθενειες και η απελπισια μερικες φορες σε κανει να δοκιμαζεις τα παντα, αλλα να ειμαστε και λιγο ρεαλιστες.
Λαμογια και απατεωνες θα υπαρχουν παντα, οσο θα υπαρχουν αφελεις
Οταν σου λεει ο αλλος κατηγορηματικα σταματα την θεραπεια και παρε βιταμινες με κατουρο αλογου και σπερμα φαλαινας ε καπου πρεπει να υποψιαστεις και λιγο. Και οχι δεν δεχομαι οτι οι γονεις δεν ξερουν/ειναι απο αγροτικη περιοχη/ειναι του δημοτικου.
Παρε και 2η γνωμη. Και 3η. Θα αφησεις τις ελπιδες του ανθρωπου σου σε εναν?
Θα κινησω γη και ουρανο.

Το βλέπεις και τώρα με το covid,πόσες μαλ@κισμένες θεωρίες έχουν κυκλοφορήσει ...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#653637
mousatos έγραψε:Να και η φάτσα του Φαντομά ψευτογιατρού.
Εικόνα
Εικόνα


Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό, αλλά ο τύπος έχει μια τόσο generic ζαβλακωμένη σκατόφατσα, που μου θυμίζει χαρακτήρα του Αρκά (από τους πιο πρόσφατους και ανέμπνευστους)

Εικόνα

:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#654768 Καλώς τα επενδυτάκια τα ζουμπουρλούδικα :
Η συμμορία των... 59: Οι πορτοφολάδες που δρούσαν στα μέσα μεταφοράς
https://www.protothema.gr/greece/articl ... mata-tous/

Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#654774 https://www.nou-pou.gr/newsroom/vouliag ... rDCYA0zrhk

Ο νεαρός ράπερ μαζί με συνεργό του επιτέθηκε σε δύο 18χρονους στη Βουλιαγμένη, γρονθοκοπώντας τον έναν από αυτούς και αφαιρώντας τους τα γυαλιά ηλίου τους, τα κινητά τους και 5 ευρώ.


Άβαταρ μέλους
By trident1971
#654806 Ζορζ,
Παρακαλω για αναλυση και σχολια και για τους επενδυτάς που προσπαθησαν να απαγαγουν τον μικρο στον Πυργο :lol:

https://www.protothema.gr/greece/articl ... n-14hrono/

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#655811

:lipsealed: :lipsealed: :lipsealed:

Χίλια μπράβο στον προϊστάμενο για το θάρρος του!