Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#507209 καιρό τώρα (πριν από κάνα χρόνο περίπου) , αλλά χάρη στην πανάχρηστη επιθεώρηση εργασίας είχαμε και ποινικές δίκες

3 δικαστήρια στο σύνολο και τελείωσαν και όλα με την πρώτη, δεν είχαμε δηλαδή αναβολές (πέρα από την απεργία των δικηγόρων... ) και εφέσεις
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#507273
QsisVTS έγραψε:Τελικα σήμερα μετά από τρία χρόνια τελείωσε οριστικά η προσωπική μου περιπέτεια (παρωδία μάλλον) με την αθώωση μου στο τριμελές πλημμελειοδικείο όπου δικάστηκε ο μεγάλος εγκληματίας μαζί με λοιπά αποβρασματα επειδή ζήτησε τα λεφτά του, ζητώ η Ελλάς :dizzy: όπου οποίος δεν βάζει το χέρι στη τσέπη δε βρίσκει το δίκιο του αφού όποιος θέλει τον κατηγορεί χωρίς λόγο :metalo:


Τι επεισοδιο εχασα? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#507282 το επεισόδιο όπου κάποιος που πάει στην αρμόδια υπηρεσία να ζητήσει δεδουλευμένα (οι οποίοι δεν κάνουν και τίποτα μη φανταστείς, απλά διαβιβάζουν στον εισαγγελέα σαν πλήρως άβουλα όντα που είναι) , βρίσκεται κατηγορούμενος ότι είπε ψέματα σε δημόσια αρχή (σχεδόν ισοδύναμο με ψευδορκία, 1 χρόνο φυλάκιση τουλάχιστον και δικάζεται στο 3μελες μιας και θεωρείται από τα σοβαρά πλημμελήματα)

και μετά τράβα απέδειξε εσύ ότι δεν είσαι ελέφαντας :roll:

γενικά το δίδαγμα αυτής της ιστορίας είναι ότι αν έχεις οικονομική διαφορά με τον εργοδότη σου αυτό που κάνεις είναι ότι πας απευθείας σε δικηγόρο, δεν χάνεις το χρόνο σου με το σεπε και από κει και πέρα επειδή όλα κυλάνε πολύ αργαααααα, καλή υπομονή..
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#507304 Έχεις μείνει πολύ πίσω εκεί στα ξένα... :rtfm:
Θα της το πει το βράδυ που θα βρεθούνε κάτω από τ'αστέρια :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#507305 Εfucky=Power of Love Hole of famer.

:inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Κιουσιε αφου ξεμπλεξες μην μιλας καθολου. Αλλοι πρεπει να αποδεικνυουν οτι δεν ειναι ελεφαντες για μια ζωη και δεν το καταφερνουν ποτε. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#507309 ναι οκ ξέμπλεξα, αν και δεν ήταν τόσο τα λεφτά το θέμα όσο η αποκατάσταση της κανονικότητας

μελλοντικά έχω δηλώσει και στους τωρινούς ότι δεν θα ξαναμπώ σε τέτοια διαδικασία, φιλάκια και στον ένα μόνο μήνα απληρωσιάς

είναι και αρκετά ψυχοφθόρα διαδικασία, δεν είναι να πεις ότι πας και ξεμπλέκεις

βλέπω και την κοπέλα μου τώρα που τρέχει με δικές της υποθέσεις σε εταιρεία που πτώχευσε και εκεί είναι ακόμα χειρότερα, δεν έχεις και ποιον να κυνηγήσεις.. και δεν μένει και φράγκο και χώνονται και τα @@ οι τράπεζες στη μέση που κάνουν χαλάστρες

τουλάχιστον στις προσωπικές επιχειρήσεις μπορείς να κυνηγήσεις και προσωπική περιουσία

η άλλη στην αε κυνηγάει τον εκκαθαριστή να της ανεβάσουν αποδοχές να κάνει τη δήλωσή της και τη λέει ότι ο λογιστής που έχει αναλάβει δεν ξέρει να χρησιμοποιεί το πρόγραμμα να κάνει αρχείο ( :slap: )
και ο παλιός λογιστής που είναι με τους απολυμένους για να το κάνει ζητάει χοντρή αμοιβή για δουλειά μερικών λεπτών :lol: (και μπράβο του )
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#507345 Με ΑΤΕ έβγαλα άκρη με δικηγόρο και κατάσχεση εις χείρας τρίτου σε όσες εταιρίες και τράπεζες συνεργαζόταν.
Λεφτά σε δικηγόρους και πολύ άγχος μην χάσεις και άλλα και βρεθείς εκτός από κερατάς και σαπισμένος στο ξύλο :vava:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#507358
QsisVTS έγραψε:Σαπισμενος στο ξύλο; :hmmm:



Παράφραση του "και κερατάς και δαρμένος" :lol:

Μιλάμε για άπειρες εργατοώρες σε cad+προσωπικό+υλικά
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#507748 Το αφήνω εδώ σαν πιο κοντινό θέμα.

Σε εταιρικό αυτοκίνητο που έχει GPS και παρακολουθείτε από την εταιρεία και έχει μονιμη και αποκλειστική χρήση ο οδηγός-υπαλληλος, πρέπει να έχει γνώση ότι υπάρχει?
Και αν ναι, πρέπει να υπογράψει κάπου για τα προσωπικά του δεδομένα?
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#507776 Σιγά το προσωπικό δεδομένο. Υποτίθεται το χρησιμοποιεί μόνο για την εργασία. Είναι σαν να υπάρχουν κάμερες στο χώρο εργασίας ενός γραφείου /χώρου για λόγους ασφαλείας. Βέβαια το σωστό είναι να το ξέρει. Νομίζω μια απλή προφορική ενημέρωση είναι αρκετή