Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#493839 Στεφαν, πολύ παρέα με το Nikos! κάνεις :rtfm:

Κοίτα μπας κι έχει κανα καλό καλώδιο Sony, αν και δεν ξέρω αν ειναι συμβατά τα δικά τους με τσαμτουνγκ :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#493842 Αφού ρε μλκες έχει αλλάξει 10 φορές το πρότυπο από τότε που τα χω. Γιατί να μην πάρω καινούριo? Ή 1.3 ή 1.4 είναι τα δικά μου και έχει βγει 2.0 εδώ και πόσο καιρό.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#493936 Αφήστε τις |λογοκρισία| τώρα και πείτε καμιά καλή βάση τοίχου να πάρουμε. Θέλω και κλίση και περιστροφή. Υπόψη η tv θα είναι εντελώς τσίμα στην εσοχή της. Οριακά 5cm από την κάθε πλευρά.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#493944 Vogel's για βαση

Καλωδιο HDMI οτιδηποτε ειναι συμβατο με το HDMI 2.0 πρωτοκολλο σου κανει. Aν θελεις να πληρωσεις πχιοτητα τοτε βλεπεις clicktronic, cableexpert, monoprice, audioquest, QED, monster, oehlbach και δε συμμαζευεται..
Άβαταρ μέλους
By xenos
#493947
Deleted User 1 έγραψε:Αφήστε τις |λογοκρισία| τώρα και πείτε καμιά καλή βάση τοίχου να πάρουμε. Θέλω και κλίση και περιστροφή. Υπόψη η tv θα είναι εντελώς τσίμα στην εσοχή της. Οριακά 5cm από την κάθε πλευρά.


Για εκείνες που βγαίνουν πολύ προς τα έξω έχω διαβάσει διάφορες κακές κριτικές. Αν θέλεις λογικά πράγματα (όχι 90 μοίρες πχ), τότε μου άρεσε πολύ μία στο leroy merlin (νομίζω αυτή είναι).
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#493948
dimik έγραψε:Kαλά την κλίση, την περιστροφή όμως τι την θες; Έχεις κι άλλο υλικό 4Κ 4:3 :lol:

Τη θέλω για αν βγαίνει λίγο προς τα έξω και στρίβει θα μπορώ να βλέπω και καθήμενος στη βεράντα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#493950
babakos έγραψε:Καλωδιο HDMI οτιδηποτε ειναι συμβατο με το HDMI 2.0 πρωτοκολλο σου κανει. Aν θελεις να πληρωσεις πχιοτητα τοτε βλεπεις clicktronic, cableexpert, monoprice, audioquest, QED, monster, oehlbach και δε συμμαζευεται..

Συμφωνώ με την παραπάνω λίστα "πχιοτικών" καλωδίων, όχι να βρωμίζουμε το όνομα Sony συνδέοντας το καλώδιο σε μια παλιό-LG!
:s_hang
http://www.expertreviews.co.uk/tvs-ente ... -heres-why

:s_biggrin

Εδώ να πούμε πως το HDMI είναι ψηφιακό πρωτόκολλο και από την στιγμή που ένα καλώδιο έχει τις προδιαγραφές για να παίξει HDMI Highspeed (υπερκαλύπτει και την προδιαγραφή HDMI 2.0), έχει τελειώσει και η κουβέντα. Λογικά με 5, βαριά 10€ αγοράζεις μια χαρά καλώδιο. Σαν γενική συνταγή, αγοράζεις ένα που δεν έχει παραπάνω μήκος από αυτό που χρειάζεσαι, γιατί όσο μεγαλύτερο το μήκος, τόσο πιο μεγάλη η εξασθένιση του σήματος (αν μιλάμε για passive καλώδιο, υπάρχουν και active αν κάποιος θέλει να συνδέσει κάτι σε μεγαλύτερη απόσταση).
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#493960 Εν τω μεταξύ η tv δίνει μια πολύ περίεργη διάσταση vesa 300x200. :hmmm: Λογικά οι περισσότερες αν κρίνω από τις τρύπες που έχουν, είναι συμβατές με περισσότερες από μία διαστάσεις vesa, σωστά? :hmmm:

edit: η Vogel's μου προτείνει αυτή: https://www.skroutz.gr/s/10632367/Vogel-s-Next-7346-LG-Oled.html

ΤΙΝΑΦΤΟΡΕ? :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By xenos
#493982 Η τιμή είναι μαζί με την τηλεόραση; :lol: