Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#590351 Sknipper όσο το καθυστερεις τόσο θ αλλάζουν οι τιμές και φτου μετά πάλι από την αρχή. Είναι πολύ πιθανόν να πάρεις μια τηλεόραση σήμερα 1500 και την άλλη βδομάδα να βγει προσφορά στα 800. Υπάρχουν τέτοια ρίσκα στην αγορά αυτή.

Οπότε πάρε μια vfm απ' αυτές που έχεις βρει
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#590354
Dimitris_P έγραψε:Sknipper όσο το καθυστερεις τόσο θ αλλάζουν οι τιμές και φτου μετά πάλι από την αρχή. Είναι πολύ πιθανόν να πάρεις μια τηλεόραση σήμερα 1500 και την άλλη βδομάδα να βγει προσφορά στα 800. Υπάρχουν τέτοια ρίσκα στην αγορά αυτή.

Οπότε πάρε μια vfm απ' αυτές που έχεις βρει
Το καταλαβαίνω αυτό που λες, πάντα θα βγαίνουν ευκαιρίες κλπ αλλά το είπα από την αρχή, η αγορά θα γίνει κατά το Amazon Prime day που αρχίζει τη Δευτέρα 15 Ιουλίου. Προβλέπεται για εκείνες τις λίγες μέρες όχι μόνο το Άμαζον αλλά και όλοι οι άλλοι να κάνουν πολύ καλές προσφορές. Τότε θα χτυπήσω. Μέχρι τότε προετοιμάζομαι ώστε να κοιτάω για συγκεκριμένα μοντέλα, λίγα και καλά και να ξέρω και ποια είναι τα πιο καλά που τώρα δεν τα κοιτάω αλλά ίσως βγούνε σε πολύ καλή τιμή.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#590357
Dimitris_P έγραψε:Sknipper όσο το καθυστερεις τόσο θ αλλάζουν οι τιμές και φτου μετά πάλι από την αρχή. Είναι πολύ πιθανόν να πάρεις μια τηλεόραση σήμερα 1500 και την άλλη βδομάδα να βγει προσφορά στα 800. Υπάρχουν τέτοια ρίσκα στην αγορά αυτή.

Οπότε πάρε μια vfm απ' αυτές που έχεις βρει



Eγω εδω και πολλα χρονια, εφαρμοζω το εξης και ζω ευτυχης: ψαχνω, μελεταω ενδελεχως και
συγκρινω επι μακρον.
Μολις αποφασισω και κανω την αγορα, διακοπτω πληρως καθε μελετη και ενασχοληση με το τι νεοτερο βγαινει. Δηλαδη για μενα η "εξελιξη" των συγκεκριμενων (όποιων) προϊοντων τελειωνει με την επιλογη μου! :lol:
Θα ξανα ασχοληθω ξανα, μονο οταν οι (οποιες) συνθηκες, με αναγκασουν να το κανω. :s_cool
Άβαταρ μέλους
By g8777
#590358 Πρακτικη 1ου γκεσταλ. :shifty:

Και γω θελω τηλεοραση, περιμενω να δω τι θα αγορασει ο onyx για να παρω την ιδια. :s_roses
Στο μεσοδιαστημα απλα κοιταζω τα συννεφα κανοντας τσιχλοφουσκες και σκαλιζω την μυτη μου.


:shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:

Ονυχα εισαι γιγαντας ρε. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#590398
Y.V έγραψε:Eγω εδω και πολλα χρονια, εφαρμοζω το εξης και ζω ευτυχης: ψαχνω, μελεταω ενδελεχως και
συγκρινω επι μακρον.
Μολις αποφασισω και κανω την αγορα, διακοπτω πληρως καθε μελετη και ενασχοληση με το τι νεοτερο βγαινει. Δηλαδη για μενα η "εξελιξη" των συγκεκριμενων (όποιων) προϊοντων τελειωνει με την επιλογη μου! :lol:
Θα ξανα ασχοληθω ξανα, μονο οταν οι (οποιες) συνθηκες, με αναγκασουν να το κανω. :s_cool
Αυτό κάνω κι εγώ, πρώτα μελετάω, μαθαίνω τις διαφορές, σας πρήζω στο φόρουμ για να εκμαιεύσω κάθε σταγόνα συσσωρρευμένης γνώσης, ζυγίζω τις τιμές και το vfm και έχω αποφασίσει να κάνω την αγορά στην επόμενη πτώση τιμών περί τις 15/7/19. Εννοείται ότι μόλις αγοραστεί ό,τι έμαθα έμαθα, παύει το ειδικό ενδιαφέρον μέχρι να ξαναχρειαστεί. Βέβαια ξέρω αρκετά για να μπορέσω να καθοδηγήσω κάποιον στο πόσα διαφορετικά πράματα χρειάζεται να προσέξει.

g8777 έγραψε:Πρακτικη 1ου γκεσταλ. :shifty:
Και γω θελω τηλεοραση, περιμενω να δω τι θα αγορασει ο onyx για να παρω την ιδια. :s_roses
Στο μεσοδιαστημα απλα κοιταζω τα συννεφα κανοντας τσιχλοφουσκες και σκαλιζω την μυτη μου.
:shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:
Ονυχα εισαι γιγαντας ρε. :inlove:
Χαχα. Κι όμως δεν είναι έτσι, άλλες οι ανάγκες και άλλα τα κονδύλια και οι ιεραρχίες που θέτει ο καθένας.
Εγώ είμαι Αγγλία (προτιμώ να έχει Freeview Play αλλά αλλού δεν μετράει), έχω σχετικά φωτεινό χώρο (η OLED και οι φτηνές LED δεν), έχω Amazon (που είναι πιο πολύ του HDR10+ αν και αυτό αλλάζει και μπαίνει και DolbyVision) και όχι Netflx, οι θέσεις θέασης δεν είναι μόνο ακριβώς απέναντι (ίσως καλύτερα να αποφύγω πάνελ VA κι ας έχει καλύτερη αντίθεση και φωτεινότητα), δεν παίζω παιχνίδια στην TV και δεν έχω xbox (μερικές TV τα πάνε πιο καλά με αυτό ή με παιχνίδια με χαμηλό lag), δίνω σημασία στην αισθητική (με το δικό μου γούστο) και στην ενσωμάτωση στο χώρο και ποιότητα υλικών και κατασκευής (θέλω μαύρο ή σκούρο και όχι ασημί και όχι φτηνοπλαστικό) και δεν μπορώ τις ατσούμπαλες βάσεις (η Sony με τα στραβά πόδια με ενοχλεί ενώ η LG με τα ημικυκλικά με απογοητεύει/αηδιάζει). Με βολεύει να την χειρίζομαι μέσω Alexa, δεν θέλω διαφημήσεις (η Samsung έχει αλλά οι Qled έχουν καλή φωτεινότητα) και θέλω να έχει πολλές συνδέσεις και να κρατήσει για πάντα (πάνε οι Oled που μάλλον κουράζονται).
Φυσικά και θα θυσιάσω κάτι, κάπου πρέπει να γίνουν συμβιβασμοί, κανένα δεν τα κάνει όλα ή δεν μπορώ να το αγοράσω.
Για να δούμε που θα καταλήξω, θα παραμείνω στην Panasonic FX750 που μου έχει γυαλίσει ή θα υπάρξει έκπληξη; :ninja:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#590399 Το πήρα απόφαση. Αύριο απόγευμα αν ισχύει ακόμα η τιμή αγοράζω τηλεόραση. Στα 649€ όταν η επόμενη τιμή είναι 739€ στο skrourz και με 36 δόσεις στην κάρτα στα ίδια λεφτά, είναι ευκαιρία. Χωράει και χωρίς να χρειαστεί μετακίνηση του σύνθετου.

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vi ... 9sk8500-49

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590401 Πολλά λεφτά για μόνον 49", αλλά υποθέτω πως το σύνθετο δεν αφήνει χώρο για μεγαλύτερη...
Στην θέση σου και επειδή μάλλον δεν περισσεύουν, θα έπαιρνα μία αρκετά φθηνότερη.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#590405
Anonymous Founder έγραψε:Πολλά λεφτά για μόνον 49", αλλά υποθέτω πως το σύνθετο δεν αφήνει χώρο για μεγαλύτερη...
Στην θέση σου και επειδή μάλλον δεν περισσεύουν, θα έπαιρνα μία αρκετά φθηνότερη.
Είπα να κάνω την υπέρβαση.

Τώρα βλέπω από μια 32αρα Phillips hd ready του 2006-07. Πιο μεγάλη θα μου φανεί τεράστια και πρέπει να μετακινηθεί το σύνθετο κατά 15 εκατοστά. Η διαδικασία να το αδειάσω, να το μεταφέρω λίγο πιο πέρα και μετά να το γεμίσω πάλι, καθαρίζοντας ο,τι βγει δηλαδή τα πάντα σχεδόν και μετά να ψάχνω για 55αρα αφού μεγαλύτερη πάλι δεν θα χωράει, με γεμίζει τρόμο!
Πόσο μάλλον όταν το είπα στην και η απάντηση ήταν, " ξεκίνα να αδειάζεις". .

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#590406 Εφόσον δεν σου είπε "Κάνε ό,τι νομίζεις" μια χαρά είσαι. Ακόμα να το μετακινήσεις;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#590407
drdino έγραψε:Εφόσον δεν σου είπε "Κάνε ό,τι νομίζεις" μια χαρά είσαι. Ακόμα να το μετακινήσεις;
Ξέρω, άγιο είχα!

Αυτό που είπε βέβαια σημαίνει ότι την δουλειά θα την κάνω εγώ, την υψηλή επιστασία εκείνη, οπότε, άστο να πάει άστο.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#590408 Ξεκίνα να αδειάζεις σημαίνει οκ για την μεγάλη διάσταση. Οπότε κάντο γαργάρα, θεώρησε εαυτόν τυχερό και σκάσε και άδειαζε! :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#590409
sknipper έγραψε:Ξεκίνα να αδειάζεις σημαίνει οκ για την μεγάλη διάσταση. Οπότε κάντο γαργάρα, θεώρησε εαυτόν τυχερό και σκάσε και άδειαζε!
Έχουν περάσει μόνο δύο χρόνια που το έκανα για να βάψω το σαλόνι. Θυμάμαι ακόμα.
Οπότε 49 ιντσες it is.

Άσε, σε άλλα 4-5 έτη που θα έχω ξεχάσει και θα χρειαστεί βάψιμο ξανά το μετακινώ..

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#590410 There's no substitute for displacement Νίκο. :adminpower:
Έχεις έγκριση from higher authority, περνεις 60αρα. :adminpower:

Ούτε τα βασικά φίλε σούπερ αυτοκόλλητακι πάντα αγαπημένε; :(

ΟΎΤΕ ΤΆ ΒΑΣΙΚΆ;;; :omg:

Ασίμω;

Ξέρεις. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#590481 Νικο Παππα, πλατη στο συνθετο, ποδια στον τοιχο και σμπρωχνεις. E pur si muove. Κι αμα σπασει και κανα κρυσταλλο, απλα στρωσε στον καναπε κατευθειαν


< >