Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#499890 Την Έφη, αν συνεχίσει έτσι, τη βλέπω να έχει την τύχη του Νίκου του Φίλη, δυστυχώς.
Κατά τα λοιπά, ΑΛΛΟΣ ένας μαφιόζος του χρόνου στη σουπερλίγκα. Λες και δε μας φτάνουν οι 16 φετινοί.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#499934 Ενας ακόμα μαφιόζος στη σουπερλίγκα κι απο κάτω οι ούγκανοι να σκίζουν το βρακί τους για τον σωτήρα της ομαδαρας τους :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#499937 Δεν σας καταλαβαίνω, εγώ βλέπω άλλη μία αήθη επίθεση στην υγιή επιχειρηματικότητα! :protest:
Αν δεν τους πληρώνει, να πάνε αλλού! :s_shout
Η αγορά αυτορυθμίζεται: πήγε το υπουργείο να τον ελέγξει, και αυτός για να προστατεύσει τα συμφέροντά του, τους απείλησε. Βλέπετε; Η ρύθμιση που λέγαμε.

Σταματήστε να είστε αρνητικοί και ζουλιάρηδες και μην θέλετε να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα. Δεν είναι κακό να βγάλει ο κος Καρυπίδης λεφτά.
:s_drinks
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#502753 α τα αυτονόητα ε; φίλε το παραπάνω υποδηλώνει τεράστιο καρκινούλη σε μία ήδη καρκινιάρικη δουλειά

ούτε που θέλω να ξέρω με τι φάρμακα θα παίζουν εκεί μέσα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#502771 λέει είναι το πιο σημαντικό πρόσωπο, τι άλλο να πει;

βασικά για το παραπάνω μόνο ψυχίατρος μπορεί να σου δώσει σοβαρές απαντήσεις, αν και ξέρω περιπτώσεις που παίζουν μπαλίτσα σε μεγαλύτερες κατηγορίες

βρείτε μου ποιο είναι να στείλω βιογραφικό :shifty: αν είναι να δουλεύω γλυφάδα το κάνω και με τρελούς, αρκεί να μην βγαίνω από τον δήμο
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#502786 Σε ψιλογνωστό επιπλάδικο που χα πάει προ καιρού, είχα ανέβει στα "γραφεία" τους για να μου δείξει κάτι ο μαν. Σε κάθε τοίχο του γραφείου είχε μία κόλλα Α4 που έγραφε ότι "το ωράριο εργασίας είναι το τάδε και η παρουσία των εργαζομένων ελέγχεται με κάμερες, τυχόν απουσίες θα υπολογίζονται και θα αφαιρούνται από τις αποδοχές" ή κάπως έτσι. Ήθελα να το βγάλω φώτο αλλά ντράπηκα μη με πάρουν χαμπάρι.

Fun fact: ο ιδιοκτήτης που είναι και κουμπάρος οικογενειακών φίλων, είναι κομμουνιστής ως το κόκκαλο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#502788
Deleted User 1 έγραψε:Σε ψιλογνωστό επιπλάδικο που χα πάει προ καιρού, είχα ανέβει στα "γραφεία" τους για να μου δείξει κάτι ο μαν. Σε κάθε τοίχο του γραφείου είχε μία κόλλα Α4 που έγραφε ότι "το ωράριο εργασίας είναι το τάδε και η παρουσία των εργαζομένων ελέγχεται με κάμερες, τυχόν απουσίες θα υπολογίζονται και θα αφαιρούνται από τις αποδοχές" ή κάπως έτσι. Ήθελα να το βγάλω φώτο αλλά ντράπηκα μη με πάρουν χαμπάρι.

Fun fact: ο ιδιοκτήτης που είναι και κουμπάρος οικογενειακών φίλων, είναι κομμουνιστής ως το κόκκαλο.


Ισως εισαι νεος αλλα για ψαξε να δεις και να μαθεις για τον κομμουνιστη ιδιοκτητη της βιομηχανιας Ψυγείων ΝΑΣΗΣ. Καμια διαφορα... ουσιαστικα και ας εχουν περασει τοσες δεκαετιες...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#502861 λοιπόν μου είπε μια πουστιά η γυναίκα που είχαν κάνει στον οαεδ σε μια τύπισσα, αλλά βρήκε νόμο και έκανε ένσταση

πάει λοιπόν αυτή από εταιρεία που πτώχευσε και τελικά της έδωσε απόλυση (ενώ για καιρό την είχαν εκ περιτροπής και απλήρωτη και στα τελειώματα έπαιξε επίσχεση) στον οαεδ για να πάρει επίδομα και της λένε 6 μήνες :dizzy: βάλτε και κάτι συμψηφισμούς με την επίσχεση την έσφαξαν..

λόγω των λίγων ημερών που δούλευε κατά το εκ περιτροπής τα ένσημα των τελευταίων μήνων έβγαιναν πολύ λίγα

βρήκε λοιπόν νόμο που λέει ότι αν έχεις 4050 ένσημα συνολικά στη ζωή σου, τότε δικαιούσαι ολόκληρο χρόνο κανονικά.. η υπάλληλος όμως της υπηρεσίας δεν γνώριζε (ελπίζω απλά να μην γνώριζε και όχι να έγινε σκόπιμα για να μην δίνει το κράτος χρήματα) αυτό το νόμο και της είχε βγάλει απόφαση με μειωμένη επιδότηση. τεσπά ελπίζω να βγάλει άκρη η γυναίκα και να πάρει ολόκληρο χρόνο κανονικά όπως θα έπρπεπε
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#503736 Έπεσα τυχαία σήμερα το πρωί σε αυτό
Έλεγε ότι αυτές είναι μειώσεις στις συντάξεις του 2019 οι οποίες είναι σίγουρες/συμφωνημένες

Τα έχω χάσει αυτά τα επεισόδια. Αληθεύει αυτό η ότι να'ναι ; Γιατί μου φάνηκαν πολύ μεγάλεςΕικόνα