Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#10741 Στις 40 ίντσες ποιό μοντέλο προτείνετε;

A,και αν μπορείτε μια γνώμη για οποιοδήποτε dvd player/blue ray.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#12459
Cosmonaut21 έγραψε:Στις 40 ίντσες ποιό μοντέλο προτείνετε;

A,και αν μπορείτε μια γνώμη για οποιοδήποτε dvd player/blue ray.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Δε θα έπρεπε να πεις κάτι παραπάνω. Πχ θέλεις το πιο φτηνό ή το πιο καλό. Βασικά έχει σημασία πόσα θέλεις να δώσεις ώστε εκεί να σου πει κάποιος ποια νομίζει ότι είναι η πιο καλή.
Το ίδιο και για player.
Επίσης πρέπει να σκεφτείς αν θέλεις να είναι smart είτε η τηλεόραση είτε το player (δεν έχει νόημα να είναι και τα δύο).
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#12546 Έχεις δίκιο.Το player δε με ενδιαφέρει να είναι smart,η τηλεόραση ναι.Το player είναι πιο πολύ αν βαριέμαι να κατεβάζω και πάω να νοικιάσω κάποια ταινία.Ίσως να μην έχει και πολύ νόημα :s_dunno .Budget για την τηλεόραση ως 400 ευρώ αυστηρά αν και η Panasonic παραπάνω μου άρεσε :inlove: :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#13540 Αν έπαιρνα σήμερα τηλεόραση, σίγουρα θα έπαιρνα Smart/Wifi, και πιθανότατα θα πήγαινα και σε 3D, μόνο και μόνο για το εφέ και τη μία ταινία το μήνα που θα βλέπω σε 3D. Στις 40" θα πρέπει να ανέβεις λίγο παραπάνω από τα 400 (π.χ. έπαιζε προσφορά για μια LG πριν μερικές μέρες κοντά στο 500αρικο), οπότε αν είναι αυστηρό το budget, τότε απλά πήγαινε για μια LG ή Sony FHD με WiFi.
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#13903 Το 3D δε με ενδιαφέρει.Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές στην τηλεόραση του κολλητού μου μαζί και με άλλος και έπειτα από 2-3 φορές το αφήσαμε.Το wifi τί προσφέρει; Internet browsing στην tv;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#13906 Το wifi ειδικά ή το internet στην TV γενικά? Γιατι το ιντερνετ πλέον είναι απαραίτητο για updates, screen sharing και πολλά άλλα καλούδια που έχουν οι smart tv.
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#14066
Cosmonaut21 έγραψε:Το 3D δε με ενδιαφέρει.Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές στην τηλεόραση του κολλητού μου μαζί και με άλλος και έπειτα από 2-3 φορές το αφήσαμε.Το wifi τί προσφέρει; Internet browsing στην tv;


Το πιο βασικό: DLNA. Αν -όπως οι υπόλοιποι- έχεις κάπου στο δίκτυο ταινίες, επεισόδια, μουσική, photos κλπ, και θες να τα βλέπεις στη TV χωρίς αλχημείες (π.χ. HTPC, κάποιο PS3/PS4, Android TVBox κλπ), τότε το WiFi είναι μονόδρομος. Εκτός και αν έχεις προβλέψει και έχεις βγάλει Ethernet εκεί που μπαίνει η TV, οπότε κάνεις δουλειά αν έχει RJ45.

Τα υπόλοιπα (sharing, updates, ενσωματωμένος browser, yt, social media κλπ) που έχουν πλέον οι περισσότερες TV δέστα ως added bonuses :s_cool
Άβαταρ μέλους
By kobulis
#14092
Cosmonaut21 έγραψε:Το 3D δε με ενδιαφέρει.Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές στην τηλεόραση του κολλητού μου μαζί και με άλλος και έπειτα από 2-3 φορές το αφήσαμε.Το wifi τί προσφέρει; Internet browsing στην tv;


Πέρα από το DLNA και ταινίες από το σκληρό του PC, με μία λέξη: youtube.

Αλλά και το browsing είναι ωραία ιστορία, αρκεί να υποστηρίζονται σωστά τα video της σελίδας. Πχ μπορείς να μπείς στη σελίδα του skai και να δείς εκείνο το επεισόδιο της Ελληνοφρένειας που έχασες...
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#15254 [url]http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/PANASONIC-TX-42AS600E,99452,498527,1262921.html?langId=-18&et_cid=252&et_lid=1554&et_sub=[Homepage]-TVC-Panasonic-TV[/url]

Τώρα που με έχει πιάσει :s_tongue ,χτυπάω?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#30102 Εικόνα
Καμία ιδέα πως μπορεί να αξιοποιηθεί πριν πεταχτεί; Παίζει μια χαρά απλά δε μπορεί να συνδεθεί με ψηφιακό δέκτη ή άλλη σύγχρονη συσκευή λόγω έλλειψης σχετικής θύρας (πλην αυτών --> Εικόνα).

Tapatalk & XT1068
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#30107
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#30110 Στην θέση σου θα επικοινωνούσα με τα κεντρικά της B&O μηπως την βάλουν στο μουσείο και σου δώσουν καινούργια.

Από το Moto G.