Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By italakias
#706407 Μαστορα και ο αγροτης στην αρχη πληρωνει,μετα απο μηνες πληρωνεται.
Απο το να καθεται καποιος επι μηνες και να περιμενει το μαννα εξ ουρανου ξεχασμενος ή εκτος πιατσας,προτιμοτερο να κοπιασει λιγο καιρο και αργοτερα να μπορει μεσω του κυκλου γνωριμιων να βρει εργασια και γιατι οχι να παρει πισω σε βαθος χρονου αυτα που δεν πληρωθηκε.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#706414
italakias έγραψε:Μαστορα και ο αγροτης στην αρχη πληρωνει,μετα απο μηνες πληρωνεται.
Απο το να καθεται καποιος επι μηνες και να περιμενει το μαννα εξ ουρανου ξεχασμενος ή εκτος πιατσας,προτιμοτερο να κοπιασει λιγο καιρο και αργοτερα να μπορει μεσω του κυκλου γνωριμιων να βρει εργασια και γιατι οχι να παρει πισω σε βαθος χρονου αυτα που δεν πληρωθηκε.
Οπότε όσοι δεν έχουν δουλειά να πανε να γίνουν αγρότες.
Κάτι λεπτομέρειες για γη, γνώση, μηχανήματα, εργαλεία, ας μην μας χαλάνε την ζαχαρενια μας.

ΥΓ. Δεν φτάνουν οι τραγουδιστές από την Κυπρο, εισάγουμε και βλήματα τώρα;

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#706419 Ιταλακια προσλαμβανεσαι αν ενδιαφέρεσαι
Άβαταρ μέλους
By g8777
#706420 Τί γλέντι σας κάνει ο Ιταλακιας. :svivhaha:

Σαν τις σμέρνες τσιμπησατε την τρολλια. :lipsealed:

Παρόλα αυτά, άνετα δούλευα δωρεάν με αφεντικά 2,3 συμφορουμιτες που μου έρχονται στο μυαλό. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#706425
Asimov έγραψε:Ιταλακια προσλαμβανεσαι αν ενδιαφέρεσαι

O italakias είναι entrepreneur δεν θα κάτσει να δουλέψει για αφεντικά. Έτσι θα γίνει και το rebrain παίδες.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#706426
g8777 έγραψε:Τί γλέντι σας κάνει ο Ιταλακιας. :svivhaha:

Σαν τις σμέρνες τσιμπησατε την τρολλια. :lipsealed:

Παρόλα αυτά, άνετα δούλευα δωρεάν με αφεντικά 2,3 συμφορουμιτες που μου έρχονται στο μυαλό. :shifty:

Προσλαμβάνει ο Ιταλάκιας.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#706430
italakias έγραψε:Ο ασιμωβ αφεντικο,ελα Παναγια μου και Χριστε μου.
Να γινω υπαλληλακος του υπαλληλακου.
Με κάτι σαν εσένα όλοι αφεντικά θα γίνουμε :yes:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#706435 Κάθεστε ακόμα και απαντάτε σε κάθε βλακεία του italakias?
Καινούριοι στο φορουμ?
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#706436
NickTG έγραψε:Κάθεστε ακόμα και απαντάτε σε κάθε βλακεία του italakias?
Καινούριοι στο φορουμ?
Ρε μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#706437 Πχ στον Σάξονα δεν πήγαινα ούτε να με πληρωνε.

-Αφεντικό,ηρθε ένας κύριος, θέλει να ρωτήσει για ασύρματο μόντεμ ρούτερ

-Τί να τό κάνει ρε ΓΊΔΙ το ασύρματο, οικιακή χρήση δεν κάνει; Πού δουλεύει, DARPA;Να, εδώ κοίτα εργαλείο που του έχω
Εικόνα


ΝΕΡΆΙΔΕΣ το έφτιαξαν , πωπωπωωπωπωπωπω, να τρώει η μάνα και του παιδιού να μην δίνει, ΜΈΛΙ είναι, μύρισε. :s_shout :metalo:

-Ντρεπομαι αφεντικό,δεν έχω μούτρα να βγω ούτε σούπερ μάρκετ. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#706439
diplomat έγραψε:Μαδουροτζί, το πρόβλημα είναι ότι θέλετε να πληρώνεστε την εργασία σας, ΔΕ ΣΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝ οι εμπειρίες και οι γνωριμίες και το πατρικό χτύπημα στην πλάτη, φχαριστώ και filotimo


Εικόνα

Αν αποκτήσουμε το θάρρος να απαλλαγούμε από παρωχημένες αντιλήψεις σαν το renumeration που κρατάνε την αγορά εργασίας ακόμα στο προηγούμενο αιώνα μόνο τότε μπορούμε να πάμε μπροστά. Βέβαια η αποποίηση του μισθού δεν είναι επαρκές κριτήριο πρόσληψης, και ο εκάστοτε εργοδότης

Εικόνα
(όπα, λάθος φώτο)

οφείλει να επιλέξει ανάμεσα στο πουλ των υποψηφίων, αυτόν ακριβώς που θα δείξει τη μεγαλύτερη αφοσίωση στο ρόλο:



:rtfm: