Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#852621
mousatos έγραψε:1900e το μήνα για τους τρεις καλοκαιρινούς και 1700 τους υπόλοιπους , μεικτά . Διαμονή και δυο γεύματα πληρωμένα. Για να δούμε πως θα πάμε κι από tips. ελπίζω τουλάχιστον άλλα τόσα. Για τα βανάκια απαιτείται άδεια οδήγησης Δ'...

Αν οι συμφωνημένη αμοιβή είναι μόνον αυτή και δεν υπάρχουν μαύρα κάτω από το τραπέζι, είναι πολλή δουλειά, σε κακές συνθήκες (ούτε 8άωρο θα παίζει, κάτι σε 16άωρο ετοιμάσου), με πολλή κούραση σε μια ιδιότυπη σκλαβιά (γιατί θα είσαι απίκο πάνω σε ένα τιμόνι και δεν θα μπορείς να χαρείς κάτι στο νησί.
:help:
Ελπίζω μόνον να είναι ανθρώπινο το κατάλυμα, γιατί έχουμε ακούσει πολλά και διάφορα. Εύχομαι να τα βρεις όλα ακόμη καλύτερα από όσο τα περιμένεις, και να έχω άδικο.
:s_bye
Άβαταρ μέλους
By bebes
#852629
Anonymous Founder έγραψε:
mousatos έγραψε:1900e το μήνα για τους τρεις καλοκαιρινούς και 1700 τους υπόλοιπους , μεικτά . Διαμονή και δυο γεύματα πληρωμένα. Για να δούμε πως θα πάμε κι από tips. ελπίζω τουλάχιστον άλλα τόσα. Για τα βανάκια απαιτείται άδεια οδήγησης Δ'...

Αν οι συμφωνημένη αμοιβή είναι μόνον αυτή και δεν υπάρχουν μαύρα κάτω από το τραπέζι, είναι πολλή δουλειά, σε κακές συνθήκες (ούτε 8άωρο θα παίζει, κάτι σε 16άωρο ετοιμάσου), με πολλή κούραση σε μια ιδιότυπη σκλαβιά (γιατί θα είσαι απίκο πάνω σε ένα τιμόνι και δεν θα μπορείς να χαρείς κάτι στο νησί.
:help:

:s_bye

πολύ καλος μου φίλος ίδρυσε παρόμοια εταιρια (transfer), στην Αθήνα.
Οντως τα ωραρια ειναι εξαντλητικά, εχει μεγαλο πρόβλημα στο να βρίσεκι οδηγους, ενω τα τιπς (καποιες φορες) ειναι πολύ καλα.
Δύσκολη δουλεια όμως, καλή ευκολία και καλή δύναμη "Μπουσατε"
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#852631 Φαντάζομαι η λογική πίσω από αυτό ειναι δουλεύω 6 μηνες, τους 3 εκ των οποίων λιώνω, και αποταμιεύω καθαρά κάπου 15k.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#852632 Τα βανάκια διαθέτουν ψηφιακό ταχογράφο. Αν τηρείται η νομοθεσία (που επιτρέπει μόνο 56 ώρες οδήγησης την 1η εβδομάδα και 36 τη δεύτερη , σούμα 2 εβδομάδων 90 ώρες) και γίνονται έλεγχοι από την τροχαία, θα έχει ενδιαφέρον.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#852634
mousatos έγραψε:Τα βανάκια διαθέτουν ψηφιακό ταχογράφο. Αν τηρείται η νομοθεσία (που επιτρέπει μόνο 56 ώρες οδήγησης την 1η εβδομάδα και 36 τη δεύτερη , σούμα 2 εβδομάδων 90 ώρες) και γίνονται έλεγχοι από την τροχαία, θα έχει ενδιαφέρον.

Αθώο μου παιδί.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#852636 Μιλάμε τώρα για το πιο απλό πράγμα να παραβιάσει κάποιος. Άσε που μιλάει για ώρες οδήγησης, ο ταχογράφος δεν καταγράφει τις ώρες που θα περιμένεις έξω από το club για να τους κουβαλήσεις πίσω.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#852637
mousatos έγραψε:Τα βανάκια διαθέτουν ψηφιακό ταχογράφο. Αν τηρείται η νομοθεσία (που επιτρέπει μόνο 56 ώρες οδήγησης την 1η εβδομάδα και 36 τη δεύτερη , σούμα 2 εβδομάδων 90 ώρες) και γίνονται έλεγχοι από την τροχαία, θα έχει ενδιαφέρον.

Που; Στην Μυκονο; :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Να εισαι καλα mousatos, εκανες καλυτερη μια μετρια μερα. :s_thumbsup

Καλη αρχη σου ευχομαι και ελπιζω να αντεξεις τα ωραρια, το ξενυχτι και την ταλαιπωρια. Δεν ειναι τυχαιο που σε αυτες τις δουλειες πανε μεχρι 30 ετων.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#852638
PaNick67 έγραψε: σε αυτες τις δουλειες πανε μεχρι 30 ετων.

Ναι αλλά παρασύρονται και ξεμένουν από δυνάμεις ενώ εμένα δε θα μου την πέσει καμία . :(
Αν και δεν πίνω ούτε καπνίζω με αποτέλεσμα να δείχνω για 36 θα είμαι η ασφαλής επιλογή για την επιστροφή των passed out κοριτσιών πίσω στο ξενοδοχείο.
Άβαταρ μέλους
By otso
#852641
mousatos έγραψε:
PaNick67 έγραψε: σε αυτες τις δουλειες πανε μεχρι 30 ετων.

Ναι αλλά παρασύρονται και ξεμένουν από δυνάμεις ενώ εμένα δε θα μου την πέσει καμία . :(
Αν και δεν πίνω ούτε καπνίζω με αποτέλεσμα να δείχνω για 36 θα είμαι η ασφαλής επιλογή για την επιστροφή των passed out κοριτσιών πίσω στο ξενοδοχείο.
:innocent:

Ενταξει στην γκατζουλια ειναι γενικα ασχημοι αλλα τοσο πια;
αυτοεκτιμηση ; μηδεν;

Δεν παει οδηγος , η εταιρεια προσλαμβανει και αχθοφορους .
Να σε δω να ανεβαζεις μπαουλο σαν τον Βεγγο 100 σκαλοπατια , και την χοντρη κυρια με χαλασμενο ασανσερ .
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#852663
mousatos έγραψε:
PaNick67 έγραψε: σε αυτες τις δουλειες πανε μεχρι 30 ετων.

Ναι αλλά παρασύρονται και ξεμένουν από δυνάμεις ενώ εμένα δε θα μου την πέσει καμία . :(
Αν και δεν πίνω ούτε καπνίζω με αποτέλεσμα να δείχνω για 36 θα είμαι η ασφαλής επιλογή για την επιστροφή των passed out κοριτσιών πίσω στο ξενοδοχείο.

Quote και sticky για τον Οκτώβριο :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By glf
#852669
PaNick67 έγραψε:Δεν ειναι τυχαιο που σε αυτες τις δουλειες πανε μεχρι 30 ετων.

Ναι έχω παράδειγμα ανηψιό που έκανε 2 σαιζόν Μύκονο να ανοίγει για να παραδίδει βαλίτσες αλλά φυσικά χωρίς καμία έννοια ωραρίου. Φοιτητής αφού και του άρεσε κιόλας.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#852692
otso έγραψε:Ενταξει στην γκατζουλια ειναι γενικα ασχημοι αλλα τοσο πια;
αυτοεκτιμηση ; μηδεν;

Δεν παει οδηγος , η εταιρεια προσλαμβανει και αχθοφορους .
Να σε δω να ανεβαζεις μπαουλο σαν τον Βεγγο 100 σκαλοπατια , και την χοντρη κυρια με χαλασμενο ασανσερ .

Είναι πολλά τα κιλα΄Άρη.
Μωρέ ας κουβαλάω , ευκαιρία ψάχνω να τα χάσω . κι αν τα χάσω , τρέμε Μύκονος :s_cool
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 16 Ιαν 2024, 18:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#852710 Καλή τύχη
Εύχομαι πάνω απ'όλα το κατάλυμα να είναι αξιοπρεπές και οι μισθοί να καταβληθούν εγκαίρως και πλήρως.
Τα υπόλοιπα όλα βολεύονται.