Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#435095
QsisVTS έγραψε:@Νικος

εντάξει για πράγμα που στριμάρεται και δεν είναι από bluray καλό είναι, μην ξεχνάς ότι η nova χρέωνε πέρα από όλα τα άλλα που χρυσοπλήρωνες (δεν ξέρω αν το κάνει ακόμα) το full hd και έβλεπες καρασυμπιεσμένο σήμα της κακιάς ώρας που ήταν χειρότερο από rip

το netflix είναι τίμιο, έχει βάλει και ελ υπότιτλους πλέον σχεδόν στα πάντα , λίγο να βελτιώσει το περιεχόμενο στη χώρα με πιο γρήγορους ρυθμούς (μιας και το βελτιώνει δε λέω) και όλα καλά

Ναι ρε εννοείται. Είναι πάρα πολύ καλό.



< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#435096 στο σαλονάκι που είχα πιο παλιά τηλεόραση (όχι smart) με βόλεψε το ps4 για αυτή τη δουλειά πάντως
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#435159
Anonymous Founder έγραψε:Καλά, Blueray και δεν συμμαζεύεται δεν το συζητάω καν, απορώ ποιος θα δώσει λεφτά και για το μηχάνημα και για ν' αγοράζει δισκάκια.



Όποιος έχει PS3, PS4 ή Xbox One έχει και blu ray player.
Δισκάκια προφανώς δεν αγοράζει κανείς! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#435161 ναι αλλά δεν θα πάει ο άλλος να δώσει 2,5-3 κατοστάρικα αν δεν παίζει για να βλέπει ταινίες

επίσης δεν υποστηρίζουν όλες οι κονσόλες/εκδόσεις 4Κ bluray
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#435164 Όντως, ξέχασα ότι μιλάμε για 4Κ.
Προφανώς δεν θα τα πάρει κανείς μόνο για αυτό. Λέω για όποιον έχει ήδη.
Βέβαια όταν είχε βγει το PS3 το αγόραζαν και μόνο για player.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#435172
QsisVTS έγραψε:ναι όπως και το ps2 ήταν το πρώτο dvd player για πολλούς


Αν είχες τα έξτρα €€€€ για το τηλεχειριστήριο της Sony, αλλιώς ήταν εξαιρετικά απάλευτο στη χρήση :oops: ...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#435196
Govus έγραψε:
QsisVTS έγραψε:ναι όπως και το ps2 ήταν το πρώτο dvd player για πολλούς


Αν είχες τα έξτρα €€€€ για το τηλεχειριστήριο της Sony, αλλιώς ήταν εξαιρετικά απάλευτο στη χρήση :oops: ...

μια χαρά ήταν αν ήσουν 16-17 ετών :whistlink:

μόνο και μόνο που σταμάτησαν οι βιντεοκασέτες ήταν θαύμα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#435202
Anonymous Founder έγραψε:Καθόλου large δεν σε βλέπω... :s_no

Βάλε τουλάχιστον κάνα Netflix ή κάποιο συνδρομητικό, αλλιώς θα δείχνεις κακομοίρης, σε προειδοποιώ! :s_rofl

καλά ρε συ δεν στο είπε και για large-ια το netflix (άλλωστε όπως περιέγραψα μπορείς να το κάνεις και φθηνά αν είσαι της φθήνιας όπως εγώ) σου είπε ότι απλά παίζει 4Κ

και πάλι όμως το 4Κ περιεχόμενο δεν είναι ακόμα αρκετό γενικά ειδικά για όσους έχουν πάρει 4Κ εδώ και χρόνια

τώρα σιγά σιγά κάτι αρχίζει και γίνεται... :hmmm: και το θέμα είναι να έχουμε και 4Κ στα παιχνίδια.. η σονυ συγκεκριμένα κάτι έκανε αν και είναι ημίμετρο, τώρα περιμένουμε να δούμε τι θα κάνει η ms

θέλει ακόμα καμιά 2ετια πάντως για να μιλάμε για ευρέως διαδεδομένο 4K , ακόμα το full hd κυριαρχεί

μπορεί να βιάστηκαν οι κατασκευαστές οθονών το περιεχόμενο όμως δεν βιάστηκε καθόλου.
και πριν από κάνα χρόνο+ που ήθελε η αδερφή μου να πάρει 4Κ τηλεόραση για το σπίτι της είπα να δώσει λιγότερα να πάρει μια full hd δεν υπήρχε ο λόγος και ούτε και υπάρχει ακόμα εκτός αν είσαι ενθουσιώδης

σιγά σιγά όμως θα γίνει δεδομένο, αλλά αρκετά σιγά (αν κρίνουμε από το πότε άρχισαν να κυκλοφορούν ευρέως 4Κ τηλεοράσεις)

εγώ πάντως για λόγους πρακτικούς (και επειδή θέλω όλες οι οθόνες/τηλεοράσεις μου να αποσβεστούν μέχρι αηδίας) έχω τα πάντα σε 1080. όταν έρθει η ώρα, καλά να είμαστε να βγάζουμε και κάνα φράγκο, θα γίνουν μαζικές αναβαθμίσεις

αυτή τη στιγμή πάντως με καθαρά αντικειμενικά κριτήρια δεν "πολυσυμφέρει"
Άβαταρ μέλους
By dimik
#435211
QsisVTS έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Καθόλου large δεν σε βλέπω... :s_no

Βάλε τουλάχιστον κάνα Netflix ή κάποιο συνδρομητικό, αλλιώς θα δείχνεις κακομοίρης, σε προειδοποιώ! :s_rofl

καλά ρε συ δεν στο είπε και για large-ια το netflix (άλλωστε όπως περιέγραψα μπορείς να το κάνεις και φθηνά αν είσαι της φθήνιας όπως εγώ) σου είπε ότι απλά παίζει 4Κ

και πάλι όμως το 4Κ περιεχόμενο δεν είναι ακόμα αρκετό γενικά ειδικά για όσους έχουν πάρει 4Κ εδώ και χρόνια

τώρα σιγά σιγά κάτι αρχίζει και γίνεται... :hmmm: και το θέμα είναι να έχουμε και 4Κ στα παιχνίδια.. η σονυ συγκεκριμένα κάτι έκανε αν και είναι ημίμετρο, τώρα περιμένουμε να δούμε τι θα κάνει η ms

θέλει ακόμα καμιά 2ετια πάντως για να μιλάμε για ευρέως διαδεδομένο 4K , ακόμα το full hd κυριαρχεί

μπορεί να βιάστηκαν οι κατασκευαστές οθονών το περιεχόμενο όμως δεν βιάστηκε καθόλου.
και πριν από κάνα χρόνο+ που ήθελε η αδερφή μου να πάρει 4Κ τηλεόραση για το σπίτι της είπα να δώσει λιγότερα να πάρει μια full hd δεν υπήρχε ο λόγος και ούτε και υπάρχει ακόμα εκτός αν είσαι ενθουσιώδης

σιγά σιγά όμως θα γίνει δεδομένο, αλλά αρκετά σιγά (αν κρίνουμε από το πότε άρχισαν να κυκλοφορούν ευρέως 4Κ τηλεοράσεις)

εγώ πάντως για λόγους πρακτικούς (και επειδή θέλω όλες οι οθόνες/τηλεοράσεις μου να αποσβεστούν μέχρι αηδίας) έχω τα πάντα σε 1080. όταν έρθει η ώρα, καλά να είμαστε να βγάζουμε και κάνα φράγκο, θα γίνουν μαζικές αναβαθμίσεις

αυτή τη στιγμή πάντως με καθαρά αντικειμενικά κριτήρια δεν "πολυσυμφέρει"


Άσε την πλέμπα και κοίτα εδώ εσύ...https://www.geforce.com/whats-new/artic ... ed-monitor

σε θέλω δυνατό την νέα χρονιά :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#435218 εγώ είμαι amd, εξορισμού πλέμπα :shifty:

βάλανε κάνα καλό πάνελ σε αυτές τις τεχνολογίες ή ακόμα με τα tn παλεύουν για να τους ακουμπάνε οι γκεάκοι; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#435231
QsisVTS έγραψε:εγώ είμαι amd, εξορισμού πλέμπα :shifty:

βάλανε κάνα καλό πάνελ σε αυτές τις τεχνολογίες ή ακόμα με τα tn παλεύουν για να τους ακουμπάνε οι γκεάκοι; :shifty:


κυκλοφορούν ήδη 2 εκδόσεις στα τρέχοντα μοντέλα, με ΤΝ και IPS

Ήμουν έτοιμος να σκάσω 800ρι (από 1200) στο άμαζονγια την 34ρα 21:9 IPS αλλά είδα ότι βγαίνει νέο μοντέλο το 18.