Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#599004
g8777 έγραψε:
Λογικά θα το αποσύρουν μετά την γενική κατακραυγή. :hmmm:



:s_drinks


Γιατι να το αποσυρουν? Αφου λενε βοηθαει στις προσληψεις. :inlove:

Δώσε πονο Κυριάκο. Γι αυτο σε ψηφίσαμε. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#599008 Προβλέπω κατακλυσμό επενδύσεων μετά από αυτά! :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#599009 Το πιο ύπουλο δεν ήταν αυτό με το βάσιμο λόγο απόλυσης, αλλά η ρύθμιση για τους εργολαβικούς, για όσους ξέρουν.
Αυτό ήταν καραμπινάτη εξυπηρέτηση συμφερόντων.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#599013
Asimov έγραψε:Το πιο ύπουλο δεν ήταν αυτό με το βάσιμο λόγο απόλυσης, αλλά η ρύθμιση για τους εργολαβικούς, για όσους ξέρουν.
Αυτό ήταν καραμπινάτη εξυπηρέτηση συμφερόντων.


Αν σου πω πως είχα αυτή ακριβώς τη συζήτηση χθες με τον δικηγόρο της εταιρείας που δουλεύω;;; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#599039 Εγώ χαίρομαι που η Παλινόρθωση νέα κυβέρνηση δεν ακολουθεί την πεπατημένη της θερινής ραστώνης κι έχει σηκώσει τα μανίκια μπαίνοντας Φορτσάκη για να διαλύσει τα εναπομείνοντας κάστρα της τελευταίας σοβιετίας. Είναι ηλίου φαεινότερο ότι αναχρονιστικές έννοιες όπως μισθοί, ωράρια, αργίες, δεδουλευμένα κλπ αποτελούν τροχοπέδη στην ανάπτυξη. :rtfm:

Και εις ανώτερα: https://www.forbes.com/sites/isabeltogo ... f6ad46264f
Άβαταρ μέλους
By g8777
#599042 Ας ειμεθα φιδωλοι :shifty: στις τοποθετησεις μας ρακομελοθρεφτε Ζορζ. :iconcool:

Οπως μας εξηγει αμεσα ενδιαφερομενος (ως υπεργολαβος κυβερνητικου public image) τα πραγματα ειναι κομματακι διαφορετικα:


Στην πράξη ωστόσο η επίμαχη τροπολογία επαναφέρει το προηγούμενο πλαίσιο, το οποίο παρείχε επί δεκαετίες προστασίες στους εργαζόμενους, ενώ κυβερνητικά στελέχη τόνισαν στον ΣΚΑΪ ότι κατ’ αυτόν τον τρόπο θα δοθούν κίνητρα για προσλήψεις.


http://www.skai.gr/news/politics/article/410758/ti-allages-fernoun-sta-ergasiaka-oi-tropologies-vroutsi/

:s_roses

Δεκα τετοιους νοματαιους να χαμε στο Pripyat και σου λεγα εγω μετα :( :( :(
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#599103 Υπάρχει κάποιος τρόπος να υπολογίσω ποσό κοστίζει να αγοράσω 3 χρόνια που μου λείπουν για να κατοχύρωσω σύνταξη (15ετια) απο Ελλάδα;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#599113
KiloMeater έγραψε:
g8777 έγραψε:Αξιζει να ασχοληθεις; Ουτε 300 ευρω δεν θα βγουν / μηνα. :hmmm:
Εξαρτάται από το κόστος


ειναι καποιοι που τους δινεις το κατιτις τους, και στο υπολογιζουν.
κανα 100ρικο περνουν μην φανταστεις τιποτα τρομερο.
ολο και καποιος θα γνωριζει κανενα που αναλαμβανει τετοιες δουλειες.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#599117
dimviii έγραψε:
KiloMeater έγραψε:
g8777 έγραψε:Αξιζει να ασχοληθεις; Ουτε 300 ευρω δεν θα βγουν / μηνα. :hmmm:
Εξαρτάται από το κόστος


ειναι καποιοι που τους δινεις το κατιτις τους, και στο υπολογιζουν.
κανα 100ρικο περνουν μην φανταστεις τιποτα τρομερο.
ολο και καποιος θα γνωριζει κανενα που αναλαμβανει τετοιες δουλειες.


Ή μπορει να ρωτησει τον cosneo να τα υπολογισει δωρεαν :roll: :roll: :roll: :roll:

Εξυπναδες :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#599166 https://www.efka.gov.gr/el/anagnorise-plasmatikon-eton

Για δες. Εγώ καταλαβαίνω ότι θα πρέπει να πληρώσεις το σύνολο εργοδοτικών και υπαλληλικών εισφορών για τα τρία χρόνια βάσει του τελευταίου μισθού που είχες στην Ελλάδα.

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#599170 Χμμμ...Έτσι το διαβάζω και εγώ... Αλλά τι σύνταξη να βγάζεις με αυτά... Με 15 έτη εκ των οποίων τα περισσότερα με αρκετά υψηλές εισφορές, τί μπορεί να περιμένει κάποιος;
Άβαταρ μέλους
By Serf
#599175 Αυτό είναι άλλο ερώτημα :) Και μόνο ειδικός μπορεί να στο πει κοιτώντας τα ένσημα που έχεις, κτλ.

< >