Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#648375 Μπορεί να είχαμε ας πούμε καταλήξει αλλά μέχρι να έρθει σπίτι σου τίποτα δεν τελειώνει. Για πες τι είδες και πως σου φάνηκαν. Μελέτησες και τίποτα κριτικές κλπ;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#648383
sknipper έγραψε:Μπορεί να είχαμε ας πούμε καταλήξει αλλά μέχρι να έρθει σπίτι σου τίποτα δεν τελειώνει. Για πες τι είδες και πως σου φάνηκαν. Μελέτησες και τίποτα κριτικές κλπ;


Φιλε η σκεψη για το ΠΟΙΑ ειχε κλεισει απο τοτε που ειχες απαντησει το συγκεκριμενο:
sknipper έγραψε:Και οι 2 έχουν wifi και BT. Τελικά μπήκα στο site της LG και είδα.
Τη δεύτερη φυσικά αλλά όχι γιατί είναι 100Hz (γιατ δεν το είδα πουθενά) ούτε επειδή έχει δέκτη HD (δεν εμπιστεύομαι και πολύ τα χαρακτηριστικά του σκρούτζ, η LG νομίζω δεν λέει διαφορά) ούτε για την έξοδο ακουστικών (αφού έχουν Bluetooth και μάλιστα 5.0) αλλά ούτε και για το επιπλέον USB (αλήθεια είναι 2.0 ή 3.0;). Αλλά κυρίως επειδή έχει καλύτερο επεξεργαστή και Dolby Vision. Περίεργο που λέει ότι δεν έχει screen mirroring, έχει λέει screen share που κάτι τέτοιο πρέπει να είναι.
Είναι ελαφρύτερη γιατί τα ποδαράκια στις άκρες δεν έχουν βάρος ενώ το κεντρικό πόδι είναι πιο βαριά κατασκευή. Πλεονέκτημα στα ποδαράκια στην άκρη η σταθερότητα και ότι βάζεις κάτι ανάμεσα είτε ηχόμπαρα, είτε player, εγώ εκεί έχω το modem-router. Μειονέκτημα ότι θέλεις αρκετά μεγάλο τραπεζάκι.

Άλλο σημείο προσοχής το αν τα βύσματα κοιτάνε πίσω ή στα πλάγια. Στην πρώτη περίπτωση χρειάζεσαι μεγαλύτερη απόσταση από τον τοίχο, δεν μπορείς να το κρεμάσεις σαν κάδρο.

Τέλος πάντων πάρε την 8500, σαφώς πλεονεκτεί της 8200, σε 65 αν μπορείς.


Ηδη ψηνομουνα αλλα δεν ηξερα αν αξιζει η διαφορα. Μολις σε ειδα σιγουρο και μαλιστα με λογικα επιχειρηματα, αποφασισα να χαλαλισω τα παραπανισια ευρωπουλα! Αν και ηξερα οτι το συγκεκριμενο μαγαζι δεν εχει την 8500 που ειχα ηδη επιλεξει, πηγα απλα να τις δω να παιζουν ολες διπλα διπλα μπας και βγαλω καποια συμπερασματα. Αν και οπως ειπαμε ηδη παιζουν ρολο και οι ρυθμισεις της καθε TV, σε γενικες γραμμες οι LG μου αρεσανε περισσοτερο σε χρωματα. Και πιο πολυ απ΄ολες μου αρεσαν αυτες που εχουν τιμη υπερπολλαπλασια του μπατσετ μου!!!

Τελικα την πηρα απο το σκρουτζ και την περιμενω. Οπως επισης περιμενω και το γαμησιατικο που επρεπε να πληρωσω (το κινητο της γυναικας μου) ωστε να με αφησει να χαρω την TV χωρις γκρινια :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#648385
Geo f1 έγραψε:Με onboard του Λουης ολες χαλια θα ηταν :lol:

Με το καλο να παραλαβεις.

Τι κινητο?


Ενα Xiaomi Redmi Note 9S 128 GB. Σε σχεση με το Galaxy S6 edge+ που εχει τωρα μια χαρα της πεφτει. Κι αν δεν το ειχε τραμπουκισει γυρω-γυρω και μπρος-πισω το S6, μπορει να της αγοραζα κανενα καλυτερο κινητο τωρα :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#648616 Αρχικα να πω οτι μετα απο δεκαετιες αναθεωρησα. Υπαρχει θεος :s_tongue
Πεμπτη ξεκιναω με το τηλεφωνο της γυναικας μου (το εστειλε την ιδια μερα) και Παρασκευη μεσημερι πηρα τηλεφωνο για την τηλεοραση. Μου λεει ο τυπος οτι θα την στειλει απο Δευτερα και θελει και 2-3 μερες να φτασει. Μετα απο λιγες ωρες σκαει SMS απο τη μεταφορικη με αριθμο φορτωτικης και σκεφτομαι ΜΠΑΣ ΚΑΙ... Auto refresh καθε 1' το tracking page και πριν κοιμηθω το βραδυ το εβλεπα να κουνιεται. Σαββατο πρωι παω και παιρνω την TV απο τη μεταφορικη και το τηλεφωνο ακομα δε φανηκε. Την καταλαβαινω βεβαια και τη γυναικα μου για το ξενερωμα, αλλα να ειχα τα γουστα μου (TV και playstation) και να εχω στο ιδιο ΣΚ και την αγγαρεια (στησιμο το κινητο της γυναικας μου) ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ με μονο 24 ωρες που εχει η μερα!!!

Παμε παρακατω... Οι πρωτες ωρες που ανοιξα την TV ηταν βασανιστικες. Καθε λεπτο αισθανομουνα ολο και πιο "βλαχος" αφου δεν ηξερα ποσο εχει προχωρησει η τεχνολογια. Ολο και πιο μαλακας που εφαγα τοσα χρονια απο τη ζωη μου με το χρεπι για 900 ευρωπουλα που κοστιζε η λυση (την 8500 την 65αρα τελικα). Η εικονα τρομερη σε σχεση με την παλια μου, αλλα δε μου εκανε εντυπωση. Την εχω δει σε μαγαζια, σε φιλους και ηξερα τι να περιμενω. Ασε που εχω δει και καλυτερες τηλεορασεις. Αλλα επαθα ζημια με τα καλουδια που εχει ρε παιδια!

Πρωτο σοκ ηταν η συνδεση με το PC. Εχω εδω και καμια 10-15 χρονια στο σαλονι ενα PC που ειναι συνεχεια ανοιχτο σα media center. Εκει κατεβαζω τα παντα και τα παιζω μεσω δικτυου σε σαλονι/δωματιο. Ε λοιπον παντα το θεμα στην αναλυση ηταν ποσο σηκωνει η τσεπη σου σε TV και ηξερες οτι οι καρτες της εποχης σηκωνουν σιγουρα μεγαλυτερη αναλυση. Συνδεω λοιπον το PC και βλεπω οτι δινει σα μεγιστη αναλυση 1920x1080. Ξενερωσα αφανταστα και μετα ειδα οτι η καρτα σηκωνει μεχρι Maximum digital resolution: 2560 x 1600 και Maximum VGA resolution: 2048 x 1536 οποτε φανταζομαι δε διαβαζει την TV. Και κατι 4k samples που ειχα κατεβασει για δοκιμη δεν τα επαιζε καν αφου η αναλυση ηταν στο 1920x1080. ΞΕΝΕΡΩΜΑ...

Ερχεται λοιπον το τουμπανο η LG να μου λυσει το προβλημα. Κανω share το φακελο του PC και τα παιζει η τηλεοραση κανονικοτατα. Και πολυ γρηγοροτερα μαλιστα αφου δεν εχεις καν βαλεις την HDMI του πισιου, να ψαχνεις φακελους κτλ. Και ποσα ακομα που με εντυπωσιασαν κι ακομα δεν αρχισα το ψαξιμο!

Το απολυτο σοκ βεβαια ηταν το PS4 Pro που πηρα "για τα παιδια". Μετα τις εξαιρετικες επιδοσεις στο σχολειο το τελευταιο 3μηνο, αξιζαν απολυτα την κονσολα :s_yes
Γ Α Μ Α Ε Ι. Period.
Εικονα HDR? :s_crazy
Ηχος? :s_crazy
Gameplay? :s_crazy
Υ.Γ. Ειχα μεινει μερικες δεκαετιες πισω σε εποχες PS1 & XBOX1

Τα εξοδα δε σταματανε φυσικα αφου καρτα γραφικων για το PC δε με βλεπω να την γλυτωνω τωρα που μπηκε ο διαολος στο μυαλο μου. Και μετα το σοκ με τον ηχο του PS4 που κουμπωσα στον ενισχυτη (5.1) με καλωδιο οπτικης, στερεψε ο ενισχυτης απο εισοδους οπτικης και πρεπει να διαλεξω 2 απο τις 3 συσκευες. Αυτη τη στιγμη εχω το PC και το PS4 αλλα η κακομοιρα η TV? :s_cry

Με τα λιγα λογια πρεπει να ανοιξουν τα σχολεια αυριο και να μεινουν ανοιχτα μεχρι τα Χριστουγεννα. Με τους "εχθρους" εδω περα, δεν προκειται να ευχαριστηθω το Gran Turismo ουτε το F1 2020 που αναμενεται να βγει προσεχως :s_cry

Λογικα θα ακολουθησουν μερικες ερωτησουλες αλλα μια πρωτη που σκεφτηκα για οσους εχουν LG... Αυτη τη |λογοκρισία| (σαν κοκκινη τουλιπα) που σημαδευεις με το κοντρολ στην τηλεοραση μπορω να την απενεργοποιησω?
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#648664
Anonymous Founder έγραψε:Το magic remote λες; Με γεια!


Thanks!

Ναι ετσι νομιζω οτι το λενε... Προσωπικα μου ερχεται αβολη η σκοποβολη με το τηλεκοντρολ και τσαμπα με χαλαει οπτικα το σχεδιο στη μεση της οθονης!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#648666
George_Prix έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Το magic remote λες; Με γεια!


Thanks!

Ναι ετσι νομιζω οτι το λενε... Προσωπικα μου ερχεται αβολη η σκοποβολη με το τηλεκοντρολ και τσαμπα με χαλαει οπτικα το σχεδιο στη μεση της οθονης!

Προσωπικά το θεωρώ τέλειο. Έχει τόσα πολλά μενου που αν το κάνεις με κυλιση θες χρόνο. Ενώ απλά σημαδευεις και πατας..

Μεγεια η τιβί!!
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#648670
Νίκος Παππάς έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Το magic remote λες; Με γεια!


Thanks!

Ναι ετσι νομιζω οτι το λενε... Προσωπικα μου ερχεται αβολη η σκοποβολη με το τηλεκοντρολ και τσαμπα με χαλαει οπτικα το σχεδιο στη μεση της οθονης!

Προσωπικά το θεωρώ τέλειο. Έχει τόσα πολλά μενου που αν το κάνεις με κυλιση θες χρόνο. Ενώ απλά σημαδευεις και πατας..

Μεγεια η τιβί!!


Να' σαι καλα ρε Νικο!

Με εβαλες σε σκεψεις, θα το ξαναπροσπαθησω! Εχεις χρονο να μου πεις 2-3 παραδειγματα που βοηθαει? Εγω λιγο που το παλεψα, πιο γρηγορα με βολευε να πηγαινω πανω-κατω-δεξια-αριστερα με τα κουμπια παρα να σημαδευω με το κοντρολ. Βεβαια φανταζομαι οτι θελει και εξασκηση γιατι εγω ουτε 2 ωρες δεν το εχω πιασει το κοντρολ στο χερι ακομα...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#648671 Βοηθάει στην επιλογή εισόδου. Πατάς και επιλέγεις τι θες με δυο κινήσεις.
Επίσης πατας στο σπιτάκι και επιλέγεις αμέσως εφαρμογή.
Γενικά εμένα με έχει βολέψει πολυ ειδικά αν δουλέψεις το απλό..

Από το Redmi Note 8 Pro
Α και πολύ βασικό. Πατάς το μικρόφωνο και έχει φωνητική πληκτρολογηση.. Σωτήριο στο YouTube
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#648672
Νίκος Παππάς έγραψε:Α και πολύ βασικό. Πατάς το μικρόφωνο και έχει φωνητική πληκτρολογηση.. Σωτήριο στο YouTube


Με το μικροφωνο δεν παιξαμε ακομα στο youtube, αλλα παθαμε πλακα ολοι με το ποσο καλα ακουει οταν λες το ονομα καποιου καναλιου. Ακομα και τα παιδια που ειναι μικρα και στα Αγγλικα τα λενε ολα στο περιπου, οτι καναλι λεγανε το επιανε παντα καμπανα!
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#648817 Μεγειά την τηλεόραση, 65άρα, θα το ευχαριστηθείς πολύ. Ψάξε να βρεις και ρυθμίσεις καλιμπραρισμένες ειδικά για το μοντέλο σου, κάνουν διαφορά.

Πως το κάνεις αυτό με το δίκτυο. Δηλαδή έχεις ένα PC με ταινίες αλλά πως τις βγάζεις στο δίκτυο και πως τις βλέπει η τηλεόραση; Κάποιες εφαρμογές ή όχι. Και τι ρόλο παίζει η κάρτα γραφικών αν είναι μέσω δικτύου;

Το τηλεκοντρόλ θα το συνηθίσεις και δεν θα μπορείς χωρίς αυτό.

Για το θέμα της οπτικής σύνδεσης. Οι παιχνιδομηχανές συνδέονται με HDMI στην τηλεόραση; Αν ναι τότε παίρνεις τον ήχο από την έξοδο της τηλεόρασης χωρίς να βάλεις την παιχνιδομηχανή απευθυείας στον ενισχυτή. Άλλη λύση είναι ένας μικρός DAC (digital to analog converter) πολύ μικρό και όχι ακριβό πραματάκι που ίσως θα θέλει άλλη μια μπρίζα που σου μετατρέπει την οπτική σε RCA.

Τα αγγλικά είναι φλου γλώσσα. Την έχω πάθει κι εγώ και με αγγλίδα και με αυτόματο τηλεφωνομηχάνημα, το λες καθαρά με σωστή άρθρωση και δεν σε πιάνουν, όταν απηυδύσεις και το πεις στο περίπου σε καταλαβαίνουν.... :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#648837
sknipper έγραψε:Μεγειά την τηλεόραση, 65άρα, θα το ευχαριστηθείς πολύ. Ψάξε να βρεις και ρυθμίσεις καλιμπραρισμένες ειδικά για το μοντέλο σου, κάνουν διαφορά.

Πως το κάνεις αυτό με το δίκτυο. Δηλαδή έχεις ένα PC με ταινίες αλλά πως τις βγάζεις στο δίκτυο και πως τις βλέπει η τηλεόραση; Κάποιες εφαρμογές ή όχι. Και τι ρόλο παίζει η κάρτα γραφικών αν είναι μέσω δικτύου;

Το τηλεκοντρόλ θα το συνηθίσεις και δεν θα μπορείς χωρίς αυτό.

Για το θέμα της οπτικής σύνδεσης. Οι παιχνιδομηχανές συνδέονται με HDMI στην τηλεόραση; Αν ναι τότε παίρνεις τον ήχο από την έξοδο της τηλεόρασης χωρίς να βάλεις την παιχνιδομηχανή απευθυείας στον ενισχυτή. Άλλη λύση είναι ένας μικρός DAC (digital to analog converter) πολύ μικρό και όχι ακριβό πραματάκι που ίσως θα θέλει άλλη μια μπρίζα που σου μετατρέπει την οπτική σε RCA.

Τα αγγλικά είναι φλου γλώσσα. Την έχω πάθει κι εγώ και με αγγλίδα και με αυτόματο τηλεφωνομηχάνημα, το λες καθαρά με σωστή άρθρωση και δεν σε πιάνουν, όταν απηυδύσεις και το πεις στο περίπου σε καταλαβαίνουν.... :dizzy:


Thanks!

Το κοντρολ το συνηθιζω σιγα σιγα και μου κανει τη ζωη ευκολη.

Κατσε να εξηγησω λιγο, γιατι μπορει να μην το εξεφρασα καλα πριν.
Εχω ενα PC στο σαλονι συνεχεια ανοιχτο. Εκει κατεβαζω τα παντα. Και ειναι κουμπωμενο στο ιδιο δικτυο/router με το κανονικο μου το PC που εχω στο δωματιο. Εχω κανει shared στο δικτυο τους φακελους με τα αρχεια και μπορω να δω τα κατεβασμενα ακομα και στο δωματιο αν θελω.
Τοσα χρονια οταν ηθελα να δω κατι στο σαλονι με την παλια TV, επελεγα την HDMI εξοδο του PC και μετα windows, εβρισκα το αρχειο και το επαιζα με τον Media Player Classic. Αλλα επειδη η καρτα γραφικων του PC δε σηκωνει 4k, δε διαβαζει την LG σε 4k αναλυση. Τη διαβαζει σε 1920x1080 και συνεπως δεν παιζουν τα κατεβασμενα 4k μεσω windows οπως τοσα χρονια.
Αλλα επειδη η LG μπαινει στο δικτυο, μπορει πλεον και διαβαζει μεσα απο το menu το shared φακελο με τα αρχεια και τα παιζει απευθειας χωρις να πρεπει να μπω στο PC, να ψαχνω φακελους κτλ. Και φυσικα παιζει και τα κατεβασμενα 4k που δε μπορει να παιξει μεσω PC (λογω παλιας καρτας γραφικων αν καταλαβα καλα).

Οσο για τον ηχο, ειχα κανει λαθος στις ρυθμισεις και τελικα ειναι ολα τζαμι. PC, PS4 και IPTV ολα κουμπωμενα με HDMI στην TV και απο την TV στελνω με οπτικη ινα τον ηχο στον ενισχυτη. Ετσι και οι 3 αυτες συσκευες ή ακομα και τα τηλεοπτικα καναλια παιζουν πλεον κατ επιλογην μεσω των ηχειων της TV ή μεσω του ενισχυτη με 5.1 ηχο.

btw οταν εχω χρονο θα δοκιμασω το δορυφορικο δεκτη της LG. Εκει δε μιλαμε για ψευτο-HD και ψευτο-4k μεταδοσεις που παιζουν τα καναλια (που ειδικα μεσω internet ειναι πετσοκομμενη η ποιοτητα). Μιλαμε για μεταδοσεις τουμπανο με τρελα fps. Απλα εδω και 2 χρονια που με το F1 TV "εκλεισα" απο μεταδοση F1, τα εχω παρατημενα τα πιατα και θελει δουλιτσα...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#648854
George_Prix έγραψε:....Αλλα επειδη η LG μπαινει στο δικτυο, μπορει πλεον και διαβαζει μεσα απο το menu το shared φακελο με τα αρχεια και τα παιζει απευθειας χωρις να πρεπει να μπω στο PC, να ψαχνω φακελους κτλ. Και φυσικα παιζει και τα κατεβασμενα 4k που δε μπορει να παιξει μεσω PC (λογω παλιας καρτας γραφικων αν καταλαβα καλα)....
Για εξήγησέ μου λίγο πως γίνεται αυτό; Μπορώ μέσα από τον windows explorer να κάνω cast συγκεκριμένο βίντεο από το λαπτοπ στην TV. Αλλά η TV από μόνη της ενώ βλέπει τον υπολογιστή όταν τον επιλέγω δεν βρίσκει τίποτα. Και στις οδηγίες κάτι μου λέει ότι τα αρχεία πρέπει να είναι αποθηκευμένα σε DLNA certified media server, τι εννοεί ο ποιητής. Θέλει κάποια εφαρμογή ή κάποιο ειδικό τρόπο share. Μιλάω για λάπτοπ και συνδέσεις Wifi (και του λαπτοπ και της Panasonic TV).
Ή το κάνεις από τον browser της TV;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#648870
sknipper έγραψε:
George_Prix έγραψε:....Αλλα επειδη η LG μπαινει στο δικτυο, μπορει πλεον και διαβαζει μεσα απο το menu το shared φακελο με τα αρχεια και τα παιζει απευθειας χωρις να πρεπει να μπω στο PC, να ψαχνω φακελους κτλ. Και φυσικα παιζει και τα κατεβασμενα 4k που δε μπορει να παιξει μεσω PC (λογω παλιας καρτας γραφικων αν καταλαβα καλα)....
Για εξήγησέ μου λίγο πως γίνεται αυτό; Μπορώ μέσα από τον windows explorer να κάνω cast συγκεκριμένο βίντεο από το λαπτοπ στην TV. Αλλά η TV από μόνη της ενώ βλέπει τον υπολογιστή όταν τον επιλέγω δεν βρίσκει τίποτα. Και στις οδηγίες κάτι μου λέει ότι τα αρχεία πρέπει να είναι αποθηκευμένα σε DLNA certified media server, τι εννοεί ο ποιητής. Θέλει κάποια εφαρμογή ή κάποιο ειδικό τρόπο share. Μιλάω για λάπτοπ και συνδέσεις Wifi (και του λαπτοπ και της Panasonic TV).
Ή το κάνεις από τον browser της TV;


Εφοσον ολα τα PC ειναι στο ιδιο δικτυο, κανεις ενα κοινο Homegroup με ολα σου τα Desktop, Laptop κτλ. Μετα κανεις shared στην καθε συσκευη οτι φακελους θελεις να ειναι κοινοχρηστοι. Ετσι σε οποια συσκευη ανοιξεις το My Computer ---> Network, βλεπεις τους κοινοχρηστους φακελους απο ολες τις συσκευες του δικτυου. Απο εκει και περα χειριζεσαι τα αρχεια σου οπως χειριζεσαι κατι που βρισκεις σε φακελο του υπολογιστη σου. Τιποτα διαφορετικο που πρεπει να κανεις. Παιζεις με VLC, MPC ή οποιον player θελεις τα αρχεια video... διαβαζεις με το Adobe ενα .pdf...

Αυτο που εχω κανει ειναι σα να βαζεις ενα σκληρο δισκο στο router και να μοιραζονται τα αρχεια του ολες οι συσκευες του δικτυου. Το οποιο ειναι και το απολυτο ονειρο για μενα, αλλα ειμαι ψιλοασχετος και φοβαμαι να ξεκινησω τα σκαλισματα. Ξερω οτι τελικα θα βρω ακρη φυσικα, αλλα δεν εχω καθολου χρονο και επισης λογω δουλειας δεν εχω περιθωριο να μεινω ουτε λεπτο χωρις internet. Και απ΄οσο εχω διαβασει θελει ματσακονιες για να παιξει με Κοσμοτε διαφορετικο router απο αυτο που δινουν. Και φυσικα θελει τουμπανο gigabit router αν σκοπευει καποιος να κανει τετοια διαδικτυακα κολπα. Οχι πως δεν κανει δουλιτσα και με το μαμα router, αλλα ψιλοσερνεται... Αισθητη διαφορα στις επιδοσεις (αλλα και στην ασχημια) το CAT 5 που εβαλα γυρω γυρω απο τα μπαλκονια ωστε να συνδεθουνε ολα ενσυρματα στο router.

Παμε στην LG τωρα. Οπως ειπα, στην αρχη επαθα ενα κοκομπλοκο. Γιατι οσα 4k κατεβασα μεχρι να αγορασω την TV δεν τα επαιζε. Στη συνεχεια ειδα στο menu της LG οτι διαβαζει shared φακελους, αλλα δε μπορουσα να κανω την LG να δει το συγκεκριμενο φακελο (στον οποιο κατεβαζει ο torrent client). Με λιγο ψαξιμο βρηκα το εξης:
Εκανα εγκατασταση την εφαρμογη smartshare της LG στο PC του σαλονιου (στο κατεβαστηρι) και εκανα το συγκεκριμενο φακελο shared. Πλεον διαβαζει το φακελο η LG και τα παιζω με 1 κλικ τα αρχεια μεσω TV, χωρις να πρεπει να μπω στην HDMI του πισιου, χωρις να πιασω ποντικι στο χερι και να ανοιξω το αρχειο με τον player. Ασε που παιζει και τα κατεβασμενα 4k που δεν παιζει το PC (99% λογω παλιας καρτας γραφικων). Οποτε τσεκαρισε αν εχει η Panasonic software αντιστοιχο με το smartshare της LG!

btw μια και το θυμηθηκα... Ειπες προχθες σε ενα αλλο τοπικο οτι θα παρεις CAT 5 καλωδιο κτλ κτλ κτλ. Κι εγω στο CAT 5 ειχα μεινει, αλλα λιγο που το κοιταξα τελευταια εχουν φτασει σε CAT 7. Μη με ρωτησεις διαφορες γιατι ειμαι ασχετος, αλλα λογικα θα ειναι καλυτερο!!!